Som tu nový - majk23

Dobrý večer všetkým prajem tu na modrej streche no dozvedel som sa o modrej streche od brata ktorý stavia dom a tiež mi vravel že su tu rôzne diskusie čo sa tíka aj záhrad no že sú tu rôzne odvetvia sčim si ľudia radia ako ja pracujem v zahradnickom odvetvi :-) tak ja by chcel niekto poradiť rad poradím jak budem vedieť a ja budem tiež rad zas ked sa dozviem niečo odvás jak by chcel zas ja poradiť ;-)
Odpovedať
Tak ta tu vitame vrucne. Snad nam pomozes svojimi znalostami a aj my tebe. Zahrada je nieco, co myslim ze riesime v zivote kazdy z nas pretoze je to skvely relax :-)
Odpovedať
@calimune velmi rád poradím jak budem vediet jasne a hej je to relax ako hovoríš
Odpovedať
@majk23 Hneď z príchodu by som potreboval od teba jednu radu. Mám na dvore tvrdú kamenistú zem. Naviezol som na ňu 5-10 cm ornice a zasial trávu. Budem mať na takomto podloží pekný hustý trávnik, alebo mu niečo hrozí?
Odpovedať
@jakino no 5 cm je podla mna malo ornice lebo ked budu velke sucha tak no ti môže usichať ten travnik no take optymum je tak 10-20 cm ornice na trávnik no a to ze máš kamenistu zem tak ta slúži ako drenáž skoro horšie keby tam niečo v nej bolo staré dreva alebo lesný odpad alebo ílovita zem tak by sa mohli tvoriť plesne no mať trávnik a pekný treba sa starať on no hlavne je hnojenie kosenie a závlaha pripadne daky postrek ohladom burín už som videl kde ake trávniky aj kobercove aj siate no možem povedať že aj zo siateho sa da urobiť tak pekny trávnik že to človek nerozozna ptoom či je to koberec alebo siaty snad som pomohol trošku ;-)
Odpovedať
@majk23 super vitame ta tu :-) A snad nam teda nieco poradis a na oplatku zase my tebe ak ty nieco budes potrebovat vediet. Myslim ze tento portal je fakt dobry a uz osobne ja som si z tadeto zobrala zopar dobrych rad a inspiracii:-)
Odpovedať
@majk23 Ďakujem za odpoveď, vidím, že sa vyznáš. V podstate si mi potvrdil to, čo sa mi s tým trávnikom deje. Akonáhle je trocha suchšie, trávnik rýchlo stmavne a schne, lebo má plytké korene. Pomôže mu len pravidelná primeraná závlaha. Ak je tej závlahy priveľa, nemá voda kam vsiaknuť, lebo podklad je tvrdý a nepriepustný a potom mi v trávniku vyrastajú huby. A to, že aj zo semiačka sa dá vypestovať pekný trávnik, je tiež pravda, lebo každá návšteva sa ma pýta, či som dával koberce :-) Striekal som ho len raz selektívnym herbicídom a vietor mi postrek zafúkol aj na tuje a kvety, ktoré mi potom skapali, tak už ho nestriekam :-)
Odpovedať
@jakino tak vzdat sa striekania herbicidom len preto že ti odišli tujky no treba davať pozor na to aby nefúkal vietor aby bolo bez vetrie a trisku mať hned pri trávniku nie moc vysoko lebo ked fúka vtedy to môže ohroziť aj samotného človeka ;-) no teraz v poslednom období tychto rokov čo bývaju tieto tepla je to hrozne sa vyskytovali veru plesne ale tak dúfam že sa ti bude dariť možno ho zmenšís a urobíš niekde v niejakom rohu aj skalku :-)
Odpovedať
@majk23 ďakujeme za ochotu poradiť, mňa by zaujímalo či robíš aj návrhy záhrad, ak ano poprosím cenu do IP ďakujem
Odpovedať
@andrea228 žial nerobim navrhy všetko čo robim tak je z hlavy a to ide hned do zahrady tak to robím viac menej za pochodu a v praci čo zas robim tam máme architekta ale možem povedat ze každy ma inu predstavu čo sa tika aj zahradnikov mam skusenost v tom ze navrhnul cosi a ked prisol do nasho centra ten doticny pan si nakoniec vybral aj tak ine stromceky ako tie co boli navrhnute ono najlepšie prist do zahradneho centra z niekym jak vám to bude niekto robiť a vybrat si aj sám to čo sa mi páči a dotičný zahradnik vám už povie ano može to tak byť alebo tak ale tak davaju si ludia robiť navrhy ale vieš 100 ludi zahradníkov každy raz by vyzerala ináč
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?