Vinylová vs. kompozitná podlaha - máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
U predajcu mi ponúkli namiesto vinylovej podlahy novinku , ktorú nazývajú kompozitná podlaha . Má niekto z vás skúsenosti s takýmto typom podlahy ?
Odpovedať
Profilova fotka
@prokennex ani jeďen faktor , ktory popisujete nemoze byt teda pricinou , ten vinyl je urceny na celoplosne lepenie , alebo je to urceny na pokladku plavajucim sposobom ? Viete mi napisat presnu znacku toho vinylu ?
Odpovedať
@parkett_mann rolka, tarkett, bez lepenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@prokennex , Tarkett ma viacero kolekcií , viete aj presny nazov vyrobku , aby som mohol pozriet jeho technicke parametre ?
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den, mna zaujala kompozitna SPC podlaha od Experto Click SPC 50 len sa neviem dopatrat k tomu kto je vlastne vyrobca a kde sa to konkretne vyraba. Mate s touto znackou nejake skusenosti alebo info o nej alebo vas nazor na nu? https://www.vpodlahy.cz/experto-click...
Odpovedať
Profilova fotka
@michal6677 dobry den , zial s touto kolekciou a tymto vyrobkom nemame ziadne skusenosti . Jedna sa evidentne o privatnu znacku , takze identifikacia vyrobcu je prakticky nemozna . Na steanke predajcu tiez nie su uvedene uplne vsetky informacie / napr. chyba koeficient rozmerovej stability a vyska hodnoty tepelneho odporu podľa mna signalizuje , ze sa sa skor jedna o polymerovu ako mineralnu kompozitnu podlahu . / . V kazdom pripade hrubka 5mm a integrovana 1mm IXPE podlozka signalizuju , ze v tomto pripade nejedna o produkt , ktory ma z dovodu zabezpecenia nizkej ceny vyznamne znizene vyrobne a materialove naklady . Samozrejme viac by do sejto situacie vniesol svetlo CE certifikat , ten ale na stranke nie je k stiahnutiu - alebo som ho minimalne nenasiel . Rad by som vam dal viac informacii ale z tohto rozsahu zdrojov to nie je mozne .
Odpovedať
@parkett_mann dakujem za nazor. Po vyjadreni od importera v-podlahy, sa jej asi vyhnem: Dobrý den, SPC 50 se vyrábí v Číně, samozřejmě že s evropskou certifikací.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal6677 SPC podlahy vyrabane v CN nemusia byt ziadnou tragediou , skor naopak . Pokial sa jedna o vyrobok niektoreho z renomovanych CN vyrobcov moze byt kvalita dokonca vyssia . V CN je viac ako 100 skutocne velkych / vyrobca vyrabajuci viac ako 10mil. m2 spc podlah rocne / vyrobcov SPC podlah a pokial je na obale podlahy specialna holograficka nalepka , ktora oznacuje vyrobok urceny na EU trh , nemusite mat obavy . Takyto vyrobok je z hladiska kvality harmonizovany s poziadavkamu EU noriem a v kombinacii s CE certifikatom garantuju , ze vlastnosti vyrobku prezentovane vyrobcom odpovedaju poziadavkam noriem . V kazdom pripade s vyrobkom ziskate min. 2 rocnu zaruku na jeho vlastnosti , takze aj pripadne skryte vady vyrobku mozete nasledne reklamovat .
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den, rozhodol som sa na dlazbu polozit novu podlahu. Vykurovanie mam elektricke podlahove( odporovy drot zaliaty v potery) . teplota v podlahe je regulovana a viem ju podlahovym cidlom obmedzit na spominanych 27’C. Rozhodujem sa medzi kompozitom a plavajucou podlahou. Som ale viacmenej nakloneny plavajucej podlahe( aj ked viem ze koli prestupu tepla by bol vhodnejsi kompozit). Zaujala ma podlaha z vasej ponuky: https://www.parkettmann.sk/parkety/ar... Checm Vas porposit o radu aku mate s touto podlahou skusenosti, pretoze niekde v poslkych recenziach od zakaznikov som nasiel negativne nazory na stalot povrchu ktory casom ( uz do roka od polozenia) zosedne akoby sa vydral. Dakujem . Za vas nazor. Co sa tyka kompozitu tak ma zaujal tento: https://www.parkettmann.sk/parkety/am...
