Oteplenie podlahy

Dobry den, prosim vie mi niekto poradit ked chcem zateplit podlahu max do 10 cm ci je to dobry sposob ako je na tomto obrazku? Chcel by som pouzit polystyren alebo co najlepsi tepelny material. Poradite mi ake hranoly zvolit a hrubku polystyrenu, osb dosky? Na pdlahu by som chcel nalepit vinylovu podlahu.
Odpovedať
Profilova fotka
Polystyren je zvukovodic ten nedavaj radsej vatu
Odpovedať
@wolodymyr a vata ma dobre tepelne vlastnosti? Mozem aj kombinovat? Aku hrubku potom zvolit tej dosky?
Odpovedať
Co je pod tou miestnostou? Neviem ci je dobry napad lepit vinyl na OSB dosku. Predsa len OSB nie je uplne rovna. Lepeny vinyl okopiruje kazdu nerovnost a bude to vidiet. Nebude to pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
@matty101 to si budes musiet nastudovat ja len ze ked das polystyren bude pocut dupot. Ak mas zatepleny dom polystyrenom posli niekoho poskrabkat nechtikom a budes to pocut dnu.
Odpovedať
Profilova fotka
@matty101 pri podlahe v medziposchodí je izolácia zbytočná , na prízemí je prínosom, ale dobrý pocit sa nezískate len vložením izolácie, ale položením teplo neodvádzajúcej nášlapnej vrstvy. Či ňou je vinyl neviem posúdiť, ale so zvyšovaním objemovej hmotnosti stúpa aj vodivosť.
Odpovedať
@danculd je to na 2 poschodi a pod tou miestnostou je miestnost, viac menej ju pouzivam ako vstup do zhradky. Oteplit tu podlahu mozem len do vysky max 10 cm kedze mam strop 250cm
Odpovedať
@jan45 viete mi poradit keby som tu podlahu nezateplil tak aky typ podlahoviny zvolit? Plavajuci podlahu nechcem , ta je chladna
Odpovedať
@matty101 No zeby bol vinil oproti plavacke nejako extra teplejsi sa mi moc nezda... je akurat tak drahsi.... ja by som zvolil kombinaciu plavacka + koberec.
Odpovedať
@danculd ja mam na byte kuchynu zrovnanu osb, natom lino, nelepene ani nic pod. nekopiruje ani spoje osb ...pod osb je xps podlozka 5mm ... nieto este aby kopirovala povrch osb, ktory je pravda nieje dokonale hladky, ale neviem ci predstavit co by si nato musel dat aby to skopirovalo 😄
Odpovedať
@shadowmilan po rokoch uvidis ci kopiruje teren ci nie. Najcastejsie sa "preslapu" spoje na podklade
Odpovedať
Profilova fotka
Su aj panely na podlahu nieco ako drevotrieska s perom a drazkou a dokonale hladke.
Odpovedať
@wolodymyr MFP
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 t.j. kolko cca mam cakat ? mam to tam 6rokov
Odpovedať
@shadowmilan vsak ked skrehne vinyl, tak sa to ukaze
Odpovedať
@shadowmilan Ake je to tvoje lino hrube? Lebo makceny vinyl, ktory sa lepi priamo na podklad ma hrubku 2-3,5mm. A ver tomu, ze ten 2mm hruby vinyl okopiruje uplne kazdu nerovnost, staci uplne drobna nerovnost a uz je to vidno. Hlavne pri pohlade z boku a nasvietenej podlahe.
Odpovedať
Profilova fotka
@matty101 korok
Odpovedať
@danculd 2.5mm pozeral som teraz z blizka aj so svetlom a nic no ...
Odpovedať
@shadowmilan Ved ale ty ho nemas nalepene. Nalep a budes "prekvapeny".
Odpovedať
@danculd a naco to lepit 😄 ved je to v jednom kuse
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?