Neplatic - prenajom garaze

Ahojte strechaci, mam taky problem - dlhodobo prenajimam nebytovy priestor (dvojgaraz) jednej podnikatelke. 3roky bolo vsetko ok, ma zmluvu na dobu neurcitu, ale bohuzial posledny polrok som nedostal zaplateny najom a pani nereaguje na ziadne vyzvy o vypratanie este aj zamky su vymenene - viete mi poradit ako mam teraz postupovat? Mozem jej veci vypratat a viac sa o to nestarat? Neviem ci mi chybajuci najom stoji za peripetie na sudoch. Diki.
Odpovedať
o aku sumu ide ? garazz ona pouziva, su v nej jej auta? mas firmy co vymahaju pohladavky, je ich viac, za nejake % z tej sumy ... ked sa ti nechce riesit to cez sudy, riesil by som to cez taku firmu ...
Odpovedať
Prenajimam ju podla mna celkom lacno - 150€/mesiac plus na zaciatku som dostal 3mesacnu kauciu. Takze je dlh zatial len vo vyske 450€. Skorej by som ju chcel co najskôr znova prenajat lebo usli zisk z "cakania" je pre mna vacsi ako neiste peniaze od pani podnikatelky... Praveze netusim co tam ma kedze od nej nemam kluce preto neviem ako mozem/nemozem postupovat. Zavolat par kamaratom aby sme vypratali vsetko vratane auta nieje problem to by som mal za dve hodky vypratane len netusim co s tym dalej...
Odpovedať
nie som pravnik ... neviem, prist tam, vyvrtat jej zamky, nie je problem ... popripade toto spravit a potom nalepit tam pasku, ze zapecatene, aby sa tam ona nedostala k svojim autam, ked ich pouziva ... hned by sa ti potom ozvala a zaplatila :-) no da sa to riesit hociako ... ale poradit neviem, lebo zijeme v debilistane, kde to moze skoncit kludne tak, ze ona udá teba na sude ...
Odpovedať
Profilova fotka
@palinoba Ak su zamky vymenene tak nie je o com... Otvorit vypratat.. predsa je to garaz a nie byt...
Odpovedať
pise sa o byte, ale je to to iste aj pri nebytovom piestre: https://www.finance.sk/178101-co-robi... - toto je ta legalna cesta, aby si predisiel pripadnym sudnym sporom v pripade, ze to otvoris, veci jej vyhadzes a potom ta zazaluje, ze tam mala nieco cenne a bude vymahat...tiez porzi tu https://www.etrend.sk/eshop/vzory-zml...
Odpovedať
Niesom z toho teraz mudrejsi... V zmluve mam uvedene, ze v pripade ukoncenia zmluvneho vztahu akymkolvek sposobom je najomca povinny vypratat prenajaty nebytovy priestor najneskor v den skoncenia najmu. V opacnom pripade je prenajimatel opravneny vypratat nebytovy priestor na naklady najomcu, k comu tento dava vyslovny suhlas podpisanim tejto zmluvy. Dakujem pravnikovy, co mi ju robil kedze tam chyba moznost kam mozem vystahovat jeho veci...
Odpovedať
@palinoba takzko povedat, ked nevieme znenie celej zmluvy. Bolo by fajn, keby si to konzultoval s pravnikom, ktory zmluvu vypracoval. Kedze je tam aj ta klauzula o vypratani, teoreticky mas moznost to vypratat, otazka je kam, kedze to nie je specifikovane. Ale teoreticky aj na smetisko mozes. Urcite by som v Tvojom pripade pisomne vypovedala zmluvu aj s vyzvou na vypratanie s upozornenim, ze po ukonceni platnosti najomnej zmluvy v zmysle vypovede (neviem ake tam mas vypovedne lehoty a pod.) to vypraces na jej naklady a sudnou cestou budes od nej sumu za vypratanie vymahat. Mozno to pomoze. Vsetky pisomnosti zasielat doporucene.
Odpovedať
@palinoba Exekútor ti poradí. A na vypratanie pošli výzvu s termínom pár dní, že potom to vypratáš a veci uskladníš na jej náklady + ďalšia exekúcia. Platí aj fikcia doručenia, odlož si lístok na doručenú poštu. A švihni si, určite je už v pár exekúciách, aby sa ti niečo ušlo, pozri na kataster.
Odpovedať
@diskuter123 úplne ale úplne od veci, rradšej takéto príspevky ani nedávaj. E exekútor môže konať len na základe exekučného titulu, exekučný titul je len právoplatný rozsudok súdu v tomto prípade. @palinoba ak otvoríš garáž a dotkneš sa jej vecí a vypraceš ich nemusí sa stať nič ale môze sa stat aj druhý extrém, že možno len na to čaka a s dobrým právnikom stiahne z teba aj trenky,
Odpovedať
@tiboresko No tak treba zájsť ku právnikovi, ale poradil by to aj exekútor ak chce zarobiť.
Odpovedať
@palinoba V prvom rade musíte ukončiť zmluvu výpoveďou. Ak nemáte dohodnuté inak, výpovedná doba je 3 mesiace a začne plynúť oa začiatku mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Až následne môžte riešiť vypratanie.
Odpovedať
@tiboresko Ak to má v zmluve podchytené, tak nemyslím. Ešte si môže uplatniť náklady na vypratanie. Treba počas vypratávania nabehnúť s kamerou na čele a tak to vypratávať. Samozrejme pred tým tie postupy, čo má v zmluve o ukončení nájmu - výzvy, upozornenia atď.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@draik tak ako si napísal, najskôr výpoveď a potom vyčkať a buď sa zbadá a keď nie tak kľudne vypratať, bez mihnutia oka!
Odpovedať
@sucho_22 no len ked bude auto v garazi, co u teba znamena vyprata auto bez mihnutia oka? :D
Odpovedať
doležité je čo je v zmluve, ja mám ak nezaplatí 2 mes. prenájom končí. Ja by som vymenil zámky, nič by som nevypratával a počkal by som kedy sa ozve. Hodil by sa aj svedok, že si nič z garáže nezobrala ked budeš vymienať zámky. Predsa len, kde by si to vypratala ? ..necháš to na ulici ?
Odpovedať
@yetinb ono otazka znie, ci dotycna osoba tam ma auto a pouziva garaz alebo nie. to by mal autor temy zistit a zariadit sa lebo ked je tam auto a pouziva sa denne, tak pekne vymenit zamky a dotycna osoba by na 2.den uz sa ozvala ... vymena zamkov na svojom garazi je myslim OK suhlas, svedkovia, kamerovy zaznam pri vymene, ze si nic neposkodil a dal by som tam, ako som pisal vyssie kludne aj taku pasku, ze zapecatene :-)
Odpovedať
treba mat doklady o tom, ze si ju vyzyval na to, aby doplatila omeskane platby a ak toto vsetko mas, tak by som jednoducho tie zamky vymenil. samozrejme tak, ze nic neposkodis
Odpovedať
Profilova fotka
Ukonči zmluvu s ňou a stanov jej dátum ku ktorému si musí veci dať preč. Ak tak neurobí, tak jej to vyprac! Takto budeš aj ty chránený a ona ti nemôže nič
Odpovedať
@atak77 že si nájdem nejakých, čo vedia a auto zmizne :-D :-D :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?