Odpovedať
Profilova fotka
@jozu77 pochopil som to spravne , ale pre to , aby nedoslo k nejakemu nedorozumeniu chcel by som ustalit nazvoslovie . Rozhodujete sa medzi laminatovou podlahou / ARTEO / a mineralnou kompozitnou podlahou / AMARON / . Obidve je mozne instalovat plavajucim sposobom a podlahu AMARON je dokonca mozne v pripade potreby , alebo poziadavky zakaznika aj celoplosne nalepit . Co sa tyka problemu so zmenou farby , prave tento paramater je jeden z tych na ktore dava vyrobca garanciu 25 rokov bytovych , alebo 10 rokov v nebytovych priestoroch . Nazyva sa to svetlostalost a v pripade , ze by sa farba vplyvom dopadu UV ziarenia zmenila je to vyrobna vada a dovod na uznanie reklamacie . V praxi som s takym pripadom stretol iba par krat / vzdy to boli podlahy , ktore nemali na povrchu spravne naneseny overlay a dekoracny papier potom zmenil farbu ale to skor z dovodu preniknutej vlhkosti , alebo sa farba zmenila pri pouziti ,, specialne ,, lacnych podloziek , ktore uvolnovali ,, dobroty ,, = prchave chemicke zlozky , ktore boli natolko uspesne=agresivne , ze dokazali dokonca zmenit farbu dekoru pod overlayom , raz sa to stalo dokonca v situacii , ked zakaznik v obave , aby mu poter nalievany na podlahu nezamrzol , pridal do betonovej zmesy ,, trosku ,, chemie , ktora chrani beton pri betonazi v exteriery pri nizkych teplotach / ale este nikdy som sa s tym nestretol pri dekoroch z kolekcie ARTEO . Takze pokial sa to niekomu stalo , je idealne / a z dovodu objektivity by som povedal az povinne / vzdy k takejto recenzii prilozit aj stanovisko vyrobcu . Ak to vyrobca neuznal ako reklamaciu vady vyrobku , musi vzdy svoje rozhodnutie odovodnit . Ak to zakaznik nereklamoval / mozno si aj je vedomy priciny / nie je to relevantna recenzia a povazoval by som ju skor ako spravu , ktora ma kompenzovat vlastnu frustraciu .
Odpovedať
@parkett_mann , dakujem z odpoved, podlaha Arteo sa mi uz dlhsie paci ale potreboval som prave pocut odborny nazor z praxe za co Vam este raz vdaka. Aku podlozku by ste mi doporuculi prave pod tuto podlahu k podlahovemu vykurovaniu? Este jedna otazka? Ak by som uvazoval o mineralnej kompozitnej podlahe viete mi doporuciu svetly prirodny dekor( hladam nieco podobne ako arteo famara ) s V drazkou do cca 40€ + podlozka. Alebo comu sa mam vyvarovat? Vyrobca, hrubka atd. Nemam s tymto typom ziadne skusenosti. Velmi pekne dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozu77 idealnymi podlozkami su z hladiska aktualnych technologickych moznosti vyrovy podlozky na baze polyuretanu , samozrejme su o nico drahsie ale vdaka nizkemu tepelnemu odporu sa urcite investorovi casom cenovy rozdiel vrati . Pokial by ste volil ine , asi by som doporucil podlozky na baze IXPE - v nasej ponuke je to kolekcia Acoustic . Pri vybere mineralnej kompozitnej podlahy by som urcite upozornil na min. hrubku nosnej dosky - niektory predajcovia do hrubky zaratavaju aj podlozku . Hrubka samotnej dosky by mala byt min. 4mm a k tomu kvalitnyklikovy system . Rozdiel v cene ovplyvnuje aj hrubka naslapnej -krycej vrstvy a samzrejme typ povrchovej struktury . Z aktualnej nasej ponuky by som vasu pozornost upriamil na dve nove kolekcie. : Woodrick od Arbiton , alebo dekorov Authentic z kolekcie podlah firmy Repac .
