Zvýšenie podlahy o 20 cm

Ahojte, prerábam byt a potreboval by som zvýšiť podlahu o cca 20 cm. Staré parkety sú odstránené, pod nimi boli heraklitové dosky, potom slama a piesok. Dostal som sa až na betónový podklad, ktorý ale nie je vôbec rovný. Napadol ma tento postup: 1. Zrovnanie betónu do roviny nivelačkou 2. EPS 200 2-3 vrstvy (cca 18 cm) 3. Dosky Rigidur 4. Parkety Myslíte, že je tento postup technologicky v poriadku? Kvôli hmotnosti sa chcem vyhnúť novému poteru a jej aj problém so strojovým poterom, nakoľko byt je na 5. poschodí.
Odpovedať
1 - to je zbytočné a drahé, vyrovnať pieskom a na to ESP
Odpovedať
Pieskom nie! Sused to tak robil a má jamy v kuchyni. Lacná alternatíva Liapor, drahšia alternatíva Cemwood. Rozdiel je, že Cemwood je na rozdiel od Liaporu hneď pochôdzny - že keď si spravíš rovinku a stúpiš na to, tak sa ti noha neprepadne. Ale neviem, či to je také dôležité. Keď tak si porovnaj aj ostatné technické parametre. Ja mám Liaporom vyrovnané takmer všetky izby, takéto skladby: liapor + EPS + OSB + vinyl liapor + EPS + OSB + parkety liapor + fermacel dosky + vinyl Najlepšie sa mi robila tá tretia. Tipujem, že ten rigidur bude niečo podobné ako fermacel. Jo - a pod liapor samozrejme parozábranu treba. A tie dosky o stenu na dilatačnú pásku. Držím palce. Inšpirácia: http://www.modrastrecha.sk/blog/petia...
Odpovedať
@petiar no sak nemal robit jamy ale rovinu ... okrem ineho, skor by som dal argument pre liapor a pod, vahu neviem ci ste uz ten vsetko piesok dali prec, ale skoda, bola by to usetrena praca 🙂 este by som porozmyslal nad rostom z dreva ...je to lacnejsie ako eps200 ... a inak, eps 200 ked tak netreba ...150 bude ok, ale nad tym rostom by som porozmyslal a hlavne, ak ste to zatial len sondovali, tak to nevyhadzujte ked chcete ist zas do rovnakej vysky ...zrovnajte to len na vrchu ... usetrite za cas, odvoz materialu, dovov, vynos a zas to zrovnavat AJ TAK ... 2jita, nechutne predrazena praca ... mate nato nejaky padny dovod ?
Odpovedať
@petiar preco pod liapor davat parozabranu ? ved je to byt ...
Odpovedať
Pocujte a cim vyrovnat 3-4cm rozdiel? Je to podpivnicene tak nechcem liat beton, nieco lahke by som rad a potom na to komposit podlahu alebo tak
Odpovedať
@uhlikova_stopa a aky velky rozdiel treba zrovnat ?
Odpovedať
Profilova fotka
@uhlikova_stopa mozes pouzit odlahceny beton, kde namiesto kamena nasypes liapor 0-4. ak je to par m2, nie je to ani drahe. inak 2cm xps+ 2x1cm cetris doska ak je spodok uplne rovny.
Odpovedať
Pozeram akurat ten cemwood 1000 a paci sa mi to .. cca 30m2
Odpovedať
@shadowmilan Aha, sorry s tou parozábranou, spanikáril som. Potom netreba. 🙂
Odpovedať
@shadowmilan Ja som mal iný argument, pretože som bol v trochu inej situácii. Na piesok by som ale Liapor rozhodne nedával, veď to by sa do toho piesku vtlačilo a úplne by to stratilo zmysel. Buď všetko preč a vysypať Liaporom plus EPS alebo ten rošt, to je tiež dobrý nápad. Liapor nie je taký drahý a či dáva latou do roviny 15cm vrstvu alebo 5cm vrstvu, práca je to tá istá. Poukladať na to EPS a dosky už je brnkačka. @ivan_1988 Ešte som zabudol - ten EPS je dobré o seba lepiť nízkoexpanznou PUR penou, ináč to bude vŕzgať.
Odpovedať
@petiar no urcite, ze zbytocne davat aj aj 🙂 ale aj keby, tak to nejak nevadi ze sa ti vtlaci 🙂 ved mozes dat liapor na objem tenku vrtsvu, piesok na vyrovnanie atd ... potom to budem mat pevnost a netreba tolko piesku 🙂 i ked stale nemame odpovede, preco to chciet vyhadzovat zbytocne vrstvy ... a ci tak zadavatel uz urobil ...
Odpovedať
@shadowmilan Ale keď nedá piesok, tak to bude mať tú istú pevnosť a netreba žiaden piesok. 🙂 Ak chceš aby sa ti suchý podsyp neprepadával, tak ho treba sypať na pevný podklad. Nie na piesok! Je o tom mrte postupov na youtube, spravil som tak 80m2 podlahy, konzultoval som to s profesionálnou firmou. Neraď mu takú fušerinu, prosím ťa. Keď sa niečo robí, treba to robiť poriadne. Všetok bordel vyhádzať, vyzametať, povysávať. Na to položiť separačnú vrstvu a sypať podsyp.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem za odpovede, až teraz som sa dostal k počítaču. Všetko je už zo starej podlahy preč. Na tom piesku bola aj slama a tú som tam nechcel nechať a vybrať len slamu by bola otročina 🙂. Vylievať nivelákom som chcel len preto, lebo sa mi to zdá jednoduchšie ako zrovnávať liapor a s istejším výsledkom. Jedná sa o plochu cca 20 m2 jedna izba a cca 50 m2 druhá izba. Čo sa týka dreveného roštu, tak si neviem predstaviť vynášať trámy cez úzke schodisko na 5. poschodie.
Odpovedať
@petiar ja nehovorim, ze to ma sypat na piesok, iba to ze ked to zmiesa, tak netreba riesit odvoz ... nuz, neviem comu vadi slama 🙂 ale ok a ako je to krive ? sak ked chcete nivelakom, nieje problem 🙂 alebo ten liapor ... zalezi od financii ... moznosti mate napisane ... nivelak (zbytocne drahe), eps ...osb/ fermacel atd piesok, eps osb / ferma a pod a tie naj aktualne vam uz len ostava nasypat iba liapor osb ferma a pod ... reso rost, ale to skor ten liapor ak date eps ...mensi prestup tepla od susedov od spodu 🙂 i ked toto je diskutabilne, tak ci tak platite 🙂 takze liapor a hotovo ak to uz mate prec
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?