Môže prenajímateľ vymeniť zámok bez upozornenia?

Chcem sa opýtať ak mám prenajatú kanceláriu na dobu určitú a prenájimatel vymenil zámok bez upozornenia aj keď nájom je riadne zaplatený má na to právo? a môžem výpovedat tú zmluvu? Vďaka
Odpovedať
@luciksamo2 zalezi ako mate napisanu zmluvu a ci to tam mate osetrene. Pise sa v zmluve o vypovedani najmu? Ty teraz nemas kluce od kancelarie? Do kedy trva najom?
Odpovedať
a vymenil ho aby sa vas zbavil alebo preco ?
Odpovedať
Profilova fotka
oznámte na poplícii neoprávnený vstup. Počas platnej zmluvy ani pri neplatení nájmu nie je oprávnený (okrem katastrof) vstupovať do priestoru bez Vášho vedomia. Vypovedať môžete zmluvu za určitých podmienok vždy (okrem štátnych, ktoré sú nevypovedateľné)
Odpovedať
Pokial to nemate v zmluve, vypovedne lehoty urcuje zakon.
Odpovedať
@hoblinka13
Odpovedať
Nie nemám kľúče vymenil zámok a nedá sa s ním dohodnúť nájom má zaplatený už aj za september
Odpovedať
ak mas riadne zaplatene a neporusila si nic co bolo v zmluve - riesil by som to s policiou.
Odpovedať
@luciksamo2 ak sa nemozete dostat ku svojim veciam, treba to bez meskania riesit s policiou a potom s pravnikom aj ohladom nahrady skody a vratenia najomneho.
Odpovedať
Profilova fotka
@luciksamo2 urcite to nie je pravny postup z jeho strany... AK mas zmluvu - policia..presne ako pise @jan45
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
nechápem ak máte zaplatený nájom z akého dôvodu potom vymenil zámok.
Odpovedať
ak si ale neplníte svoje povinnosti ohľadom platenia nájmu tak potom sa treba vysťahovať, to chcete zadarmo priestory?
Odpovedať
Nájom bol zapletený dva mesiace do predu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nájom bol zapletený dva mesiace do predu @milo2
Odpovedať
tak nech vam da kluče od noveho zamku.
Odpovedať
@jan45 iba uvazujem a nesúvisí to s tymto problemom. Nie je to sprostost , ked niekto neplati za prenajom tak nemozem vymenit zamok a znemoznit tak pouzivanie priestoru zadarmo ? To ked nieco prenajimate tak ste iba chudak co ma povinnosti a ziadne prava. Ked neplati niekto za prenajom tak treba vymenit zamok. Ved vam po case ten darebak utecie nic nezaplati a zo zmluvou si mozete ... Na sude nic nevysúdite.
Odpovedať
Ja som nájom mala vyplatene dva mesiace dopredu počas tej doby vymenil zámok Žiadne neplatenie nájmu 😉
Odpovedať
@cbx bohužiaľ prenajímateľ tahá za kratší koniec. treba mať určite dobrú zmluvu. aj keby bol neplatič nemôžete mu vymeniť zámku alebo vypratať veci samovoľne. Mohol by Vás obviniť, že tam mal napríklad milióny, ktoré mu zmizli a už by sa začal spor a dokazovanie. Vy môžete len to, že mu pošlete výzvu na zaplatenie ak nezaplatí tak potom môžete vypovedáť zmluvu samozrejme písomne, kde uvediete dvôvod a ak nekomunikuje tak cez súdy a žiadosť o vypratenie nehnuteľnosti.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Potebujem pomoc.... meskala som s nsjmom za byt a jedneho dna idem do bytu a vymenene zamky. Majitel mi odmueta otvorit a zobrat si moje osobné veci kym mu nezaplatim. Pritom od 15 teho sa tam neviem dostať. Do telefonu mi tvrdil ze policia nema pravo mu nariadit otvorit to.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimagmi pomoc je v takomto prípade celkom jednoduchá..... stačí zaplatiť dlžoby.
Odpovedať
@mimagmi Nemá na to právo, keďže ide o Vaše obydlie, ktoré je chránené ústavou.
Odpovedať
Platila som najom vzdy za dany mesiac,takze v septembri za september.vždy do 15 teho.a on mi 15 teho septembra vymenil zamky. Odvtedy mi nebol ochotny otvorit aby som si vzala aspon najdôležitejšie veci.tak preco by som mala zaplatit za september ked som tam vlastne bola iba do 15 teho.?
Odpovedať
majitel resp.prenajimatel moze vsetko je to jeho majetok
Odpovedať
Profilova fotka
@mimagmi tak píšeš že meškala....potom že nie.... píšeš že za daný mesiac si platila do 15.teho..... ale si nezaplatila ...tak že do 15 teho je to zdarma? :-) .... no dosť pochybujem že modrá strecha to za teba rozlúskne.
Odpovedať
@mimagmi dohoda bola platba do 15 teho. Dohodu si nesplnila, tak sa nesťažuj, právo - neprávo. S právami idú ruka v ruke aj povinnosti (to nevie len naša utláčaná menšina). Ak by si aspoň bola za ním, že problém s platením, možno by počkal (ak to nerobíš pravidelne). Inak ťa mal vykopať už dávno :-S
Odpovedať
@santos950 nepis bludy .... su na to zakony. minule aj v radiu hovoril pravnik ... nieco o prenajimani bytov, ze vela ludi si da podmienku ze to nemoze byt napr. slobodna mamicka s deckom a podobne, kde hrozi, ze nebude mat na najom ... a preco to hovoril? pretoze existuje X sudnych rozhodnuti o tom, ze ta slobodna mamicka s deckom nemusi z bytu odist, aj ked nezaplatila najom ... chapeme sa?
Odpovedať
@atak77 ano a su aj pripady ked majitel bytu nasiel byt v dezolatnom stave po najomnikoch
Odpovedať
Vedel o tom ze s najmom budem meškať, ide o to ze mam stale v byte vsetky veci,doklady,lieky.... nieje ochotny mi otvorit a zobrat si veci.
Odpovedať
Profilova fotka
A čo máte v zmluve. Isto sú tam podmienky, za akých vám on môže vypovedať zmluvu. A teda vypovedal, či len vymenil zámok? Ak vás tam už nechce pustiť a vy tam ešte máte svoje veci, isto by som kontaktoval políciu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?