Odpovedať
@parkett_mann Dobrý deň,chceli by sme do novostavby kompozitnú podlahu komplet do celého domu.Zaujala ma jedna podlaha od vás: https://www.parkettmann.sk/parkety/ac... ale zvažujeme aj z inej stránky: https://www.egger-home.sk/produkt/egg... Táto druhá má vyššiu triedu zaťaženia (až 33),ale zas nechápem,prečo je voči vode odolná iba 72 hodín,zatiaľ čo vy v príspevkoch píšete,že kompozitné podlahy sú úplne odolné voči vode...preto sa zase prikláňam viac k vašej podlahe.Viete mi prosím napísať aké sú hlavné rozdiely medzi týmito dvoma podlhami? Ďakujem veľmi pekne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@calmmeadow Dobrý deň, keďže sme importérom Eggeru, tak niektoré informácie spresníme. Kolekcia GreenTec je na nosnej doske HDF, teda vysokotvrdej drevovláknitej doske. Drevo nebude nikdy 100% odolné, SPC je proti tomu kompozitný plast, čiže dokáže byť vodeodolný úplne. Reálnym problémom pri vodoodolnosti 72 hodín môže byť voda, ktorú "nevidieť" alebo na ktorú zabudnete - napríklad z praxe, ak by bola podlaha v technickej miestnosti, kde sú lyžiarky/topánky, z ktorých stečie voda a necháte ju na podlahe viac ako tých 72 hodín. Alebo dieťa niečo vyleje pod posteľ, kde to nevidíte. Prípadne voda pod kvetináčom. Bežne vyliatu vodu umyje snáď každý najneskôr do niekoľkých minút/hodín. Na jednej strane máte ekologickosť a prírodný materiál s jeho výhodami aj nevýhodami, na druhej strane syntetický s výhodami aj nevýhodami. Ideálna univerzálna podlaha neexistuje, preto sa vyberá na mieru priestoru a zamýšľanému používaniu. Medzi podlahami je relatívne malý cenový rozdiel - avšak kolekcia GreenTec je štandardne drahšia, len teraz je presne tento jeden dekor v akcii 30 percent. Dôvodom je kombinovateľnosť so vzorom Halifax pri pracovných doskách do kuchýň na mieru alebo doskách pre nábytok na mieru, preto je populárny. Egger sa vyrába v Rakúsku.
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann dobrý deň, obrátim sa na Vás i ja, nakoľko klobúk dolu pred Vašou nekonečnou edukáciou v tejto téme... Prosím máte skúsenosť s klik kompozitným vinylom od Rocko? Konkrétny vzor Clove. Moje otázky: 1/ Môže sa táto klásť na podlahové teplovodné kúrenie bez podložky? Poter 12r vyzetý. 2/ Ukladá sa takto výrazný vzor radom z balenia, alebo sa nejakým náhodným výberom rozoberá viac balení? 3/ Aká dilatácia od stien je u takejto podlahy potrebná zachovať?
Odpovedať
Profilova fotka
@calmmeadow Dobrý deň Určite tu nemám záujem rozpútavať vojnu v tom ako obhajovať fakty , alebo ako ohýbať realitu tak , že vyzerá trošku krajšie ako v skutočnosti je . Pozriem sa na to pragmaticky . Pokiaľ je niečo vodeodolné musí to byť buď 100% , alebo 0 . Aj my máme v ponuke laminátové podlahy , ktoré majú zvýšenú vodeodolnosť 24 , alebo 72 hodín a nesnážime sa ich ,, privoňať , tým , že ich zrovnávame s kategóriou podláh , ktoré sú skutočne a bez časových obmedzení vodoodolné . Sám si kladiem otázku , ako by som to v prípade reklamácie takejto podlahy zákazníkovi dokazoval , či tam tá voda stála 10 - 20 alebo 80 hodín a či bola viditeľná , alebo ,, neviditeľná ,, ako tu píše Solidway sk. Áno laminátové podlahy , alebo akékoľvek podlahy na báze dreva nebudú nikdy 100% vodeodolné a to v žiadnom prípade NEZNIZUJE jeho hodnotu . Drevo je materiál , ktorý jednoducho reaguje na zmenu vlhkosti zmenou svojich rozmerov - lebo to vychádza z jeho podstaty tak ako ho vytvorila príroda - je to drevo . Pokiaľ sa raz niekedy podarí niektorému výrobcovi vyrobiť drevo , ktoré už nebude reagovať na vlhkosť - nebude to už drevo . Akákoľvek modifikácia vlastnosti dreva smerujúca k zníženiu jeho napúčania a zosýchania je vždy spojená s pridávaním chemických prostriedkov , ktoré túto jeho vlastnosť dokážu zmierniť . O tom do akej miery je to ekologické a prírodné , by som teraz nerád polemizoval . Faktom sú vždy jasne zmerané čísla . Čo sa týka ,, zavadnosti ,, a to nielen zdravotnej ale aj ekologickej , asi by som sa pri porovnávaní spoliehal na hodnoty emisí prchavých látok a teda hľadal výrobok , ktorý ich do prostredia uvoľňuje čo najmenej . Aktuálne najprísnejšou normou na meranie týchto látok / VOC / je francúzska norma , ktorá radí výrobky do kategóri od A+ , A , B ,C . Obidva výrobky tieto normy spĺňajú . Na Vašom mieste by som sa určite rozhodoval na prvom mieste podľa atraktívnosti dekoru a kvality povrchu . Tie budú pre Vás prinášať ten najdôležitejší benefity a až na druhom mieste by som sa sústreďoval na vlastnosti výrobku akou je aj , vodoodolnosť , . Obidva výrobky , ktoré ste si vybral určite svojimi vlastnosťami naplnia Vaše očakávania . Určite mi nedovolí nespomenúť jeden dôležitý rozdiel . Tým je typ materiálu typ povrchovej úpravy . V prípade podlahy Acoustic je to PU = polyuretán , v prípade Egger je to PET = polyetylén . Práve polyetylén na povrchu v kombinácii s reliefovým povrchom a protyšmikovým koeficientom R10 sa ukazuje ako nie veľmi šťastné riešenie z hľadiska údržby , čistenia a pocitovo veľmi drsného porchu . S týmto poznatkom už prišiel aj sám výrobca a preto bude povrch novej kolekcie svojich podláh v nových kolekciách inovovať - možno aj to je dôvod aktuálnej 30% zľavy ??? Chápem , že každý by chcel vo svojom výrobku skombinovať všetky tie aktuálne najlepšie vlastnosti , to sa ale nedá . Vždy tam bude kompromis a ten sa musí zľadiť s kompromisom , ktorý je zákazník ochotný akceptovať .
