Najlepšia hrúbka parkety na podlahové vykurovanie

Zdravím, ideme dávať na podlahové vykurovanie drevené dubové parkety. Máme v ponuke rakúske Scheucher hrúbku 9,8 mm a slovenské od Parket desinger v hrúbke 140mm. . Parkety ideme celoplošne nalepiť. Aká je vyhovujúca hrúbka ešte na podlahové vykurovanie, aké máte skúsenosti ? Všade píšu , že ešte do 1,5 cm je to v pohode s odporom . Rakúske parkety nám ponúkajú ale lamelu širokú 14 cm a dlhú 120 cm a pri slovenských je lamela široká 19,2 cm a dlhá 2,20cm. Máme obavu ako budú užšie a kratšie lamely vyzerať vo väčšom priestore. Ďakujem
Odpovedať
Tie parkety 12cm a meter dlhé a podobné ekvivalenty vyzerali velice prevelice divno aj napriek lákavej cene. Na velkej ploche by mi to pripomínalo asi skôr nejakú "telocvičňu" Ale ak sa vám to hodí do interieru, je to len názor. o hrúbkach a odporoch a teoretických veciach naokolo je tu asi tak 10 tém, skús ich vyhladať. @maximilian
Odpovedať
@maximilian aj ci citas po sebe co napises? Treba si zopakovat miery, lebo toto je hrozne napisane. Neda sa poradit.
Odpovedať
@originalx sa cudujem, ze do toho nezaplietol aj kilometre 😄
Odpovedať
@gashtaan nase prasce v chlieve nemali tak hrube dubove parkety ako chce ona. 😀
Odpovedať
@maximilian pytas sa na hrubku, potom preskocis riesis sirku a dlzku lamiel. Co sa vlastne pytas? To, ze si sa stratil v jednotkach dlzky, nevadi. Ti co chcu pochopia, ti ostatni sa zrealizuju
Odpovedať
Ľutujem , že som sa niečo vôbec pýtala. Chybu som si všimla, no nejde to opraviť už v príspevku. Miesto normálnej komunikácie sa treba navážať do ľudí, ved prečo nie. .
Odpovedať
Profilova fotka
@maximilian to nevies ze fora su urcene na trening psychickej odolnosti? 😁 Rozmery sirka dlzka su len vec vkusu to si musite sami urcit co sa vam paci a hrubky sa vobec neboj to teplo sa nestrati v medzipriestore....videl aom v jednom drevodome parkety hrubka 18mm take male obdlznicky a vyzeralo to perfektne aj na dotyk velmi prijemne drevo je drevo
Odpovedať
@13kovi13 ďakujem pekne za odpoved, ide mi hlavne o tu hrubku, či sa nebáť tej 14mm parkety.
Odpovedať
@maximilian Neboj, je to uplne v pohode. My sme chceli povodne od Lehmann 15 mm, ale vybrali sme nakoniec 13 mmm. :-)
Odpovedať
@kreola ďakujem pekne.
Odpovedať
15 rokov máme doma 22 mm jaseňové parkety.V zime keď sa kúri sa minimálne otvoria a v lete sa pekne zatvoria.Keď prídu na návštevu vnúčence nikde inde sa nehrajú.
Odpovedať
@maximilian Tých 14 mm je ešte v norme, ale už to je maximum. Ja mám 11,5 mm.
Odpovedať
Článok sa načítava...
...od ,,originalx"dalsie 4komenty tu riesite ako to napisala...banda debilov...je to modra strecha alebo dake ,,jazykove okienko"? Ja som doma tiez celoplosne lepit,ale DisanoBoden9mm.UZ 14mm drevenna sa mi zda strasne vela na podlahove vyk.Ona sa bude sice dlhsie akumulovat,ale myslim za tolko tepla nepusti,preto som ju nadaval.
Odpovedať
Profilova fotka
my ideme davat na elektricke odporove droty 16 mm drevenu parketu, aby parketa nebola namahana teplom a aby sa teplo este viac rozlozilo v poteri, instalacia parkety bude na system elastilon, kde je + 3 mm izolacia s lepidlom na tych rakusanov sa vykaslite, to je co za smiesna parketa?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?