Pokladka dlazby na dilataciu

Zdravim, ako najlepsie polozit dlazbu bez priznania dilatacie? Jedna sa o dlazbu 60x60 a podlahove vykurovanie. Nasiel som lepidlo na dlazbu Soudal http://www.soudal.sk/produkt/lepidlo-... ktore odporucaju na podklad, ktorý „pracuje“. Pisu ze je vhodne aj na podlahove vykurovanie. Nemate s tym skusenosti? Dalej som pocul o Mapetex System od Mapei ale to vyzera o dost pracnejsie. Dakujem!
Odpovedať
Kto chce kam, pomôžme mu tam. Dilátacia nie je len pojem, ona má aj svoj význam.
Odpovedať
@midodo to snad nemyslys vazne toto? to je vtip vsak?
Odpovedať
@pripad001 ak nemas relevantne informacie ohladom mojho problemu tak si podobne komentare nechaj pre seba. Keby som nevedel ze dilatacia ma svoj vyznam tak by som tuto diskuciu nevytvaral...
Odpovedať
@kavar nie nemyslel som to ako vtip...
Odpovedať
@midodo ano, existuje klzné preklenutie dilatácie, ale keďže nepredpokladám, že máš podlahu dlhú 60m (čo je dĺžka min. dil. celku, alebo to bolo 30m? už si nepamätám, ale aj tak je to jedno :-) ) tak jediné dilatácie ktoré v podlahe máš sú kontrakčné škáry a tie po vytvrdnutí strácajú význam, tak ich môžeš kľudne vyspraviť pevným materiálom a na ne položiť dlažbu, bez akýchkoľvek sofistikovaných riešení. BTW: a keby sa ťa snažil nejaký odborník presvedčiť o tom, že podlaha pracuje (ak si ju nezamestnal samozrejme) tak tu je "vzorec" ako si určíš teplotnú rozťažnosť betónu ΔL= 1mm/ 10m/ 10°C a aby nedošlo k nedoozumeniu, predpokladám, že sa bavíme o obývačke a nie mieste v exteriéri s vysokým dynamickým zaťažením, aby si ten poznatok niekto neaplikoval v garáži, alebo na príjazdovej ceste :-) @kavar @pripad001
Odpovedať
@slavoslav problem je ten ze dlazbu mam polozenu a na mieste dilatacie praskla. Predpokladam ze to bolo voli tomu ze poter uplne nevyschol. Chcel by som ju vybrat a polozit znovu a zaroven predist dalsiemu praskaniu. Jedna sa samozrejme o interier.
Odpovedať
Profilova fotka
@midodo nebudem popisovať firemne doporučované riešenia, len ako pomôcku.: V mieste a trase praskliny vybrať dlaždice a spárovačku, povysávať podklad, prasklinu vyčistiť, ak sa dá aj rozšíriť. Vyspraviť plochu , ak tam bola veľká hrúbka lepidla, nivelačkou. Dlaždice prilepiť silikónovým tmelom. Jedna strana dlaždice od spáry napr. naľavo sa môže pri škárovaní vyplniť plničom škár, druhá musí byť vyplnená silikónom.
Odpovedať
@midodo viď. @jan45
Odpovedať
@slavoslav a ma to vobec zmysel lepit to silikonom ked vravis ze dilatacne/kontrakcne skary po vytvrdnuti stracaju vyznam? Ci len proste nestaci dlazbu vybrat, vycistit a nalepit znovu klebrom.
Odpovedať
@midodo ak je vyzretý, vysušený a tvoja dilatačka je len kontrakčná (neprebieha skrz celu konštrukciu a nie je pružne vyplnená), tak veľmi nie. Ak sa ešte predpokladá vysychanie-zmršťovanie, vyššie uvedený postup je vhodný.
Odpovedať
Znamy daval tiez dlazbu 60x60 a tam kde vychadzala dilatacia lepil na nejaky silikon ci podobne lepidlo (neviem)... Popraskala... neoplati sa s tym vymyslat...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
@midodo dobry den,ako ste to prosim poriesili???
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?