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb Dobrý deň , áno mám skusenosti s týmto materiálom . Bolo to ale ešte v začiatkoch výroby tohoto produktu a nebolo by fér na základe nich hodnotiť aktuálny výrobok , s ktorým reálne nové skúsenosti nemám . Preto radšej k k veciam ku ktorým sa dá vyjadriť jednoznačne / aj keď hneď pri prvej to zasa až tak jednoznačné nie je / : 1/ Môže sa táto klásť na podlahové teplovodné kúrenie bez podložky? Poter 12r vyzetý. Predpokladám , že sa asi pýtate na parozábranu a nie na akustickú podložku / ktorú by mal mať už tento výrobok integrovanú na svojom povrchu - mne sa ju tam ale nájsť zatiaľ ani na aktuálnych výrobkoch nepodarilo / . Pokiaľ teda ide o parozábranu , tak jej opodstatnie je v každom prípade ako prevencia a ochrana podlahy pred unikajúcou vlhkosťou z podkladu , ktorá môže pod podlahou hlavne pri prvom nábehu podlahového vykurovania vytvoriť vysokú koncentráciu vodnej pary , ktorej tlak dokáže zdeformovať lamely podlahy v spojoch / vzniknú tzv. korýtka / . Vo vašom prípade je predpoklad , že by k takémuto stavu po 12 rokoch nemalo prísť , na druhej strane výrobca si jej inštaláciu vyžaduje , takže pokiaľ ju nedáte , príde za pár eur , ktoré zaplatíte za parozábranu o zaruku na materiál . To určite za to nestojí . 2/ Ukladá sa takto výrazný vzor radom z balenia, alebo sa nejakým náhodným výberom rozoberá viac balení? - Určite je potrebné lamely ukladať tak ako su nabalené z výroby . Akýkoľvek pokus o triedenie automaticky vedie k tomu , že vytriedené lamely už nebudete vedieť do podlahy z estetického dôvodu nainštalovať . Samozrejme pokiaľ sa stane , že by sa pri pokládke mali vedľa seba stretnúť identické lamely , je potrebné v pokladanom rade tieto lamely preusporiadať tak , aby opakovanie nebolo pri dvoch susediacich lamelách v nadväzujúcich radoch . 3/ 3/ Aká dilatácia od stien je u takejto podlahy potrebná zachovať? Rozmer presnej min. dilatácie je vždy uvedený v návode na pokládku , ktorý je súčasťou každého balenia . Myslím , že výrobca udáva min. 5mm - prosím overte si to na obale výrobku . Snažiť sa urobiť 5mm dilatáciu vo všetkých miestach po obvode podlahe je dosť obtiažne / vyžaduje si to vysokú mieru precíznosti a odbornosti pokladača / . Preto sa určite nič zlé nestane , keď urobíte dilatáciu 10 mm , pretože sa aj v tomto prípade vždy nájde miesto kde bude menšia / rovinnosť stien v mnohých prípadoch dokáže veľmi prekvapiť / ale určite neurobte menšiu ako 5 mm , alebo ako vyžaduje výrobca . Na druhej strane je min. dilatáciu možné - a mal by Vám to povedať predajca , aj presne vypočítať . Každá kvalitná podlaha by mala mať v svojich technických parametroch uvedený koeficient rozmerovej stabily . Povedzeme , že v tomto prípade by to mohlo byť 0,05 / neviem to presne , takže prosím overte si tento údaj u preddajcu / to znamená , že podlaha na dĺžke 10m môže zmeniť svoj rozmer o 5 mm . Pri výpočte dilatačnej škáry sa vždy uvažuje s rozmerom uhlopriečky opísaného obvodu plochy , na ktorú sa bude podlaha montovať bez predelenia dialatáciu plochy . Dnes už síce existujú výrobky , ktorý tento koeficient udávaju pre obidva smery podlahy / pozdĺžny a aj priečny / , tam je výpočet potom presnejší . V každom prípade keď situáciu zovšeobecním a predpokladám , že Váš dom , alebo byt mená viac ako 200m2 plochy , na ktorú budete chcieť montovať podlahu bez jej rozdelenia v ploche , je obvodová dilatácia 10 - 11 mm istotou aj bez presného vypočítavania . Parketové lišty / aspoň väčšina prekrývajú dilatáciu od 18 mm + , takže aj 10mm dilatáciu hravo prekryjú .
