Poter pod krb

Chcem sa spýtať, či je potrebné vynechať pod budúcu krbovú vložku polystyrén, a následne spraviť základ s kari rohožou na základovú dosku. Ako podlahovú izoláciu som použil styrodur od Isoveru (3035cs) v dvoch vrstvách 6cm+6cm. Otázka znie, či je nutné vynechať izoláciu aj keď som použil tvrdený polystyrén. Ďakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
Štandartne sa tepelná izolácia vynecháva, no pokiaľ je tam Styrodur, ľahšia kozubová obstavba by nemala robiť problém.
Odpovedať
Profilova fotka
@reward nepyta sa on aj na pätku pod kozubom? my osobne sme ju robili spolu zo zakladmi domu ... je to dobra vec.... izolaciu sme tiez vynechavali ..pod vložkou len beton mame.
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 Vieš, ono záleží, čo tam bude stáť... Prvý extrém: ťažká kachľová pec, môže byť aj 2000kg, vtedy určite pätku. Druhý extrém: teplovzdušná krabica z Isolu, kde vložka je 100kg, zvyšok nie viac ako 100kg a to je vlastne akoby šatníková skriňa a kľudne by som to dal aj na poter... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reward ano, ved ja viem , to sa da a staci to na lahke piecky :) len ked tam ta patka je, tak teraz moze byt sice lahka piecka, ale raz tam niekto nema problem spravit aj ťažku pec, keby chcel :)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 Jáááj, ty takto dopredu premýšľaš :-D Tak to áno ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pod plánované miesto pre kozub by som vložil iba 2cm XPS na prerušenie tepelného mostu, a následne by som vďaka ušetrenej hrúbke vybetónoval z betónom C25 slušnú pätku o hrúbke okolo 15 cm aj z nejakým roxorom. To by mi otváralo priestor do budúcna aj na hmotnostne ťažšie riešenia ako spomínali kolegovia vyššie.
Odpovedať
Ja som to spravil takto: http://www.modrastrecha.sk/blog/kovix.... Dal som tam tiež XPS, pričom izoláciu som pod krbom a komínom znížil len o 3 cm a dokopy som tam dal 9 cm betónu. Podľa odborníkov by to malo hravo zvládnuť teplovzdušný krb aj s obstavbou plus aj komín. Ja by som si starosti na tvojom mieste nerobil a nechal tam tú izoláciu, alebo pod krbom zredukoval izoláciu len o pár cm a dal tam hrubší betón. Ale podľa mňa to je zbytočné. Ak tam fakt nebudeš dávať viac tonový kolos samozrejme...
Odpovedať
Ďakujem za rady, ja chcem dať malú jednoduchú krbovú vložku a obstavať to. Krbová vložka nebude so žiadnym výmenníkom, krb bude slúžiť iba ako doplnok, nie vyslovene na kúrenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@kovixxx presne takto mi to odporucal statik .. tak to budem robit aj ja .. resp este vravel ze mozem do tej siete prihodit aj nejaky ten roxor navyse :)
Odpovedať
ja som daval 10cm podlahový polistiren+6cm betom +kari siet,krb vazi cca 250kg,dufam ze to udrzi
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
@zido96 vydržalo to? 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@marek999 dobra otazka 😁
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?