Podlaha do tanečnej sály.

Dobrý deň, prosím vás. Chcela by som pokladať 200m2 vinylovej podlahy v roliach s hrúbkou 2,5mm s oderuvzodrnosťou 22 (obytné priestory), chcem pod to na odmäkkčenie dať podlahovú podložku s hrúbkou 3mm. Balenie (pásy) by sa lepili páskou. Je to podlaha do športového/ tanečného štúdia. Myslíte si, že táto podlaha je dostačujúca? Nebude sa vinylová podlaha vlniť? Stačí to iba položiť, či bude potrebné to polepiť? Poprípade mali by ste možno nejaké iné nápady, návrhy, ako by sa to dalo spraviť inak/lepšie? https://diego.sk/vodoodolne-podlahy/v...
Odpovedať
Neviem, ale linoleum do tanecnej saly mi nepride ako dobry napad. Tanecna podlaha ma byt pevna, nie makka
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, pozri aj sem: https://www.modrastrecha.sk/forum/pod...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinaorl:

Dobrý deň, prosím vás. Chcela by som pokladať 200…
@martinaorl existujú špeciálne podlahy na tanec, ktoré majú všetko vyriešené, nepotrebuješ žiadne špeciálne podložky a pod. Alebo ak chceš ušetriť (tie špeciály budú asi drahé), tak kúp baletizol a máš vyriešený parádny povrch, to sa nedá porovnať s obyčajným vinylom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akvi:

@martinaorl existujú špeciálne podlahy na tanec, …
@akvi - áno existujú, len pri 200m2 je to naozaj nákladné riešenie. Pod baletizol alebo teda lino, bude potrebné dať ešte ešte nejakú odmäkkčenú vrstvu kvôli dopadom zo skokov. len to teda neviem, či sa to nebude nejako vlniť spolu s tou podložkou
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Neviem, ale linoleum do tanecnej saly mi nepride …
@zita19 - Tanečnú podlahu potrebujem mať mäkkú, kvôli dopadom zo skokov, potrebujem pod podlahu dať podložku, len neviem, aká hrúbka by bola ideálna
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinaorl:

@akvi - áno existujú, len pri 200m2 je to naozaj…
@martinaorl máme baletizol na otrasne krivom podklade a drží parádne, on je dokonca z viacerých kusov štvorcových, podľa mňa niekto zohnal odrezky 😅😂 A máme ho poprelepovany páskou, tá sa samozrejme ničí, ale samotný povrch drží poriadne. A podľa mňa sa to dá aj nalepiť na pevno, to ti už povie predajca.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinaorl:

@zita19 - Tanečnú podlahu potrebujem mať mäkkú, k…
@martinaorl a aký je podklad?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinaorl:

@zita19 - Tanečnú podlahu potrebujem mať mäkkú, k…
@martinaorl https://www.floorwood.sk/podiova-podl...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akvi:

@martinaorl a aký je podklad?
@akvi - betónová miestnosť - na to som chcela odmäkčenú podložku napríklad nejaký maliarsky fleece, alebo podložky, čo sa dávajú pod podlahu (link posielam dole), a teda 5mm, a na to dať lino (v príspevku uvedený link), s hrúbkou 2,5mm. Čo by mohlo byť aj mäkké.... ALe s baletizolom by som bola najspokojnešia, ale 200m2 baletizolu vyjde naozaj veľmi nákladne. Bojím sa len toho, aby sa ten vinyl nevlnil na tej podložke aj keby tie pásy boli poprelepované páskou. https://www.obi.sk/zvukova-izolacia/m...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinaorl:

@zita19 - Tanečnú podlahu potrebujem mať mäkkú, k…
@martinaorl bola som vo viacerych tanecnych salach a ziadna nemala tlmenie v podlahe. Tlmenie kvoli skokom mala len gymnasticka hala, v ktorej sa strasne zle tancovalo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@martinaorl bola som vo viacerych tanecnych salac…
@zita19 - Na štandardné a latinsko americké tance treba podlahu typu plávačka, ale nakoľko tancujem tance, kde využívame priveľa skokov potrebujem znížiť záťaž na kolená a členky. Preto by som rada využila niečo mäkké pod lino (baletizol)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martinaorl:

@akvi - betónová miestnosť - na to som chcela odm…
@martinaorl máme takto spravené lino na chalupe, presne kôli tomu, že podklad je betón a rovno ti poviem, že sa to vlní. Je to príjemné na chodenie, tá podložka spravila ten efekt mäkkosti, ale vlniť sa to vlní. A to naša najväčšia miestnosť má 16m2. Jedine prilepiť to, len to netuším, či sa môže, tie podložky sú určené pod laminát a tam sa nelepia. Možno fakt skôr hľadať ten vinyl, ktorý je podlepený takým filcom.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od martinaorl:

@zita19 - Na štandardné a latinsko americké tance…
@martinaorl mne to nepríde až taká hrozná cena, keď 50m2 je za 1000ecok. Myslíš, že sa s vinylom a podložkou dostaneš nejako výrazne pod? Lebo asi najlacnejši vinyl tam dávať nechceš, sa ti opotrebuje pri takej záťaži veľmi rýchlo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?