Kompozitné podlaha do kúpeľne?

Čaute, mám vybranú kompozitnú podlahu Amaron Dub Georgetown do obytných miestností, bungalov, 4-i, novostavba. V predajni mi ale povedali, že je možné kompozit aplikovať aj do kúpeľne, wc a technickej miestnosti, ale odporúčajú podlahu nalepiť nejakým špeciálnym lepidlom. Je prosím vhodná táto podlaha aj do takýchto vlhkých miestností? V celom dome je anhydrit, vrátane kúpeľní, samozrejme pod sprchovými kútmi je vynechaný priestor na spád a cementový poter. V prípade ak je možné dať kompozit aj do kúpeľne, je potrebné na anhydrit aplikovať nejakú tekutú hydroizoláciu? Ide aj o to, že celý poter je v rovine a ak by v celom dome bol kompozit s hrúbkou 5-6 mm(vrátane podložky) a v kúpeľni by bolo potrebné dať dlažbu, vznikol by asi 1cm schodok, čo nie je moc optimálne... Ďakujem za rozumné odpovede 😉
Odpovedať
tiež mám v celom dome kompozit, aj v kúpelni, v technickej, proste všade okrem spcháča. Aj anhydrit je všade okrem sprcháča. Tam je klasický betón a do spádu nalepená dlažba. Anhydrit som penetroval nejakým hĺbkovým penetrákom. U mňa bol najdôležitejší detail okolo sprcháča, kde som napresno vyrezal ahnydrit a dobétonoval. Musíš vedieť presné rozmery sprcháča. Stálo to za to sa s tým pohrať. Takto mám všetko bezbariérové.
Odpovedať
mame tiez kompozit amaron, len iny odtien. Do kupelky sme to nakoniec nedavali, ale nie je s tym problem. My sme ju totiz nechceli lepit (nakoniec sme aj tak lepili) tak preto sme to tam nedavali. Ak nalepis nie je problem.
Odpovedať
A do kúpeľní ste dávali aj nejakú tekutú hydroizoláciu na ochranu anhydritu? Predpokladám že by tam asi malo niečo celoplošné ísť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?