Zvysenie podlahy v kuchyni, ktora je nad pivnicou

Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu/nazor, ako spravit/zvysit podlahu v kuchyni, ktora je nad pivnicou. Kuchyna ma rozmery 3,60 x 3 m. Aktualna podlaha je betonova. V kuchyni je kondenz. kotol + 1x radiator. Chystam sa zvysit podlahu o cca 10cm a neplanujem tam kvoli zatazeniu davat poter. Taktiez sa nechcem dostat do situacie, ze by som "zadusil" pivnicu a zacala by vlhnut. (ak sa to moze stat) Planoval som na aktualnu betonovu podlahu dat: - hranoly 8x5cm (vyska x sirka) - rozostup hranolov 25cm - do rozostupov dat tvrdeny polystyren 5cm + 3cm (ktory mi ostal) - na hranoly dat OSB dosku 1cm pripadne 1,5cm? - na OSB dosku dat nejaku laminatovu podlahu (asi nejaku odolnejsiu, kedze sa tam bude chodit aj v topankach, ...) alebo lino? Je toto riesenie podla Vas ok, alebo by som si mal dat na nieco pozor. Dakujem pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
1 a aj 1.5.osb sa bude prehybat treba krizom dve 2cm a lepit. Samozrejme po drevo izolaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
Súhlas. 2cm a dve vrstvy. Skúsenosť.
Odpovedať
@wolodymyr : Som bol za to, ze ked rozostupy 8cm hranolov vyplnim 8cm tvrdeneho polystyrenu (150S) tak sa OSB nema kam prehybat. S pouzitim 2 cm OSB aj suhlasim. Pouzit 2cm OSB v 2 vrstvach mi uz navysi podlahu na viac ako 12cm (8+2+2+vyska laminatovej podlahy), ale to by som zas vedel vyriesit vyskou hranolov iba 6 cm. (Kde bude iba 5 cm polystyrenu v rozostupoch.) To este zvazim. Planoval som to spajat skrutkami. Je v tomto pripade lepsie lepenie ako pisete? Nie celoplosne, ale iba pod hranoly planujem dat izolaciu (IPU) a od stien este dilataciu (tenky polystyren).
Odpovedať
Profilova fotka
@11pepe lepit spolu bodovo na mamut napriklad a zaroven aj skrutkovat k sebe. Osobna skusenost s jednou vrstvou bola taka ze dal som na to kuchynsku linku vyladil k dokonalosti a ked som sa vzdialil ze odfotim vsetko sa rozladilo... mojich vtedajsich 70kil tomu chybalo. Ked som pristupil blizsie zas bolo vsetko OK.
Odpovedať
@wolodymyr (@durim) : Dakujem za rady a osobnu skusenost. Poucim sa a prepocitam si to na 2 vrstvy. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?