Korková podlaha 2020

Ahojte, má niekto skúsenosť s korkovou podlahou? Sú tu aj staršie témy o korkovej podlahe, ale zaujímala by ma skúsenosť "zo súčasnosti". Páči sa nám korková podlaha od eggeru, ale nepoznám nikoho kto by mal takúto podlahu. Trošku sa obávam je "mäkkosti". Za každý postreh vopred ďakujem.
Odpovedať
@ivanaphk My mame korkovu podlahu zatial necely rok od Jelinka. Je velmi prijemna, perfektne sa po nej chodi naboso. Dobre sa umyva, dokonca ju mame aj v kuchyni. Co sa tyka zivotnosti, to ti neviem povedat, zatial nebadame ziadne problemy. Kupovali sme plavajucu a po pokladke sme ju este natreli lakom. Zatial super. Pokladka je tiez pomerne jednoducha. Je to velky format 30x90 cm. Len cena je dost vysoka, zacina na cca 25 eurach pri type "standard".
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@raymon88 ktorú podlahu konkrétne máte?
Odpovedať
@ivanaphk zalezi co od nej ocakavate. Ak teplu podlahu po ktorej sa super chodi aj na boso a je fakt prijemna, nic lepsie ako korkova nie je. No aj cena je dost vysoka ale je to vpodstate 100% prirodna podlaha. No je urcite maksia (preto je prijemna) ako laminatka. Cize treba ratat ze sa moze lahsie poskodit, poskriabat oproti laminatovej. No my sme mali aj laminatovu aj cisto drevenu rovnako po case poskrabanu, ak jednoducho po podlahe denne chodite a zijete v tych miestnostiach je to podla mna normalne. Sem tam presuvate nabytok, nieco vam z ruky spadne...
Odpovedať
@tinkerbell Ahoj, nechodim sem moc casto, az teraz vidim ze mi niekto pisal My mame Corkline standard, twist a v kuchyni baltico. Po 2.5 roku mozem povedat ze podlahy nie su poskodene, dobre zvladaju zataz, aj kuchyni, dokonca aj kancelarsku stolicku. Jedine co mozem vytknut je, ze tam kde svieti slnko, je vidiet, ze je trocha vyblednuta. Ale vzhladom na prednosti by som isiel do nej urcite znovu.
Odpovedať
@raymon88 ďakujem veľmi pekne za odpoveď, mohli by ste mi poslať foto tej standard a twist ako to v skutočnosti vyzerá? Nie je to prílišná tmavé? My rozmýšľame nad Champagner-white-natur, lebo je taká svetlá, bojím sa, že klasický korok by bol príliš tmavý. Aj to nejako ošetrujete nejakými špeciálnymi prípravkami?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?