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann ďakujem veľmi pekne, dúfam že recenzie na mnou vybranú podlahu nebudú tak katastrofálne. Na nutnosť fólie som sa pýtala nie z finančných dôvodov, skôr ako možno zbytočná ďalšia tepelná bariéra.
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann V podstate sme sa zhodli, že podlaha je individuálna na mieru potrebe daného človeka aj miestnosti. Dávať si 100% vodoodolnú do iných miestností ako kúpeľňa prípadne kuchyňa, a obetovať iné vlastnosti, je už na rozhodnutí zákazníka. S polyetylénom máte pravdu, je drsnejší na dotyk - v podstate pripomína jeden drahší prírodný materiál, ale to môže byť veľmi individuálny uhol pohľadu, niekto preferuje hladšie povrchy, pripomínajúce laminát. Z drevených materiálov je GreenTec na 90%. Zľava 30% je len na jeden konkrétny dekor, nie celú kolekciu, to je potrebné povedať. Nosná doska SPC má svoje výhody, nosná doska HDF má svoje výhody. HDF doska má prírodnú farbu, SPC je tmavá - ak zaškrabnete v podlahe s prírodným svetlým dekorom až do nosnej dosky, každý si domyslí, ktorý škrabanec bude vidieť viac.. parkett_man správne píše: „Na Vašom mieste by som sa určite rozhodoval na prvom mieste podľa atraktívnosti dekoru a kvality povrchu.“ Takže na konci dňa by bolo najlepšie po oboch podlahách sa prejsť, bosou nohou, sadnúť si na ňu a napríklad vypiť si na nej kávu. Len tak budete vedieť, ako vám sedí štruktúra a materiál povrchu aj samotný pocit odrazu od podkladovej dosky, ktorá sa v týchto dvoch podlahách líši. A sedenia na danej nosnej doske. Je to vysoko individuálne a na konci dňa nebude môcť nikto povedať, že či niektorý z dvoch predajcov ohýba realitu...
Odpovedať
Profilova fotka
@solidway Dobrý deň , kedže ste sa rozhodol/a - žiaľ neviem to presne určiť , keďže sa sa pod svoje príspevky podpisuje iba cez firemnú identitu , vstúpiť do otázky , ktorá nebola položená všeobecne ale adresovaná priamo mne , musím reagovať a uviesť niektoré vaše informácie na správnu mieru : - neviem odkiaľ máte tú informáciu o farbe SPC= stone polymer composite dosky - to čo píšete je ďalším jasným dôkazom toho ako sa snažíte ,, ohnúť ,, realitu v prospech svojich argumentov . Píšete , že HDF doska má prírodnú farbu a SPC je tmavá / to asi myslíte HDF dosku ORCA , ktorú tiež vydávate za kompozitnú podlahu / - je dôkazom toho , že o minerálnom kompozite materiály máte dosť skreslené informácie . SPC = minerálna kompozitná podlaha sa vyrába z primárneho PVC a prímesy minerálneho plniva . Obidva tieto materiály majú svetlú farbu a teda aj doska z nich vyrobená ma svetlú farbu - teda určite svetlejšiu ako prírodná farba HDF dosky . Na margo ,, zaškrabovania ,, do podlahy - nerozumien , prečo ste si vybral/a práve tento príklad - to chcete povedať , že sa má zákazník uspokojiť s tým , že pri HDF toto poškodenie menej vidí ako pri SPC - čo samozrejeme nie je pravda - a nechať podlahu tak a uživať si dobrý pocit z toho , že takéto poškodenie dreveného dekoru na drevenej nosnej doske je menej viditeľné ? Pokiaľ zákazník poškodí svoju podlahu na nosnej doske z HDF / a je jedno či je 5 , alebo 100 hodín vodoodolná / tak , že sa ryha dostane až do nosnej dosky musí určite čo najskôr konať . Veď pokiaľ by takéto poškodenia na HDF podlahe čo najskôr neopravil a povrch neuzatvorli , tak by sa mu do nosnej HDF dosky začal postupne dostávať vlhkosť a doska a teda aj to miesto poškodenia by začalo tmavnúť , nehovoriac o tom , že voda by mohla spôsobiť postupné oddeľovanie dekoru od nosnej HDF dosky a tým by sa celý problém ešte viac zhoršoval . To by asi zákazník ,, na konci dňa ,, zažiť nechcel . Navrhujem teda , držme sa skutočnosti a faktov a keďže toto je fórum , ktoré by malo zákazníkom poskytnúť veľmi objektívny a pravdivý obsah - min. zo strany prispievateľov , ktorí sú tu vedení ako PRO - dodržujme pravidlá zodpovednosti . Odpovedajme iba na otázky , ktoré sú adresované priamo nám , alebo sú adresované všeobecne pre všetkých prispievateľov - to by mali byť pravidlá slušnosti .
