Dlážkovica- chyby pri pokládke

Chcela by som poziadat o nazor odbornikov, prip.ktory s tym pracuju. Firma nam polozila drevenu dlazkovicu z perodrazkou. Podlaha je z bsh hranolov 240x240mm, medzi vypln min.vlnou, parozabrana. Na to srobovali dlazkovicu. Po case vsak zacali vznikat spary, niekde az 5mm. Viem ze je to drevo, ktore prirodzene pracuje, ale az tolko sa mi zda vela. Chcela by som vediet ci je priestor na reklamaciu nespravneho postupu pokladky, prip.pouzitia nevysuseneho dreva (bolo mi povedane, ze drevo je vysusene). Vopred dakujem za nazory
Odpovedať
@veronika_choquart_kaducak dlazkovica nebola dostatocne sucha do interieru. asi nebola balena v igelite ked ju doviezli z vyroby, odkial je? bsh to nespravili. vydz tam nejaka spara vznikne, vzdy to zapracuje ale 5mm je vela. jednoznacne reklamovat
Odpovedať
dlazkovicu tazko zreklamujete ak deklarovali jej vlastnosti material ste si objednavali sami ? bola zmerana vlhkost pred ? dodrzujete rozmez vlhkosti aky ma byt ? bola ponechana nejaku domu pred tym ? bolo vykurene na spravnu teplotu izbovu ? ak ste si to neustrazili tak neviem ak to bolo na komplet od firmy, skuste, mozno vam ale predhodia, ze sak ste chceli, neviem co ste vsetko podpisali, ci ste na nich netlacili, ze musi byt teraz hned a pod
Odpovedať
@jozefsv dlazkovica bola zabalena, ale bola zlozena pred domom na palete asi 2mes. Kladli ju hned ako ju zvonku prekladali. Inac je hruba 3cm. Byvame na orave, firma odtialto tiez.
Odpovedať
@shadowmilan cely material si zabezpecovali sami. Realizovali nam pristavbu hrubu stavbu z cementotriesk.dosiek + podlaha. Nemerali nic, dlazkovica bola zlozena od cca aprila do juna pred domom zabalena na palete. Zvonka ju rovno pokladali. Pri celej realizacii som osobne bola. Na terminy som netlacila, mali vlastny cas.rozvrh. nebola ani zmirnka o ulozenie do interieru pred pokladanim. Firma robila komplet
Odpovedať
@veronika_choquart_kaducak kazdy vyrobca co i len laminatovej podlahy odporuca rozlozit baliky a rozbalit na mieste a nechat postat kratku dobu aby sa prisposobili okolitej vlhkosti. Podla mna to spravne nie je hlavne ked sa jedna o drevo, ze to dotrepem dnu a pokladam. Mala sa vlhkost dosiek urcite predtym zmerat.
Odpovedať
@veronika_choquart_kaducak jednoznacne zle vysusena dlazkovica. My mame doma trojaku dlazkovicu, jedna z Oravy, tiez sa dusovali, ze vysusena a mame aj viac ako pol cm fugy. Poucili sme sa a dlazkovicu uz jedine od BPP z BB berieme. Ta je priam dokonala, uplne hladka a perfektne vysusena. Fugy skoro ziadne, ako sme ju polozili, tak aj po 6 rokoch je to super.
Odpovedať
@jozefsv dakujem za nazor, precitam este zmluvu, mam zaruku 4 roky, tak na co sa vztahuje. Pokusim sa to reklamovat. Aj ked si predstavim ze teraz v zariadenom toto riesit. 😞 😢 Podlaha bola od juna do cca nov.dec uplne krasna, ale potom sa to zacalo pomaly ukazovat, viac ked sme zacali kurit v krbe.
Odpovedať
Profilova fotka
neviem, ci sa na toto bude vztahovat zaruka, kedze ste ju mali vonku a dnu ste ju davali az ked sa montovala
Odpovedať
Základ je mať kvalitný dobre vysušený materiál už od dodávateľa,nenechávať ho vo vlhku a čo najskôr montovať.
Odpovedať
@anna4_4 material si firma sama doviezla aj montovala. Takze nie je mojou chybou ze to ostalo von, a dnu si ju dali az pri pokladani
Odpovedať
@dedkovsevedko rozumiem, len firma co nam to realizovala si vsetko zabezpecovala sama. Takto to vyzera ze dana firma nepozna spravny prac.postup pri takejto praci s drevom. Hlavne ze sa na nu specializuje. Nechapem teda..
Odpovedať
a boli na nu referencie ?co to je za firmu ?odkial te na nu prisli ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@veronika_choquart_kaducak toto je len zaciatok... vsade budes mat spary aj 1cm do roka. Dlazkovica nebola presusena. Po roku bude treba vsetko vytmelit a prebrusit, (priprav vsetko odpratat a potom cca 2000 eur na 100m2) By the way, najsmejdovejsie su dlazkovice od oravakov, mam zle skusenosti (slabo vysusena a hnusna - hrcata)
Odpovedať
Profilova fotka
Palubovka z dreva vždy pracuje, najmä ak ide o interiér so sezónnym vykurovaním. Len v klimatizovaných priestoroch so stabilnou vlhkosťou a teplotou dreva dokážete zabrániť pracovaniu dreva. Istou možnosťou je palubovka z termodreva. To je ale iná cenová hladina. Vo vašom prípade zrejme ide o uloženie nevysušenej, resp. nedostatočne vysušenej palubovky zo smreku. Isté je, že firma, ktorá to robila, sú amatéri, drevárski analfabeti. Vysušená podlahová krytina z dreva by mala byť niekoľko týždňov uložená v priestore, kde sa bude ukladať. Obávam sa, že reklamácia je ale nereálna, nie sú podchytené vstupné parametre palubovky. Tá mala mať pred montážou vlhkosť maximálne 10%, najlepšie 8%. Spor, nakoniec súdny, s dodávateľskou firmou je nekonečný a v podstate nemáte šancu na úspech. Stav na obrázku NEMOŽNO OPRAVIŤ inak, iba po vykurovacej sezóne palubovku (apríl, máj, má najmenšie rozmery) demontovať a znova uložiť. Ak vám to dodávateľská firma neurobí gratis, urobíte si to sami. Nie je to až taká veda.
Odpovedať
Dobry vecer, dakujem velmi pekne za kazdy nazor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?