Prečo sa vytvorili praskliny v silikóne?

Čaute. Sedím doma nudím sa tak reku riesim doma veci. Ešte sa tu opíšem najbližšie dni hhhh. Všimol som si v rohu kupelne pod zavesnou skrinkou praskliny v silikone na zemi. To iste mam v záchode ale na inej strane. Myslel som si ci mi nesadol polystyren. Dlazba v spare nemá praskliny cize ako taká sa nezalomila. Myslíte že sadol polystyren alebo majster nechal veľkú medzeru?, aj keď som mu vyslovene povedal ze nech na zemi a zvislých rohoch robí prirodzené medzeri? Dnes majú tendenciu všetko silikónovat. Kupelna ma 16 mesiacov. Polystyrén je podlahový 100vka 15cm. Je to len v jednom rohu. A rovno ak sa vám chce sa vyjadrite k sadaniu polystyrenu vseobecne. Viem ze sused už odvrtaval listy a dával ich nižšie. Je tam tendencia sada ia nejakú dobu alebo je to asi individuálne podľa zaťaženia?
Odpovedať
@truly sadlo si to, tak sa to potrhalo... zrejme to majster robil prstom, tak tam je tenka vrstva, ktora nema ako taky pohyb preniest. Treba to urobit poriadne.
Odpovedať
Profilova fotka
Samozrejme,je to individualne od zatazenia, od hrubky zateplenia (a od sarze EPS atd...)
Odpovedať
@gashtaan viem ze je to veľmi relatívna otázka ale s akým sadanim mam ešte počítať? Inac tam ani nič nie je na tej strane. Jedine ze som v rohu zle uložil polystyren ale žeby sadol poter? A pritom na vani ani inde nevidno nič? Ani na dlažbe nie je v spare prasklina Nemoze to byť tak ze dal prstom extra tenkú vrstvu a teraz keď silikon cez zimu pracoval od kúrenia v podlahe tak to prasklo? To iste mam v záchode v rohu kde sú pánty dveri na zemi.
Odpovedať
@truly bud to sadlo dole kvoli ulozeniu polystyrenu alebo sa to posunulo do strany, poter "plava", tomu nezabranis (a ani by si nemal)... kazdopadne, ked to zasilikonujes ako treba, neverim, ze sa to este zopakuje.
Odpovedať
@truly odporucam toto video, typek to na zaciatku celkom dobre vysvetlil ako a preco sa to (ne)ma robit: https://www.youtube.com/watch?v=_DI4h...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?