Oplatí sa investovať do kvalitnej laminátovej podlahy?

Mam dilemu, ci sa oplati investovat do kvalitnej laminatovej podlahy (napr. QuickStep), napriklad paci sa mi konkretny QuickStep za 30-32 EUR/m2, a potom napr. Egger za 10-13 EUR/m2, ci ten QuickStep je naozaj 3x kvalitnejsi. Dakujem za Vase nazory.
Odpovedať
Dobrý deň... ja si osobne myslím, že sa oplatí. Ja mám podlahu Tarkett a mňa stála 17 Eur/m2. Ale veľmi som premýšľal aj na QuickStepom a keby si mám ešte raz vybrať tak by som si ho aj kúpil. Ale nekúpil som ho len z dôvodu, že sa mi naň už nedalo čakať. Najviac ma na ňom zaujala dĺžka záruky ktorú táto firma poskytuje.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme stavili na značku QuickStep a sme veľmi spokojný.aj ked cena do celého domu nebola práve najlacnejšia,dúfame že nám dlho vydrží?!
Odpovedať
ci sa oplati tazko povedat. my sme tiez dali quick step do celeho domu. cena sa mi pacila najmenej ale podlaha sa mi paci najviac :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no, my by sme sli do eggeru.... pretoze dve malinke deti :-D :-D :-D - takze ak mate alebo planujete aj 13€ za m2 je vela penazi, by si neveril, co dokazu spravit s podlahou.... :-p
Odpovedať
a nie je lepšia drevená podlaha?aj ked cena od 20Eur
Odpovedať
Videl som v telke taký test .Dvom Laboratórnym potkanom spravili také domčeky , jednému s prírodných materiálov s drevenou podlahou , druhému z laminovaných materiálov a s laminátovou podlahou. Po dlhšej dobe ten v bývajúci v lamináte javil značné dávky apatie , letargie a nechutenstva , takmer sa nehýbal. Keď ho potom preložili do toho druhého , pomerne rýchlo sa pozviechal.. Ináč my máme doma tiež laminátové ...ale do domu čo si prerábame , ak budú chechtáky, pôjdu drevené.............nejaky som malátny |-| ..idem radšej na chvíľu von..
Odpovedať
slowhand - no chod radsej na slniecko... a zober aj rodinu aby nezostali ako tie potkany
Odpovedať
Laminat je stale len papier s plastom na povrchu v dekore dreva. Za tu cenu radsej drevennu. Ale samozrejme drahsi laminat je urcite kvalitnejsi. Nad lacnym laminatom ani neuvazuj, jeho trvanlivost v dome, hlavne na prizemi je cca 10 rokov.
Odpovedať
JA som sa v našom byte tiež rozhodovala, ale keďže drevo je síce teple, ale "mäkké" som volila kvalitnú laminátku. Pred 7-mimi rokmi stála nejakých 900,- na m2 , dosť, ale nemáme žiadne jamky, ryhy , voda bola veľakrát rozliata bez povšimnutia - deti, nič nenapučalo, je nejako chránená. Volila som to pre deti, nešetria ju vôbec.
Odpovedať
Profilova fotka
ak by vydržala laminátka v dome 10 rokov, tak je super. Po 10 rokoch sa ti zunuje aj tak odtieň. Ak chceš podlahu "na celý život" tak jednoznačne drevo, prebrúsiť - nalakovať - a je to 8-)
Odpovedať
Podla mna sa to neoplati. Snad nechcete mat rovnaku podlahu 20 rokov ??? To je ako za socializmu. Ja osobne pocitam s tym, ze mi laminatka egger za 9eur vydrzi asi 7-8 rokov. Mozno aj viac, ale po tych 7 rokoch ma absolutne nebude trapit, ze by som ju mal menit. Myslim, ze ju vymenim celkom rad. A najma deti uz budu starsie, takze dalsia podlaha v dome vydrzi zase o kus viac ... A hlavbe bude nova, modernejsia a mozno to uz ani nebude laminat. Vyrazne to ozivi cely dom. Takze investovat teraz 30eciek do quickstepu mi prijde uplne uletene ...
Odpovedať
Profilova fotka
za 30-35 eur, by som si už kupila drevenu podlahu, je najkrajšia, najlepši tepelny izolant, a nebude sa vam zunovať ani po 10 rokoch, a prežije aj vás. Masívna dlažkovica prežije deti vašich detí, asi tak. My mame už 8 rokov laminat, farba sa mi stále pači, ale do noveho domca jedine drevo- a nemusíš ani podlahove kurenie mať. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 10 rokoch
Profilova fotka
@slunicko131 môžem sa opýtať ako ste spokojní s Quick step podlahou s odstupom času? Rozmýšľame nad radou Signature, no cenovo je už fakt niekde inde, tak či sa oplatí investovať.... Ďakujem
Odpovedať
@beba.k my mame tiez od nich podlahu v celom dome. Kym neboli deti tak super. Teraz ako mame deti 6r tak sem tam vidiet kde tu skrabancek. Aj ked to viem zatriet celkom do stratena. Ale inak 10r a je stale ok.
Odpovedať
Profilova fotka
@beba.k Dobrý deň. Pokiaľ hľadáte naozaj odolný laminát tak potom francúzska značka ALSAFLOOR https://www.kupsipodlahu.sk/solid-plu... Vhodné na podlahové vykurovanie, najvyššia hrúbka laminovanej vrstvy AC6 a trieda záťaže 33, hustota HDF dosky je dva krát vyššia ako pri akejkoľvek inej laminátovej podlahy s vodeodolným spojom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?