Vinyl na laminát a dlažbu

Myslite keby som nejak zarovnal špáry na dlažbe že by som na to mohol položiť vinyl? Mám 5mm click vinyl a chcel by som to položiť aj na laminát môžem? je relatívne rovný bez poškodenia. Da sa dať niečo na to aby to zarovnalo? Radšej by som bol za odpoved ako sa to dá spraviť ako nedá 😄
Odpovedať
@jakub34 Na laminát to môžeš dať, ak je laminátová podlaha rovná. Na dlažbu to tiež môžeš dať, ale po pol roku budeš vidieť na vinylovej podlahe, kde sú pod tým škáry. Vinyl sa prispôsobí podkladu. Jedine, že by si to vyrovnal samonivelačným poterom. Alebo že by si pod vinyl položil nejaký lacný laminát, aby to bolo úplne rovné.
Odpovedať
Ja mám akurát prechod dlažbu - laminát a chcel by som to komplet prekriť tak keby som to vylial tak tam mám skok takže by stačilo tie špáry zarovnat z niečím?
Odpovedať
Profilova fotka
Pokial ti nevyskakuje niekde roh dlazby a je pekne rovna zatiahol by som skary epoxidovou skarovaciou hmotou ta by sa nemala trusit. Urobil by som kusok niekde v rohu a polozil volne na to vinil a posuchal ci sa ozaj nedroli. Popripade ju pretriet riedkou farbou.
Odpovedať
@jakub34 Môžeš, ale tie škáry dokonale nezarovnáš. Ak ti nevadí, že cez ten vinyl bude trochu vidno, kde sú škáry, tak to urob. Pôjde len o estetiku, funkčnosti to nevadí.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, za nás podklad na rovnú dlažbu áno, ale na laminátovú podlahu nie - predpokladáme, že je položená plávajúco, čiže podklad nie je pevný a stabilný. Ak chcete mať istotu dlhodobo, odporúčame vytrhať a vyrovnať podklad.
Odpovedať
@solidway a nový laminát na pôvodný?ten je už niekde poškodený malé rýhy na to môže ísť podložka, ktorá sa pod to dáva, plávať môžu obe,
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ani tak, na plávajúcu podlahu odporúčame položiť maximálne koberec. Plávanie oboch podláh nad sebou by bol časom problém..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?