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann Do otázky sme vstúpili preto, lebo je priamo na produkt u nás na stránke 🙂 Užívatelia by mali poznať výhody/nevýhody oboch druhov podláh, pretože sa líšia. Teda v prípade, že sa jedná o náš produkt, chceme sa k nemu vyjadriť. A ako sme sa zhodli, na rôzne potreby môže byť vhodnejšia iná podlaha. V príspevku nehodnotíme vaše služby, odpovedáme na otázku ohľadom nášho produktu, čo nie je proti pravidlám. A nie je to ani proti pravidlám slušnosti. Ideálne je preto, aby si každý nechal vysvetliť u oboch predajcov/zástupcov výhody a nevýhody a rozhodol sa urobiť kompromis na základe čo najväčšieho množstva dostupných informácií - parametrov pri podlahe a potenciálnych "nástrah" je veľa. Nevidíme dôvod, aby sme sa nezapojili a zákazník tak poznal len argument zo strany zástupcu jedného z dvoch produktov. Z podstaty veci práve vtedy dochádza k ohýbaniu reality, kde by mohla vyzerať podlaha za 26 eur ako univerzálne vhodnejšia než produkt za 40 eur mimo akciu.. V tržnej ekonomike by sa predsa takýto produkt zákonite dlho neudržal, napriek tomu sa ten drahší predáva a je na trhu. Okrem ceny je preto potrebné riešiť aj potenciálne obavy - odolnosť voči vode? odolnosť povrchu voči poškrabaniu? kvalita kliku? kvalita integrovanej podložky? náročnosť pokládky na podklad? pocit z podlahy na dotyk a pri chôdzi? A dá sa doplniť o ďalšie parametre, po ktorých užívatelia budú vedieť, čo všetko majú posudzovať. Je možné, že podlaha od vás vyjde ako vhodnejšia pre autora otázky, ale veď o tom to je, nájsť mu najvhodnejší produkt. Konieckoncov, kompozitné SPC podlahy dnes rastú výrazne. Aj kompozity na HDF ale majú svoje výhody. V poriadku, v prípade vášho produktu nemusí byť nosná doska SPC tmavá, mali sme sa vyjadriť univerzálnejšie, ale otázka zostáva, či sa stále nebude líšiť viac. Súhlasíme s opravou, realita však nebýva tak pružná. Ale to by bolo už na inú diskusiu. Do ostatných otázok na vás a vaše produkty vám vstupovať neplánujeme. Ku GreenTecu sme napísali jeho výhody a tým to považujeme za uzatvorené. Nech sa darí vám, nám aj zákazníkom hľadať najvhodnejšie a najvýhodnejšie podlahy pre ich domovy.
Odpovedať
Profilova fotka
@solidway ak sa neurazite , na cely vas prispevok reagovat nebudem . Formulacia niektorych vasich viet , ich vyznam a opodstatnenie v kontexte prezentovanej myslienky mi unika . Mozno je to moj problem . To co ma ale vo vasom clanku velmi zaujalo je tovar , ktory tu na fore uz vyvolal mnozstvo otazok a diskusii . Prosim vysvetlite mi , co to presne je ten kompozit na HDF . Dakujem za cas , ktory tomu budete venovat a poprosim o informacie , ktore budu podlozene a dohladatelne na oficialnych strankach vyrobcov , ktori by takyto tovar mali produkovat .
