Smer podlahy pokladka

Ahojte, Ako by ste riesili sme ukladania plavajucej podlahy s takymto podorysom.Obavacka s kuchynou a detske izby su na juhozap slnecnej strane. Dik za tipy 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Chces to polozit vcelku, ci planujes prechodova listy medzi izbami a chodbou? V chodbe sa ti paci viac zvisle ci vodorovne polozene? V ktorych miestnostiach nebude podlaha?
Odpovedať
@mv1986 odporucam na dlzku po chodbe. Aby sme sa rozumeli od velkeho okna v obyvacke smerom na chodbu. Opticky to zväcsuje priestor.
Odpovedať
@profistavbari Dakujem ,taky je aj zamer.dlazbu idu davat zajtra do vchodovej casti+wc,kupelka a tech.miestnost tak aby to nadvazovalo.snad to bude ok😉
Odpovedať
No aj to je možnosť. Ale neboj ty nič bude to pekne vyzerať. Aké ekory prosím ťa budete pokladať?
Odpovedať
@lenkito10 Vcelku by sa to ani polozit nemohlo, treba dilatacie. Po sirke max 8m Po dlzke max 12m Ja by som ukladal kolmo na okno, vyzera to krajsie ked to neni tak vidno tie spary. A v miestnosti kde je viacej okien, tak kolmo na okno z kade najviac svieti.
Odpovedať
Profilova fotka
@bederko keby nechcel prechodove listy medzi chodbou a izbami, mohlo by sa to polozit bez. Nerozumej zas « vcelku » od okna do konca chodby. Tiez, kolko max po sirke/dlzke, to urcuje vyrobca.
Odpovedať
@lenkito10 Urcite by sa to nemohlo polozit! Respektive mohlo a po prvej zime, by sa prinajlepsom rezali dilatacie medzi dverami, ak by nebolo treba aj niektore lamely menit. Na mensich priestoroch sa to vedelo stat. Ano udava to vyrobca, v idealnom priestore, obdlznik alebo stvorec. Otec sa zaobera laminatovymi podlahami od 1995, takze vravim z jeho skusenosti, nie co som cital na modrej streche.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, v akom smere odporúčate uložiť laminát pri tomto pôdoryse? V prednej časti sú izby, v zadnej veľké okná a obývačka s jedálňou a kuchyňou. Na akú veľkosť plochy treba dávať prechodové lišty? Je jedno odkiaľ sa začne podlaha pokladať? Co navrhujete? Ďakujem
Odpovedať
Zabudla som pôdorys
Odpovedať
ahoj niekde som cital, ze by sa mala klast paralelne s dlhsiou stranou izby...Ja som podla tohto pravidla ukladal na byte aj na dome a podla mna OK. Ak mas nejaku izbu stvorcoveho tvaru tak podlahu v nej uloz podla susediacej izby. Aby to opticky vyzeralo dobre. Prechodove listy daj medzi kazdu izbu, resp. sprav izbu po dvere a prechodovu listu dopasuj tak aby si ju mala pod dverami, ked ich zatvoris.
Odpovedať
@bellatrix27 vobec nemusíš mat listu do kazdej izby. Najdi si technologicky predpis pre tvoju podlahu, kolko stvorakoc mozes mat bez dilatacie, tzn ze nemusis mat listu a podla toho si urcis ukladanie. Este zalazi aku mas kresbu podlahy. Asi zakladna poucka je: Z optického hľadiska by sa mali lamely podlahy pokladať paralelne k dopadu svetla, tzn. že pozdĺžna hrana prebieha v smere dopadu svetla. Ak je v miestnosti viac okien, tak sa orientujte podľa väčšieho okna. V prípade zvláštnych pôdorysov izieb je potrebné posúdiť smer pokládky podľa rozdelenia miestnosti. My sme sa podla toho ulozenia riadili podla najvacsej izby (obyvacky) kde mame najvacsie presklenie aby sme mali podlahu bez list. Este dalsi sposob je ked chces izbu rozsirit tak ti lamely mozu dopomoct. Urcite sa riadte pocitovo.
Odpovedať
Profilova fotka
@bederko prosim ta uz prestante trepat s tymi dilataciami a laminatovou podlahou… ak cloven necha 1,5cm medzeru vase pri stenach tak na pohodu ide polozit bez dilatacii 😉 a nic sa s tym nestane 🙂 Sam mam polozeny vcelku clenity priestor 100m2 bez dilatacii… 🙂 deuha zima a podlaha sa ani nepohla 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bellatrix27 ahoj. Skus prilozit podorys kde vidno kde su izby a okna a kde bude podlaha a kde nie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako napísala @wivik a odcitovala z nášho blogu, základné pravidlo je, aby boli lamely položené paralelne k dopadu svetla. Čiže ak máte v miestnosti okno, cez ktoré bude najviac dopadať svetlo, podlahu položte "smerom" k nemu. Ideálne je, ak sú tieto okná zároveň na kratších stranách miestnosti, vtedy je podlaha položená v smere dopadu svetla a zároveň paralelne s dlhšou stranou. Ale záleží na pôdoryse, niekto môže zvoliť aj kolmú pokládku voči dopadu svetla z okien, ak chce lamely položiť na dĺžku miestnosti a opticky ju tak rozšíriť. Tu platí ako vám radia vyššie, riaďte sa pocitovo, do ktorej strany potrebujete miestnosť natiahnuť. K dilatácii - záleží, akú máte lamino a tiež, či sú v tých dvoch miestnostiach rozdielne klimatické podmienky, to by mohlo byť problematické. Toto platí, ak idete pokladať podlahu ako plávajúcu, tj. bez lepenia.
