Som tu nový - wegeta

Nazdar strecháči..Rozhodol zom sa pridat k vám lebo prisiel cas postavit neake to hniezdo pre rodinu..Som laik a chcel som stavbu zverit firme...ale po cenovych ponukach a vasich skusenostiach zo zivnostnikni si to radsej dodrbem sam 😃😃😃 tak mi drzte palce a vopred dakujem za vase nazory..s pozdravom Wegeťák
Odpovedať
Profilova fotka
@wegeta ako dobre si to napisal. ale mas pravdu, firmy robia na prd a fakt je lepsie si stavat dom sam a este ta to aj menej vyjde. tak drzim palce, aby ti to pekne rastlo!
Odpovedať
@wegeta drzim palce, ak si mlady, mas dost sily, entuziazmu, kopec kamosov co su ochotni prist pomahat a dost casu na studovanie a stavbu, smelo do toho :-). My sme vsetko zvazili a sami by sme to nezvladli. Staviame s firmou, sme spokojni, aj ked samozrejme nas to stalo viac :-).
Odpovedať
Profilova fotka
@wegeta neboj sa ked sa tu povrtas v temach najdes pomaly presny postup z coho a ako ten barak postavit, co je lepsie co horsie hlavne mozno trosku usetris, sice sa narobis a bude to dlhsie trvat, ale budes o to vdacnejsi lebo tam bude kus teba
Odpovedať
No myslim ze usetrim peknu kopu penazi..viem casu a sil to zozere strasne vela ale nemam sa kde nahlit,byvat mam kde ☺ 10 rokov pracujem ako strojar cize vykresova dokumentacia mi je jasna len tie materialy a postupy uz nie...no v dnesnej "kamarati" nemaju cas lebo musia sediet na pive...asi tak...podla mna to nieje az take tazke len sa clovek musi odhodlat a ist si za tym..
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne netreba sa zlaknut, ak nepojde vsetko jak po masle. Treba sa pripravit na to, ze s ludmi je niekedy ozaj tazko a obrn sa trpezlivostou a najma ked tu budes, tak neber si vsetko k srdcu ;-)
Odpovedať
drzim palce, ale urcite zavolaj si niekoho, kto uz v zivote aj daco postavil, aby to nebol FAIL.
Odpovedať
Profilova fotka
@wegeta drzim aj ja palce, kazdopadne si zavolaj niekoho na pomoc kto co si aj vie, aby ti to potom nepadlo na hlavu, najdes tu vela tem a vela ochotnich ludi co ti poradia, neboj nestratis sa!
Odpovedať
Profilova fotka
@wegeta to si správne napísal a je to tak. V dnešnej dobe sa na kamarátov nedá spoľahnúť. Momentálne tiež staviam dom, dá sa povedať, že svojpomocne. Síce mám troch majstrov, ktorý mi to vedú ale čo môžem sám spraviť, tak to spravím a veľa krát im idem pomôcť. A môžem ti povedať, že peňazí veru ušetríš, minimálne polovicu!
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne treba preverovať firmy, nechytiť sa hneď prvej ktorá ti príde pod ruku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak teda vitaj :D a drzim ti palce, pevne nervy hlavne :-D :-D
Odpovedať
a aky dom ides stavat @wegeta? uz mas aj projekt? z akych materialov planujes stavat?
Odpovedať
Projekt uz mame a uz mam za sebou aj vykop..je to svahovity podzemok..dom bude podpivniceny celi tj. 14600x12000..pinvica bude z liateho betonu v tvare "E",zvysne priecky itong..potom 1 poschodie taky isty rozmer,z toho terasa bude mat cca 30stvorcov.a na tom este taka "buda" 7200x6400..
Odpovedať
Článok sa načítava...
A dakujem vam vsetkym za podporu.bude to narocne ale nejde o zivot,nejde o nic ako sa vravi 😃😃
Odpovedať
Profilova fotka
@wegeta možno bude i pre teba zaujímavé pridávať postupne foto s komentármi. Iba si založ album.
Odpovedať
@jankazb lepsie raz vidiet ako sto krat pocut..ale urcite daco spravim..
Odpovedať
Profilova fotka
@wegeta tak narocne je podla mna zacat, potom uz to pojde, neboj nic, hlavne ked bdues vyberat ludi tak s chladnou hlavou, aby si nenarazil na nejakych spekulantov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wegeta myslim, ze vsetko tu najdes, su tu mudry ludia co vedia, je tu vela diskusii, ale dobre radia, prizvi si niekoho kto sa vyzna
Odpovedať
@wegeta slusny dom, uz sa tesim na nejake tie fotky 8-)
Odpovedať
@jacks101 no kukni..
Odpovedať
na co siahla cudzia ruka na mojej stavbe to bolo pobabrane, developer pozemkov navozil bez vedomia ilovicu zmiesanu so stavebnou sutou, bagrista vykopal namiesto rovnych linii obluky, a skrtol o lebku 1000 rocnej kostry, policia, pamiatkari atd...ak priniesli beton bud ho bolo dokazatelne malo alebo ho viezol typek s nezapnutym domiesavacom, takze uz ho nasypali predkrystalizovany...na komin mi original murar nalepil styrodur, co mala ist nehorlava izolacia ...drvivu vacsinu robim teraz vsetko sam, a urcite sa to tiez objavuje na dusevnom zdravi, haha...takze odpoved na to ako stavat , ci svojpomoc alebo cez firmu a co je vyhodnejsie neexistuje...vsetko ma svoje pre aj proti...kazdopadne nervy budu zatazene v oboch pripadoch, niektore rodiny sa pri stavbe aj dostanu do predrozpadoveho stavu, ktory nastane po tom co sa vsetko dokonci a nastane bezna rutina a nuda...takze niekedy je vyhodne postavit co najrychlejsie, aby rozostavany stav prebehol co najrychlesie a ludia sa venovali viac sami sebe a navzajom...kazdy si musi zvazit co co stoji...
Odpovedať
@maxogo tak ty si ozaj mal "stastie. Ked tak citam. Nastastie ja som nemal problem, kopu veci som si robil sam, ale na niektore som mal aj majstrov a teda ja nemozem pol slova povedat, asi som mal stastie na ferovych ludi, pracantov :-)
Odpovedať
Ak rodinu ešte nemáš tak smelo do toho, je to odhadom 6 až 7 tisíc človekohodín. S rodinou to bude ťažšie, s deťmi na náročnosť násobí. Však skús. Prinajhoršom budeš stavať 5+ rokov. A hlavne nezabudni na izbu pre svokru, bude rada;)
Odpovedať
@roman_x ked taku izbu pre svokru nespravi, aspon ju nebude mat kazdu chvilu doma nasackovanu :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_x to akože myslíš vážne?? Si neviem predstaviť, že pri stavbe by som myslela na to, že raz mi tam bude svokra bývať. Asi by ma hneď chuť prešla :-D :-D :-D
Odpovedať
@brnkinka - manželova svokra je manželkinej mama a to si už manželka s radosťou vie predstaviť. Preto hovorím - nerobte žiadne zbytočné hosťovské izby, nasťahuje sa tam svokra.
Odpovedať
@roman_x svokru som vybavil hned po svadbe a mam pokoj...ale musim povedat ze svokru mam velmi dobru...
Odpovedať
@roman_x to si povedal malo..tam pojde vsetok moj volny cas pokym budem tu medzi vami....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?