Styk poteru a stropu - pruženie

Profilova fotka
Situácia: Máme otvorené schodisko (galériu). Na poschodí som cca 10 -15cm od okraja galérie nedával podlahový polystyrén, aby sa tento priestor zalial celý poterom a následne sa do poteru dali ukotviť stĺpiky pre zábradlie. Problém: Keď výjdem po schodoch a stúpim na poter v hornom podlaží, tak je cítiť, ako mi pod nohami "zavibruje". Keď dupnem nohou, tak je cítiť, ako to celé pruží. Chcem teraz prednú stranu galérie zaomietať, ale mam obavu, že to na tomto mieste praskne... Moje riešenie: Uvažujem, že z čelnej strany zarežem flexou každého pol metra cez poter / nosník (prievlak) a vložím tam závitovú tyč do lepidla. Plus celé to nakoniec presieťkujem... Otázka: Ako (by) ste riešili podobnú situáciu ? Nejaké návrhy, doporučenia ?
Odpovedať
Profilova fotka
@lordxor smola je, ze takto to riesene vobec byt nemalo. Poter je urceny ako roznasacia, nie nosna vrstva. Tiez, ak je urobeny neskor/inak ako spodok, dilatuje inak. Mozes to sice spojit s prekladom, ale unika mi zmysel, lebo pruzit to bude tak ci tak. Je to vlastnost poteru, nie jeho chyba. Ak si chcel nepruznost, malo to byt riesene skor ako vana, resp. detail mal byt iny -> skor na diskusiu s projektantom ci st.dozorom. K rieseniu, dilatacnu sparu by som nechal skratka tak a prekrytie riesil prvkom, ktory tie dilatacne pruzenia prezije. Bud lepidlo/sietka (pochybujem) alebo nejaka specialna tkanina na riesenie dilatacnych celkov alebo XPS na pruzne lepidlo a na to lepidlo/sietka. dalsia moznost oblozit to niecim inym (tat.profil, rombus, lamino :))
Odpovedať
Profilova fotka
Preto som dal namiesto zabradlia murik a poter iba po murik. Praskat to bude vzdy lebo nie len pruzenie ale aj roztaznost treba pocitat. Z cela to zadoskovat v dizajne schodnic.
Odpovedať
Profilova fotka
No toho som sa obával.... Asi to prekryjem teda drevom
Odpovedať
Profilova fotka
@lordxor alebo tenka fermacelova doska nalepena na mamut a omietnuta.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?