Vyber vinylovej podlahy

ahojte ,, zacali sme vyberat do domceka podlahu, je rozhodnute ze to bude vinyl system klik, chcem poprosit o typy rady skusenosti, ohladom znaciek, ceny, aky presny typ, ci s hdf alebo bez kde ste nakupovali, co vas presvedcilo , negativa pozitiva, za kazdy príspevok dakujeme
Odpovedať
zaujima ma ci nebude nejaky problem, ked sa da podlahove kurenie elektricke folie , a na to chceme umiestnit lino, kurenie ma cca 6mm ako sa to riesi aby neboli odskoky na fiinalnom povrchu,? zatial najviac zaujimavi mi pride gerflor home comfort vinyl v roliach s textilnou podlozkou, obzeram sa co je tomu adekvatny super od iných znaciek, viete poradit?
Odpovedať
@duronsan v prvom prispevku pises, ze clik vinyl a v druhom rolka... mame click vinyl s korkom a podlahove kurenie funguje v pohode, kupili sme v hornbachu v predchadzajucom dome sme lepili vinylove pasy, neviem, ci sme mali prilis vlhko, ale nechytilo to vsade dobre, okrem toho si to vyzaduje absolutne bezchybny podklad a tento problem pri clic-u odpada
Odpovedať
hej najprv som pozeral iba klik, ale role vychadzaju dost lepsie cenovo a zase je aj zaujimave to ze tam nie su ziadne spoje, cize nezatecie, lepit urcite nechceme
Odpovedať
ja by som praveze chcel lepit vinyl a to s jedneho dovodu,...ked sa ti podlaha poskodi nemusis rozoberat celu podlahu ale vyrezes len ten dielec a nalepis druhy a je to :)
Odpovedať
@duronsan Priamo na elektrickú vykuovaciu podložku rozhodne neodporúčam klásť tento typ materiálu. Treba počítať s tým, že vinylové role potom prekreslia každú nerovnosť. Textilná spodná vrstva síce slúži na mierne absorbovanie nerovností v podklade, ale my ako výrobca v zásade neodporúčame na daný vykurovací systém klásť akékoľvek naše materiály (drevo, laminát, vinyl a iné) Na teplovodné podlahové vykurovanie môže ísť naopak takmer každý druh podlahoviny. Čo sa týka súper k Vami vybranému produktu, tak máme podobné v ponuke, ale na vykurovacie rohože to určite neodporúčam.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Profilova fotka
Nebudem zakladať nové vlákno, ale máte niekto prosím aktuálne informácie, vedomosti... aký vinyl je najvhodnejší, či skôr najkvalitnejší na teplovodné kúrenie? Potrebujem klik systém, vodeodolný. Nechcem lacný šmejd, ale zasa ani zbytočne predražený s luxusným marketingom...
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb Za nás vieme odporučiť vinyl s nosnou doskou SPC. Je to novšia technológia ako starý "klasický" vinyl, a predajmi ho už prekračuje (LVT vs SPC na priloženom grafe Multilayer Modular Flooring Association, ktorá združuje väčšinu veľkých výrobcov). Napríklad u nás máme SPC podlahu PARADOR Basic 5.3, ktorý je 100% vodeodolný a má tepelný odpor len 0,024 m²*K/W. Výšku tepelného odporu si viete k jednotlivým podlahám dohľadať v technickom liste, ak nie je v popise. Z logiky veci bude nižší odpor viac vhodný na podlahové kúrenie.
Odpovedať
@jankazb mam klik, ale taky ten klasicky ze musis zasunúť z dvoch stran pri montáži. Problém je ze sa neda vymenit jedna doska bez toho aby sa to muselo rozobrat. Videl som ze teraz su aj také klik systemy ze sa montuju zhora (asi gerflor), a tym padom vies vymenit jednu dosku bez rozoberania. Tak na to by som si dal pozor. Tiez budem riesit podlahu, vinyl, ale momentalne u mna vyhrava samotiazny, da sa jednoducho polozit, vymenit, a nemusim nechavat dilatacie pri stenach.
Odpovedať
Profilova fotka
@ultrarecall Ďakujem za info. Plánujem vode odolný, tak verím že pár rokov vydrží (aktuálna laminátka 11r), tak spôsob kliku mi nepríde až tak dôležitý. Skôr dizajn a troška i cena samozrejme. Samotiažny nepoznám, pogooglim 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?