Odpovedať
@solidway ďakujem za info, na obrázku č. 7 vidím, že začínajúci laminát nie je vždy rovnakej dĺžky. Myslím teda každý druhý. Odporúča sa to tak, alebo tak ako je na obr č.6? Tam je každý druhý riadok rovnaký. @zipsuliak Ďakujem, nie je problém keď nemáte prechodové lišty? Dvere doliehajú?
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 to je vecou vkusu...laminátové podlahy sa môžu pokladať buď v pravidelných, alebo nepravidelných vzoroch. niekoľko tipov: - je potrebné dbať na to, aby bolo presadenie čelného styku medzi radmi min. 40 cm (pri formáte dlaždíc polovičná dĺžka). Čiže laicky, aby bol posun medzi radmi aspoň 40 centimetrov. - začiatok a koniec nemali byť kratšie ako 20 cm (obrázok vpravo) - závisí aj od dĺžky a šírky lamely, rad by nemal byť užší ako 1/2 šírky (obrázok vľavo, parameter x).
Odpovedať
dvere ti budu doliehat. Len k tym dilataciam, kedze tu o nich "trepeme". Kludne daj ako zipso pisal 1,5cm od steny, fungovat to bude. napadla ma este jedna vec, ak nahodou nejakym sposobom poskodis podlahu a budes musiet jednu lamelu, potom co? Rozrobis cele komplet? Inak teraz ako som si pozrel obrazky ohladom dopadu svetla na podlahu a na chalupe som v dvoch stvorcovych miestnostiach dal podlahu kolmo na dopad svetla a pride mi to OK. Na jar pojdem robit kuchynu a tam mi to vychadza paralelne k dopadu svetla, som zvedavy na vizualny rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 nieje ziadny problem 🙂 a to tento rok kurime jednou klimou ktora je na jednom konci domu 🙂 tj. Presne vznika to co tu niekto pisal… celkom znacny teplotny rozdiel a ani tak nieje problem 🙂 V obyvacke kde je klima 22-23 stupnov… v spalni a buducej detskej kde naschval nekurime 18-20 stupnov 🙂 Prikladam aj podorys domu (cervenym je vyznacena plocha kde je plavajuca podlaha aj smer akym je pokladana…) 🙂 podlahu som si pokladal sam 🙂
Odpovedať
@miselito my mame svetlu podlahu. Ked si vies predstavit tak dom do L, v tej kratsej casti L je obyvacka (najvacsia miestnost a najvacsie presklenie z vnutra L), ostatne miestnosti, izby v dlhej casti L, tiez presklenia z vnutra L. A v obyvacke mame kolme ulozenie takze v izbach vyslo pozdlzne. A vobec to nebije do oci ze v izbach nie je podlaha kolmo na okna. To si v tej kuchyni ani nevsimnes.
Odpovedať
ono tieto odporucania su na zaklade niecoho, na zaklade nejakych skusenosti. Ale nie je nikde napisane, ze ak to nedodrzis, tak tvoj pohlad na podlahu bude znicujuci 😄 @zipsuliak ak by som mal podorys domu tak ako ty, robil by som to rovnako. Inak pri fuge 1,5cm od steny mozes kurenie aj vypnut, nestane sa nic 😄 Ja som daval iba 1cm a tiez to slape. A podlahove listy si daval ake? Ja som daval plastove v dekore podlahy, lebo ani na byte a ani na chalupe nie su steny najrovnejsie, tak nech to kopiruje stenu. A tie dokazu pokryt tusim aj toho 1,5cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@miselito listy mame drevene 🙂 biele 🙂 jrube su tusim 1,8 alebo 2 cm 🙂 drevodom ma rovne steny takze s listami nebol problem 🙂 Tu je vidno listy ked som teraz pretahoval kable cez stenu 🙂
Odpovedať
to ano to si pri rovnych stenach mozes dovolit 😄 ja som tiez nasiel paradne drevenne listy ale zial kriva stena nepustila. na tejto fotke je dobre vidiet, ze ak by si orientoval podlahu kolmo na tento smer, tak v chodbe by to bola vrazda na oci 😄
Odpovedať
Ďakujem vám krásne za rady. Riadili sme sa pocitovo, aj sme rozložili laminát na väčšiu plochu k dopadu slnka a porovnali, čo vyzerá lepšie. Toto je pohľad od zadného HSka, tak sa nám to pozdavalo najviac. Aj v detských izbách ci v spálni ide dopad slnka paralelne s laminátom. Ešte raz vďaka za rady 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?