Odpovedať
@jankazb Tiez mam kupenu Rocko podlahu (Nutmeg R123) a par týždňov ju uz budeme snáď aj pokladať. PE fóliu mám k nej kúpenú tiež keďže je to povinné príslušenstvo a predajca ma ešte nahováral na kúpu zvlášť akustickej podložky pod tuto podlahu ktorá je ako voliteľné príslušenstvo (keďže tato podlaha síce ma integrovanú podložku ale je dosť tvrda). Akustickú podložku som zatiaľ nekupoval, rozhodnem sa pri pokládle ked si položím zopár kusov na zem a prejdem sa po nich.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto077 ďakujem za info, info o povinnom príslušenstve som v obchode nedostala. Stále nechápem nutnosť fólie. Akustickú podložku ani nezvažujeme z rovnakého dôvodu - zhoršený prechod tepla z podlahovky. Dom je prízemný, klopkanie nám nevadí, horšie ako u lamina to iste nebude 🙂. Daj potom prosím vedieť ak začnete ukladať skôr. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann Neurazíme sa, my sme to sami navrhli v predošlom príspevku. „Kompozitný výrobok je výrobok z dvoch alebo viacerých odlišných materiálov s rozdielnymi vlastnosťami, ktoré dávajú výslednému výrobku (v tomto prípade podlahe) nové vlastnosti, ktoré nemá žiadna z jeho súčastí sama o sebe.“ Preto kompozitná podlaha s integrovanou podložkou z recyklovaného korku na nosnej doske HDF. Tá podlaha má reálne niekoľko vrstiev skomponovaných tak, aby čo najviac čerpala výhody z každej z nich. Nikto netvrdí, že nosná doska je z kompozitného materiálu a my to ani nenazývame podlaha s nosnou doskou z kompozitu, pretože GreenTec má tú dosku z prírodných materiálov.
Odpovedať
Profilova fotka
@solidway Na základe definície , na ktorú sa odvolávate vo svojom príspevku a evidentne aj pri vlastnom označovaní svojich predávaných produktov používate , je teda možné kompozitnou podlahou pomenovať aj 3vrstvú drevenú podlahu = drevená nášlaná , nosná a protiťahová vrstva + lepidlo + olej/lak na povrchovej vrstve , alebo dokonca aj laminátovú podlahu a keby som išiel do detailu aj prakticky každý íný podlahový materiál . Myslíte si , že je aplikácia takejto teórie správna a hlavne profesionálna ? Nie je to zavádzanie zákazníka , alebo už viac krát spomínané ohýbanie reality so zámerom vlastného prospechu ? Prosím o uvedenie informácie aspoň o jednom výrobku , ktorý má vami definovanú skladbu : ,, kompozitná podlaha s integrovanou podložkou z recyklovaného korku na nosnej doske HDF ,, a sám výrobca ho označuje ako kompozitnu podlahu .
Odpovedať
@parkett_mann Dobrý deň, prosím o radu a názor. Ktorú z týchto dvoch podláh by ste odporučili a prečo?...Ide o podlahu do novostavby (drevodom) na cementový poter, v ktorom je podlahové infravykurovanie Caleo. Zároveň aké podložky pre tieto typy podláh by ste odporučili? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. 😉 https://www.merkurymarket.sk/vrobok/v... https://mojapodlaha.sk/kompozitna-pod...
Odpovedať
Profilova fotka
@slanin Dobrý deň Sú dva úplne rozdielne výrobky , takže porovnávať ich medzi sebou nemá zmysel . Jeden je vyrábaný na báze plastov a minerálneho plniva , druhý z drevených vlákien . Majú iné vlastnosti a teda aj dôvody pre ich použitie sú rozdielne . Zaujalo ma ale to , že ich idete položiť na podlahové infravykurovanie . Výrobcovia podláh sa pri posudzovaní vhodnoti podlahy na podlahové vykurovanie vždy odvolávaju iba na dva typy : teplovodné a elektrické odporové a nikde som sa existencii a teda ani vhodnoti použitia podlahy na infra podlahové vykurovanie od výrobcov podlah nič nedozvedel . Už som sa tu niekoľkokrát snažil dozvedieť - dokonca aj od predajcov tohoto systému vykurovania , ako vlastne funguje infrakurenie zakryté podlahovým materiálom ? Ak máte nejaké info od Vášho predajcu-dodávateľa , prosím o sprostredkovanie informácie . Ja si to na základe fyzikálnych princípov prenosu tepla nedokážem vysvetliť .
