Maximálna veľkosť dvierok na skrinke

Profilova fotka
ahojte. prosim poradte, aka moze byt max velkost dvierok na skrini, aby neboli priliz tazke a mohutne? planujeme rozmer jednych 60x217, otvarave (nie posuvne), bude to az priliz velke a tazke? na navrhu ktory prikladam su to dvoje dvere na skrini v lavo (obrazok 1) pripadne este rozdelit? (obrazok 2) p.s. navrh nieje este dokonceny, regal vlavo bude zarovno hornej skrinky, mozno este nejake mensie upravy... pss mozte poradit prosim s farebnym ladenim? bardolino-vanilka (slonova kost) dakujem
Odpovedať
@j_ank_a ja by som ich dala delene v hornej casti, tak ako mas na tom druhom obrazku.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 dakujem za odpoved, myslite to koli estetickemu hladisku, alebo vahe dvierok? dakujem
Odpovedať
@j_ank_a vaha dvierok. Moahli by sa casom panty z drevotriesky korpusu vykyvat
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ďakujem. A čo poviete na farby. Mám pár návrhov. Ale ak vás ešte iná kombinácia napadne, sem s ňou. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa paci 1 a 5ka a vahy dvierok sa neboj je to o pocte pantov a o ich kvalite. Ak na vysku 217 das 5 pantov od blumu a monter nepretiahne skrutky tak udrzia. Ja na korpusy davam skrutky 4x16mm od Spax a tie maju brzdu proti pretiahnutiu v korpuse.
Odpovedať
@j_ank_a presne tak, váhy dvierok sa nemusíš obávať ak nebudú iba na 2 pántoch a tiež aby to neboli nejaké najlacnejšie "noname" pánty 🙂 Ja mám napr. na skrini od nemenovaného slovenského výrobcu nábytku dvoje dvierok 40cm x cca 200 cm a mám ich tuším na 4 pántoch. skriňa má už 5 rokov a je v pántoch stále ako nová žiadny problém s váhou dvierok.
Odpovedať
Profilova fotka
Este som nepocul, ze by sa pri takomto niecom riesila vaha dvierok. Moze sa stat, ze po case nejak sadnu, ale vsak staci sa pohrat s pantami a je to. K tym navrhom - za mna ta prva moznost. Tie dalsie tu pre mna take rozhadzane, co sa tyka kombinacie farieb.
Odpovedať
Za mna posledna moznost, pride mi taka ucelena, ostatne mi pridu take nasilu aby to bolo zaujimave
Odpovedať
Profilova fotka
Ta 5 mi pride taka najvhodnejsia. Aj farebne je to take rozdelene, ze to lepsie vyzera. A je fakt, ze lepsie ukazu aj tie predelene, ked su mensie skrinky navrchu. Vahy dvierok sa bat nemusis, ak bude viacej pantov. Ide len o to aby na to dbal clovek co to bude robit.
Odpovedať
my mame na kuchyni vacsie dvierka a uz teraz vidime problem lebo su tazke na tie panty, takze ak chcete, tak nieco vymysliet tak, aby ich to udrzalo🙂 inak to vyzera pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
uz tu bolo spomenute, ze problem nie je v dvierkach samotnych, ale v pantoch. mozno keby ste ich skusili aj vo vasom pripaden vymenit, tak by to bolo lepsie. potom aj na oko je vidno, ze tie dvierka nedoliehaju presne tak, ako maju, ked je tam nejake opotrebenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tamari87 , @nemcek , @zita19 , @steffan33 , @sousedekovci89 , @wolodymyr ďakujem vám všetkým za rady. Ono cenovo to taký rozdiel nebude, pretože pánty budú 4 aj keď budu 1, aj keď dvoje dvere. Už len kombi farieb. Čím viac sa s tým hrám, tým horšie..😂 úchytky by nám pasovali s podlahe, máme šedú dlažbu. Tak ešte poukazujem pár ľuďom asi. Inak, s celými dvierkami ale toľko možností úprav farby nieje. Tým lepšie asi.. 😅
Odpovedať
Profilova fotka
@j_ank_a Vieš že sa da mobil otočiť o 90 stupňov ?
Odpovedať
Profilova fotka
@yuri66 ale ona fotila Sheldona 🙂
Odpovedať
@steffan33 V nábytkárstve sa práve že rieši aj váha dvierok! @j_ank_a Neboj, môžu byť dvere aj takého veľkého formátu, ako uvádzaš, ale budú dosť nepraktické na používanie. Budú mať totiž značnú zotrvačnosť pri otváraní a takisto aerodynamicky to nebude najlepšie. Rátaj však min. s 5 ks závesov - ja by som dal možno i 6 ks a vybavené. Nemusíš ani dávať nejaké drahé značkové,... úplne postačí bežný celokovový NK záves. Ja odporúčam však prevedenie podložiek závesu s euroskrutkou. Tie vydržia oveľa viac, než prevedenie na drevoskrutku.
Odpovedať
Profilova fotka
@yuri66 predstav si že viem, je problém že je foto na výšku? Ak áno, jeden klik mimo tvoji obrazovku to napraví. ✌️
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze bazingaaaaa
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd dakujem. Tak premyslime ešte ten farebný vzhľad a podľa toho sa rozhodneme, či budú delené, alebo nie. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@j_ank_a ako ste to nakoniec premysleli? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
veru treba riesit aj vahu dvierok, my sme sa tak popalili na volbe kuchynskej linky a mem tazsie niektore dvierka, ktore sice vyzerali krajsie ale padaju...
Odpovedať
Mne by sa pozdavali delene a ako pri kazdej farebnej vizualizacii tak vyzerali dobre
Odpovedať
Profilova fotka
@steffan33 ak by sme dali robiť tak delené určite. Momentalne nám ale zatrubili také ceny že mám chuť nahodiť do košíka skrinove zostavy zo Sconta, alebo iného obchodného domu rovnakých rozmerov ako mám na návrhu a keď ozeliem push, ušetrím polovicu prachov..😂😂😂 tak premýšľam..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?