poskodeny pridavny kabel

6. jún 2017760
  • @technik007  verim, ze cez prazdniny budu dalsie napinave pribehy 😉

• @zita19  ..radšej si ostrihaj nechty, lebo bude to napínavé a Ty nebudeš stíhať si ich potom dať do poriadku,lebo budú dohrýzené, ako ovce na salaši ktoré napadli vlci.. 😃 😃

• @technik007  dobre, ze pripominas. Mala by som ich dat do poriadku po vcerajsom rypani v zahrade 🙂

• Sponzor fóra
  • a este mi treba zapojit koncovku samca na 380 v to budu galeje

• Prečo? Keď dvomi skrutkami rozoberieš vidlicu, vedľa každého kolíka nájdeš značku - L1, L2, L3, N a PE https://publi.cz/books/167/images/pics/17.jpg. Navlečieš na kábel polovicu vidlice bez kontaktov, vodiče zastrihneš na takú dĺžku, aby si kábel uchytil do svorky proti vytrhnutiu, konce oblankuješ, navlečieš dutinku http://forum.mcontrollers.com/files/kabelove_zakoncovaci_dutinky_963.jpg alebo pocínuješ a pripojíš -
    zelenožltý na PE
    modrý na N
    hnedý, čierny a šedý na L1, 2, 3 - ktorý kam, je jedno; ak sa bude motor točiť naopak, prehodíš ktorékoľvek dva fázové vodiče medzi sebou.
    Zložíš zásuvku... 🙂

• @dedo758  dakujem take nieco som potreboval zelenozlty je nulak to viem to by mal ist na ten hruby kolik

• @santos950  ..už je napätie 400V...ale ako napísal @dedo758  tak to urob ale je to na Tvoje vlastné riziko!!!!..ale keď si na to netrúfaš tak daj to elektrikárovi, ktorý o tom vie viac ako Ty...je to pre Tvoju bezpečnosť ..ale v každom PRÍPADE ak si na to trúfaš, zapájaj ako 1. kábel PE zelenožltý a potom ako 2.kábel na N-modrý!!!! Tak potom Ti zostanú len fázové...a memôžeš sa pomýliť!!!!.. 😉

• @santos950  zelenožltý je ochranný vodič musí byť na kostre spotrebiča, nulák je modrý, pri 4 žilovom kábli slúži i ako ochranný v norme TNC

• uz som kupil kabel 3 m iny nebol

• @santos950  ...opravujem ...nemôžeš sa pomýliť 😉

• @santos950  ..keď je dlhý tak ho odcvikni a hotovo, keď krátky tak ho daj na teplo a "natiahni" na mieru 😃 😃

• @technik007  akurat je som skusal skusackou ze ktory bude svietit na starom aj novom svietil hnedy tak to by mala byt faza 🙂

• @santos950  takýto dnes kúpiš tak v bazáre, to máš zo starého spotrebiča, min 15r sa predáva i so zelenožltým

• @duzu  ..si si tým istý že 15r. sa predáva i so zelenožltým...teraz nekúpiš s dvojžilou iba s 3-žilou??? 😞 A načo by mu bola tá tretia žila, keď potrebuje dve 😉

• táto diskusia ma začína iritovať, vždy keď spomínate nejakú žilu, tak si spomeniem na plánované vyšetrenie - kolonoskopiu a pichne ma v zadnici..

• @stowasser  ..už som si myslel že Ťa irituje slov. pesnička od No Name ---podrezal som si žily---- 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Ponúkame: moderné barové stoličky, exkluzívne kreslá, ktoré krásne ukážu v každom modernom interiéry.
    Obrazy, fototapety, šablóny, nálepky, rámiky, farby.
    www.decotrend.sk
    www.tapetymix.sk
    Kreatívna tvorba nápisov a dekorácií.
    Výroba: pečiatky, reklamné logá, drevené výrobky.
    Články od našich partnerov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
    Archív článkov od partnerov