Vyrovnanie výškových rozdielov medzi miestnosťami

Dobrý deň, plánujeme kompletnú rekonštrukciu staršieho - podpivničeného domu. Podlahy medzi jednotlivými miestnosťami však majú niekoľkocentimetrové výškové rozdiely (2-3cm) a ja by som rád dostal všetky miestnosti "do jednej roviny", aby sa neskôr dala položiť podlaha v celom dome bez prechodových líšt. Určite sa budú vysekávať staré zárubne a osádzať nové. Viete mi prosím poradiť najvhodnejšie riešenie, ako vyrovnať výškové rozdiely medzi miestnosťami s prihliadnutím na to, aby nebol problém osadiť nové zárubne kvôli zníženiu výšky otvoru?
Odpovedať
a podlahy su ake ? beton ?
Odpovedať
Ja to mam podobne, v jednej miestnosti mam az 4cm.. mam v plane to urobit takto. Nasiel som si co chcem mat ako nulu (najvyssi bod), podla toho som osadil vstupne dvere. 4cm rozdiel voci tomu dorovnam pravdepodobne cemwood podsypom + fermacell dosky. Ostatne miestnosti cca 1 cm odskok asi nivelakom do 30mm
Odpovedať
@shadowmilan Podlahy sú betónové. Na chodbách je terasso.
Odpovedať
@uhlikova_stopa A keď napr, v najnižšej miestnosti zdvihnete podlahu o 4cm, nebude problém osadiť potom zárubňu?
Odpovedať
Zarubne pojdu vsetky von stare a daju sa nove. To miesto kde mam teraz 0 je aj najvysie miesto cize aktualne zarubne dvere su tomu prisposobene
Odpovedať
@uhlikova_stopa No ale ja som to myslel tak, že keď idete "zdvihnúť" podlahu v miestnosti, ktorá je nižšie ako tá Vaša 0 napr. o tie 4 cm a pôvodnú zárubňu máte osadenú predpokladám na úrovni podlahy v danej miestnosti. Vysekáte starú zárubňu, dvihnete podlahu na Vašu 0 (4 cm) a nebude potom stavebný otvor na novú zárubňu nízky? Predpokladám že do prekladu nie je moc dobré sekať a nahnať na ňom tie 4 cm... A zrezávať z dverí a zárubní asi tiež nie je uplne najšťastnejšie riešenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_1987 sposob prerabky je u kazdeho stareho domu mierne odlisny. Napr. aku mas vysku v miestnostiach? V zasade podlahu zrovnas lahko (ci uz vysekanim, vyfrezovanim, alebo dorovnanim - sposobov je XY), zarubne nie je problem vysekat a urobit nove bud na SK standart (202cm) alebo polsky (215). ale zasa, vyska v miesnostiach a vyska ludi, co tam budu byvat. Pri starych domoch casto preklad nie je, pripadne ho tvori drevena doska alebo maximalne zelezny roxor ci kus kolajnice. Ale nie je problem posunut alebo urobit novy preklad.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?