Spodná koľajnica posuvných dverí v podlahe

Ahojte, je možné spodnú koľajnicu posuvných dverí (také, ako sa dávajú ku vstavaným skriniam) zapustiť do podlahy? Napr. vyfrézovať drážku do parkiet podlahy. Alebo prichytiť koľajnicu priamo o podklad a podlahu urobiť okolo? Bude sa cez ňu chodiť, tak aby nezavadzala. Má to nevýhody, ktoré som si nevšimol? Ďakujem
Odpovedať
My ked sme davali novu podlahu na tu staru, najprv sme osadili spodny listu posuvnych dveri na povodnu podlahu a potom sme davali novu uz okolo listy. Je to uplne v pohode, urcite jednoduchsie ako davat novu podlahu a potom do toho rezat otvor na listu.
Odpovedať
Spinu si nevsimaj 🙂
Odpovedať
@jaroslav_b najprv urobit podlahu a potom na nu kolajnicu staci nalepit trebars len obojstranou lepiacou paskou... neposobia tam take sily, aby stalo za to to komplikovat.
Odpovedať
@gashtaan dakujem, aj to je moznost. Len chcem, aby vytrcala co najmenej, nech o nu nezakopavame. Este zvazujem zavesit tie dvere o strop, bez spodnej kolaje. To som vsak nazivo zatial nevidel. Neviem, ci sa nebudu vykyvovat dopredu/dozadu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaroslav_b nevymyslaj koleso 😋 rizbodni sa pre riesenie a podla toho sprav. Satnikove dvere chodia po spodnej kolajnici a pri zapusteni medzi parkety musis dvere pridvihnut na kolecku nakolko presahuju cez kolaj. Zabudni ze satnikove dvere zavesis. Tam je iny typ kovania a aj konstrukcne riesenie je ine.
Odpovedať
@jaroslav_b ake siroke dvere to budu? Ja mam urobene zavetrie a nemam spodnu kolajnicku iba kvázi voditko ktore ani nevidno
Odpovedať
@jaroslav_b preco nespravis klasické posuvné dvere bez dolnej lišty? Nebude ti nic zavadzat a bude to vyzerať lepšie. Mechanizmy na posuvné dvere sa daju kúpiť.
Odpovedať
@kayman presne takto si to predstavujem! Len kazdy osloveny stolar, ktory by vyrabal dvere, nas od toho odhovara. Nemas s tym ziadne problemy? Poskodenie kolajnice, zmena tvaru, zanasanie spinou?
Odpovedať
@akvi Dvere to budu vysoke. Nie je tam klasicky otvor s prekladom. Pravdepodobne budu aj dost tazke.
Odpovedať
@peterklimpl siroke 720. to voditko vytrca nad podlahu?
Odpovedať
@jaroslav_b ja mam 900 pockaj poslem foto
Odpovedať
@jaroslav_b
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peterklimpl toto je super! Mam dalsiu inspiraciu, dakujem
Odpovedať
@jaroslav_b mali sme posuvne dvere siroke meter, tiez riadne ťažké, kedze boli na štýl "barn door" vyrobené z dosiek. Ten mechanizmus sa da kúpiť aj masivny, my sme si ho robili svojpomocne.
Odpovedať
@jaroslav_b taketo nieco https://interiera.sk/?gclid=EAIaIQobC... A spodok presne tak, ako @peterklimpl
Odpovedať
@jaroslav_b ako vidno na foto, trochu spiny tam je. Ale to skor kvoli tomu, ze je to viacmenej technicka cast domu, nejako to neriesime. No ze by sa tazko dvere otvarali alebo by kolajnica zmenila tvar, som si nevsimol.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?