Je potrebná nivelizácia?

Dobrý deň, Na novostavbe máme cementové potery. Dal som ich výbrusiť a máme objednanú vinylovú podlahu s integrovanou podložkou 1mm s clic systémom. Je potrebné pod takúto podlahu vylievať aj nivelačnú vrstvu? Mal som tam dvoch majstrov podlahárov. Zhodli sa na tom, že poter je kvalitne spravený a dobre som spravil, že som ho dal vybrúsiť (celoplošne). Jeden z podlahárov mi ale začal tvrdiť, že je potrebné aby mi spravil aj nivelačnú vrstvu lebo že do búducna sa mi može začať betón droliť a začne mi vŕzgať podlaha. A teraz neviem či je to naozaj potrebné (nechce sa mi dať zbytocne cca 700€ za nivelizáciu). Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
@tomiii100 to si protirecia? Pochvalia kvalitu poteru a potom chcu liat nivelizaciu? Pokial je poter rovny a prebruseny treba len kvalitnu penetraciu. 2x! Idealne mapei.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomiii100 samozrejme ze daj nivelacku
Odpovedať
To boli fvaja nezavisle od seba. To nebolo ani v rovnaky den.
Odpovedať
@tomiii100 Vidíš - 2 odpovede a každá iná. Opýtaš sa 10 ľudí, každý ti povie inak. My tú podlahu nevidíme, ty a majster áno. Ak podlahár povedal, že je podklad rovný, netreba nivelačku. Vidíš to aj ty. Sú tam nejaké výčnelky? Sú tam nejaké priehlbiny? Keď položíš na podlahu rovnú latu, tak 2-3 m, je celá na podlahe? Ak sú pod ňou medzere väčšie ako 1 mm, tak nie je rovná. Vinylová podlaha ti bude presne kopíovať podklad. Je to rozdiel medzi laminátovou, ktorá menšie nerovnosti prekryje, lebo je tvrdá. Vinylová podlaha je mäkká a prispôsobí sa podkladlu. Takže ako vidíš teraz ten betónový povrch, taký reliéf budeš vidieť aj na podlahe. Ak podlahár odporúča nivelačku len pre to, že sa obáva drolenia, môže mať pravdu. Nevieme, aký kvalitný poter máš. Mne v garáži asi zle rozmiešali poterovú hmotu a na niektorých miestach sa drolila - urobili sa dosť veľké jamy. Firma to opravila tak, že to lokálne vyspravila a dohodli sme sa, že ja kúpim materiál na cementový samonivelačný poter a oni to urobia zadarmo. Fotky z toho nájdeš v mojom fotoblogu o garáži. Ak je poter kvalitný, tak diery nevzniknú. Na druhej strane každý neošetrený betónový povrch sa práši - uvoľnujú sa z neho prach a drobné kamienky. Napr. ja som betónovú dosku na povale mohol pozametať aj 3x za sebou a vždy som niečo nazbieral. Mohol by som tam zametať donekonečna. Pomôžeš tomu tak, že to napenetruješ. Ja som mal relatívne rovný poter a natrel som ho penetrákom 2x. Takže či dáš nivelačku alebo nie, je na tvojom rozhodnutí v závislosti od hore uvedených faktorov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?