VinylTechLab vinylová podlaha - poznáte, máte skúsenosti

Profilova fotka
Dobrý deň, poznáte vinylové podlahy VinylTechLab? Máte niekto, aké máte skúsenosti? Uvažujeme o kúpe do celého domu, ale recenzie som nikde nenašla. Je to táto: https://www.bausad.sk/vinyl/vinyl-tec... @parkett_mann viete o tejto podlahe niečo? Ďakujem za všetky postrehy a zdieľané skúsenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@monikajan Dobrý deň . Áno túto podlahu nám poľský distribútor ponúkal cca pre 4 rokmi . V tom čase ale mali iba vinylové podlahy a s SPC = minerálne kompoztiné podlahy iba začínali . Vzhľadom to , že deklarácia technických parametrov k týmto podlahám nebola jednoznačná a ani dekory a systém kliku neodpovedal očakávaniam sme spoluprácu nerozvinuli . Samozrejme neviem kam sa vývoj výrobku od toho času dopracoval . Pokiaľ máte k dispozícii presné informácie o výrobku / aj na na stráne bausad sú stále uvedené iba tie pôvodné - neúplné a nepostačujúce / , pokusím sa výrobok ohodnotiť . Parametre , ktoré by Vás mali zaujímať : - zloženie výrobku : je uvedená hrúbka 6 mm - je to hrúbka iba podlahy , alebo má podlaha aj integrovanú podložku a pokiaľ áno , aká je jej hrúbka ? - koeficient rozmerovej stability - v technickom liste nie je uvedený - tepelný odpor - v liste je uvedená iba tepelná vodivosť - tepelný odpor pokiaľ je celá hrúbka podlahy tvorená iba homogénnym materiálom je na základe tepelnej vodivosti vypočítateľná a teda v tomto prípade je to 0,04 m2K/W , ale pokiaľ má podlaha pri hrúbke 6 mm aj integrovanú podložku je tepelný odpor iba z koeficientu tepelnej vodivosti samotnej podlahy nevypočitateľný , nakoľko samotná podložka v tomto výpočte zohráva veľmi podstatnú úlohu . Štandardom je dnes uvádzať tepelný odpor celej podlahoviny , aby nemusel zákazník zložito vypočítavať a potom mohol porovnávať. - matný uretánový povlak z keramických perličiek- je pre mňa nezrozumiteľný opis - spôsob inštalácie : plávajúcim spôsobom priamo na podklad - z toho dedukujem , že podlaha musí byť vybavená integrovanou podložkou / z toho aj tie poznámky k tepelnému odporu verzus tepelná vodivosť / V opačnom prípade by v návode na inštaláciu uvedené , že je k podlahe potrebné dokúpiť ešte akustickú podložku a pokiaľ ´áno , aké parametre by táto podložka mala splňovať / tepelný odpor , odolnosť proti stlačeniu , hodnota redukcie krokového hluku .... / . Bez kompletných informácií o výrobku je pre Vás možnosť porovnania s inými výrobkami na základe porovnateľných technických parametrov a teda aj ceny nemožná .
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann ďakujem, to je hotová veda. Nakoniec sme sa rozhodli, že kúpime wineo purline. Kamarátka, ktorá podlahy predáva už roky mi povedala, že keď to chcem pre seba a do svojho domu, tak by ten VinylTechLab nedávala... Nepýtala som sa jej na podrobnosti, už nemám kapacitu zisťovať všetko dopodrobna, tak sa jednoducho spoľahnem na jej doporučenie. Ceny majú obidve značky skoro rovnaké, takže na nás nezarobí ani viac, ani menej. Ďakujem Ti za podrobnú odpoveď.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?