Odpovedať
@parkett_mann Ďakujem za odpoveď. Nechcel som porovnávať, samozrejme sú to dve rozličné veci. Len som chcel vedieť Váš názor, ktorá z tých dvoch variantov je podľa Vás vhodnejšia na spomínaný typ podlahového kúrenia. 😉 Zatiaľ mám len stručné info od výrobcu infravykurovania, že podlaha musí byť podľa výrobcu určená na podlahové kúrenie a podložka musí byť tiež vhodná na podlahové bez reflexnej vrstvy. A, že zvyčajne sú tieto podložky perforované. Ak budem mať viac ino, tak napíšem. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@slanin ano a to je presne ta situacia , ktora potom vyvolava nedorozumenia . Vyrobcovia podlah charakterizuju vlastnosti svojich vyrobkov a z toho vyplyvajuce obmedzenia predpokladajuc , sa v podlahe bude sirit teplo vedenim . Hlavnym predpokladom je poznanie velkosti teplelneho toku . Ten je charakterizovany nielem objemom prenesenej energie ale aj rychlostou tohoto prenosu . Kedze podlahove materialy vplyvom zmeny teploty menia svoje rozmery je dolezite , aby sa tieto zmeny diali v rozsahu a case , ktory nebude mat vplyv na konstrukcnu pevnost a tvarovu deformaciu podlahoviny . Zjednodusene povedane - nie je mozne preniest cez podlahovy material velky objem energie za kratky cas . Vyrobcami je stanovena maximalna hodnota povrchovej teploty vyrobku - u vacsiny je to 29C . Zaroven sa predpoklada , ze sa tato teplota nebude vyrazne a rychlo menit - to je charakteristika , ktoru ma teplovodne kurenie , alebo elektricke vykurovanie zaliate v podklade . Existuju aj elektricke odporove vykurovacie filmy , kde je teplo tvorene elektrickym odporom a potom odovzdane do podlahoviny , cez ktoru je vedene a odovzdavane do okoliteho prostredia . Charakteristikou takehoto typu vykurovania je rychly nabeh a vznik tzv. tepelnych razov , s ktorymi sa podlahoviny vyrovnavaju velmi komplikovane . Aj pre taketo kurenie dnes existuju u niektorych vyrobcov podmienecne odsuhlasenia pre ich pouzitie . Tymi podmienkami je max. vykon takehoto odporoveho vykurovania a to na hranici od 60 do 80 W . Infravykurovanie v svojom nazve predpoklada prenos tepla ziarenim a to sa siri z povrchu nahriateho telesa cez plynne latky formou elektromagnetickych vln , tie sa po dopade na povrch ineho pevneho telesa absorbuju a takto mu odovzaju energiu / samozrejme moj popis uplne presne necharakterizuje tento fyzikalny proces ale pre pochopenie postacuje / . Otazka , na ktoru nepoznam odpoved je ako dokaze infracervene ziarenie prechadzat z jedneho telesa do druheho ked medzi nimi chyba plynne prostredie a hlavne kolko energie a za aky cas sa takto prenesie do podlahy a nasledne cez nu do okoliteho prostredia . Pokial to vyrobca takeho vykurovania uvedie k svojmu vyrobku , urcite bude mozne vypocitat tepelny tok , ktory bude pri zohladneni tepelneho odpor podlahoviny garantovat , ze nebude prekrocena maximalna vyrobcom pozadovana povrchova teplota . Ja osobne si skor myslim , ze nazov infrakurenie pod podlahou je iba nespravne oznacenie / alebo ucelovo marketingovo prikraslene , alebo ucelovo zmene v snahe vyhnut sa zakazu pouzitia o viacerych vyrobcov / pomenovania bezneho elektrickeho odporoveho vykurovania , ktore mnohi vyrobcovia podlah v svojich navodoch zamietaju . Je teda na mieste spytat sa dodavatela takehoto typu vykurovania , aby pre vas ako zakaznika presne pomenoval typ podlahoveho materialu , ktory funguje s jeho vykurovanim bez rizika poskodenia a v pripade , ze taketo poskodenie nastane a vyrobca podlahoviny zamietne reklamaciu z dovodu zakazu pouzivat jeho vyrobok na elektricke odporove vykurovanie , bude pripraveny niest zodpovednost , alebo zabezpeci vasu ochranu pred takymto stanoviskom vyrobcu . Zatial sa strka ,, Cierny Peter ,, do rukava zakaznika a ked pride k rieseniu problemu , tak niet toho kto pochybil , nesie zodpovednost a hlavne nahradi skodu .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Dobrý deň, máte niekto skúsenosti s kompozitnými podlahami od firmy Afirmax? Plánujem si objednať 4mm hrubý kompozit. Ďakujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?