Položiť podlahu, ak nebolo spustené podlahové kúrenie?

Zdravím, rád by som sa informoval ohľadom podlahové ho vykurovania. Kúpil som novostavbu RD a mám tam teplo vodné podlahové vykurovanie a potreboval by som vedieť či môžem pokladať plávajúcu podlahu nakoľko ešte nebolo spustené kúrenie. Ešte nemám namontovaný kotol. Potery boli robené v polovici apríla. Samozrejme systém bol zapustený a spravená tlaková skúška. Viete mi poradiť. Dakujem
Odpovedať
Urcite najskor prekurit a tym dostat z poteru aj zbytkovu vlhkost.
Odpovedať
Profilova fotka
@hondaeg31 ak nebolo este spustene podlahove kurenie, nedaval by som to. v poteri je este dost vody... poter sa da zmerat aj vlhkomerom. osadit kotol supstit podlahovku.. ak nemas vlhkomer na podlahu nalepit igelit 1x1m prilepit paskou a skontrolovat vyzrazanu vlhkost pri spustenej podlahovke
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne môžeš pokladať, ak sa jedná o betónový poter určite je suchý. 99% najprv parozabrana koli zbytkovej vlhkosťi, podlozka, podlaha. 100% istota zmerať vlhkomerom ccm.
Odpovedať
@jnfloor aprilovy poter je na 99% suchy? to je odvazne tvrdenie. ani netusis aku hrubku poteru tam ma. to spustenie kureniea nieje iba koly prebytocnej vlhkosti. ale klast podlahu mozes, s rizikom co sa s nou do par tyzdnov stane alebo potom sleodvat kde na stene vykukne plesen najskor.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska Doba vyschnúťia betónového pomeru pri hrúbke 7 cm je 30 dní. Pri normálnom vetrani a počasí aké bolo v júni a teraz je na 99% vyschnuty. Vlhkosť 1.8%.. Zásadná je aj vlhkosť vzduchu, udržovať v rozmedzí 40-60%
Odpovedať
@jnfloor 7cm za mesiac? bez susicov? aj s nimi tazko.
Odpovedať
@hondaeg31 Mne pokladala plavačku firma od ktorej som aj kupoval a bez zapnutého podlahového kúrenia nechceli pokladať, resp. ak sa mi zduje plávačka, nesiem riziko na seba. Takže som ich radšej odvolal, zakúril a prišli až potom.
Odpovedať
ale dlazbu mozem polozit do technickej (rozmer 2x2m)? lebo zasobnik budem mat na podlahe a chcem mat pod nim uz dlazbu.
Odpovedať
@jnfloor Ahoj. Ty si evidentně pleteš dobu vyzrání betonu ( 28 dnů ), kdy se téměř zastaví hydratace a téměř ustane chemický proces krystalizace. Vysychání betonu je ale něco jiného. Zde se jedná o volnou vodu, která se z betonu musí odpařit. Jestli se vypaří za 30 dnů nelze předem nijak určit. Jediná spolehlivá metoda je měření vlhkosti. Je jasné, že spuštěním podlahového topení se doba vysoušení extrémně urychlí, ale i tak každý podlahář si před pokládkou musí změřit zbytkovou vlhkost. Jinak nemůže za práci ručit. ;-)
Odpovedať
@bromid Ahoj. Dlažbě je úplně jedno, jaká je vlhkost potěru. Dříve se stejně dlažba zaklepávala přímo do vlhkého potěru a drží jak helvétská víra. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@praoteccech piše o plávajúcej podlahe, nie o dlažbe...
Odpovedať
@bambula626 Ahoj Bambulo. Že ty jsi bambula !!!!!!!!!! :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Caute mam otazku, tiez nemam este plyn zavedeny a podlahovka nebola spustena,no poter je hotovy od 2.maja 2019, je mozne robit dlazby a podlahy ? Moze sa poter dvihat alebo klesat ked sa pusti podlahovka ?
Odpovedať
@matkope aky poter?
Odpovedať
@matkope ja som tak lepil dlažbu že ešte podlahovka nebola spustená. Poter júl a dlažba december a kúril som len pieckou. Meral som poter a už v novembri bol suchý a potom keď som zapol podlahovku som len pomaličky dvíhal teplotu vody.
Odpovedať
Ide o cementovy poter..no len ja mam aj dlazbu kusok a potom vsade ostatok plavajucu tak neviem ze ci radsej nepockat ?
Odpovedať
@matkope plávačku som kládol až keď som spustil podlahovku lebo tam je predpísaná teplota a vlhkosť prostredia pri akej sa kladie
Odpovedať
@jumt dik za info
Odpovedať
@matkope od mája bude poter určite suchý a to je dôležité. Každý výrobca odporúča rozsah teplôt pri ktorých sa môže klásť podlaha. V mojom prípade 15-25C. Ale tú môžeš dosiahnuť aj krbom, plynovým/elektrickým ohrievačom, alebo počkať na príchod jari
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?