Prasknutá dlažba

Ahojte. Chcela som sa spýtať, či je možné opraviť prasknutú dlažbu...ešte poriadne nebývame a behom dvoch dní som našla dve novo prasknuté dlažby...máme formát 80x80 a to asi nebolo najlepší výber, že je to veľké, a prasklo nám tam kde sú orezy okolo stien v rohoch a pod dverami...problém je ten, že na jednej dlažbe je oblozkova zarubna a ja neviem ako to poriešiť. Či to vôbec možné je...ďakujem za rady 😢
Odpovedať
@zizzinka neda sa opravit. Jedine vysekat a nalepit novu dlazdicu. Oblozkova zarubna musi ist samozrejme tiez von, je nalepena len na PUR pene, to sa da v pohode vyrezat. Otazka znie, preco vam tie dlazdice praskaju. Su dobre nalepene? Ked po nich poklepete, nepocut duty zvuk? Nepraskaju v miestach kde je dilatacia podlahovky? 80x 80 je sice dost, no ja mam 60x120 a nikde nepraskla.
Odpovedať
Profilova fotka
@zizzinka @robo91 ,ak už nahradiť tú dlažbu novou,tak najprv vysekať zlomenú, zistiť či je nutné vybrať aj zárubňu. Ja si myslím, že šikovný majster to zvládne aj bez vybratia. Nerozoberajte hneď všetko.🙂
Odpovedať
@robo91 no áno v tom mieste je dialatacia....a bola prekrytá... Tak neviem či to preto...alebo kde je problém lebo praská to len na tych ktoré sú rezané...teda je z nich vyrezane
Odpovedať
@igorkoo @igorkoo ja už neviem...ešte ani nebývame a už problémy...môj otec vraví že to je veľkým formátom a počúvať "ja som vám hovoril" sa mi už naozaj nechce..keď už to nezmením... Som z toho naozaj 😢
Odpovedať
@zizzinka daj foto,ak je to nejaka flakata daj silikon a nevenuj sa tomu.cez dilataciu sa nedava dlazba
Odpovedať
@sonau ja viem že sa nedáva...ale neviem prečo to tak neurobili...fotku skúsim nahrať do správy ak môžem lebo mi tu do fóra nikdy nechce pridávať...
Odpovedať
@zizzinka cize ty investor vies ze robia zle a nic nepovies este aj za to zaplatis? divne.kludne posli
Odpovedať
@sonau nie .. ja som to zistila až po čase..dokonca ani hneď mi netuklo...až potom že sakra veď tam je dialatacia...to bolo jediné miesto kde sa prekryla...
Odpovedať
@zizzinka skus to povysavat,natlacit biely silikon,stiahnut cepelou z orezavatka a uvidis ci ti to bude stacit.
Odpovedať
Normalny format velkoformatovej dlazby. Na 99% zle nalepene. Ja keby sol lepil dlazbu pod obvlozku tak by som ju urcite vybral a nanovo osadil. Ak to montoval trtko, ktory zalepil silikonom obe strany obvlozky, tak by som to vyrezal a kupil novu zarubnu.
Odpovedať
@sonau neviem či sa tam niečo dá "natlačiť" je to naozaj úzka prasklina ako vlas
Odpovedať
@zizzinka Tak to nerieš. Teraz je to nové, si na to háklivá. Po roku ti to prestane vadiť. Takých drobností časom bude pribúdať. V dokonalom stave dom neudržíš večne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 tiež si to vravím...ale keď vidím všetky tie krásne fotky iných ľudí ako sa nasťahovali do novostavby a chvália si všetko... A opakujú frázu "nemenila by som" tak človeku to príde ľúto...že stávame dom od roku 2016, človek sa nevie dočkať a keď sa dočká...že tu už aspoň víkendy strávime lebo ešte stále nie sme presťahovaní a nie je všetko ešte dokončené tak toto nájdem a hneď to mrzí... Potom ľutujem, že som nemala dlažbu vôbec dávať.... 😢 Suseda vravela že im nič nepuka akurát má už poškodené dlažby lebo jej niečo spadlo na zem.... Ale ok, to jej spadlo, ale nám nič nespadlo, lebo to miesto, kde to je, teraz tam nikto nechodí, neužíva sa to
Odpovedať
@zizzinka nestresuj sa , ludia si nevedia priznat chybu a ako sa vravi kazda liska svoj chvost chvali!!! Vy mate nahovno nalepenu dlazbu, lebo ste nevedeli ako sa to ma lepit a nepozerali ste majstrovi na prsty a teraz sa vam to vypomstilo, ale uz s tym nic neurobite a len treba dufat, ze to sa to praskanie ustalilo.
Odpovedať
@rkorba tak boli sme pozerať ako robí..všetko nanasal na hrebeň...aj dlaždicu aj na zem... A tak lepil...veď máme drevenú podlahu a dlažbu v rovine...takisto som klopala a žiadne duté miesto... Takže v tomto smere to je ok...no akurát či to nemôže byť od zárubne... Že sadlo pod ťarchou dverí lebo tam sa ťa prasklina objavila... A ja som pedant čo na všetko "dozerá"...a sama som hnala muža aby sme šli pozrieť ako robí... A upozorňovala som na také veci... Čo jak chcem... Ešte som vravela, že kde to tak bude vychádzať nech rozreze samozrejme dlaždicu...napríklad dilatacia atď...no ale on to robieval aj doobeda...no zrovna túto dlažbu sme videli ako robí... Takže ono to nie je vždy tak, že keď mi to puklo, že som ja podcenila situáciu lebo som nekontroloval majstra... Práveže absolútne v našom prípade... Ale stalo sa... Preto to štve, že človek do toho vloží aj svoj čas a energiu...
Odpovedať
@zizzinka daj si zakaz sa tam pozerat a uvidis ze to uz neuvidis
Odpovedať
Profilova fotka
Pošlite fotku, ja som akurát včera tiež prekryla prasklinu v obklade u svokry v kúpeľni a nič nevidno len to by som musela vidieť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?