Dlažba v rozmere 20 x114

Pozdravujem, chcela by som poprosiť o názor či z dlažby v rozmere 20x114 vzniká odpad viac ako pri dlažbe s väčším rozmerom resp. ako sa s týmto rozmerom robí, zvažujeme robiť s nou rozlohu cca, 170m. Vďaka za všetky kométy.
Odpovedať
to asi zalezi ako sa to zmesti pri pokladani, ved sa spytajte toho, co vam to bude robit, kolko odpadu bude mat - pocitat to bude musiet, tak si dajte spravit plan a uvidite. Zalezi aj od rozmerov miesta/miestnosti, ako sa to tam zmesti. My sme velkost prisposobovali podla dlazdeneho piestoru, prave aby sme nemuseli vela rezat, ale to bolo na malom priestore. Podla mna hlavne je, aby bola dlazba rovna, potom sa s tym bude robit dobre, a je (vcelku) jedno, ake ma rozmery.
Odpovedať
@storm2015 zalezi na sposobu pokladky. Pokial pokladate ako plavajucu podlahu(neriesite kde je spoj) tak je opad. Minimalny. Pokial je dorez pod 50% dlzky tak je rovnako minimalny odpad.
Odpovedať
Profilova fotka
Zavisi to od rozmeru miestnosti skus si to vypocitat ved to nieje az take tazke. Klast mozes na polovice alebo na tretiny. Najhorsie je ked je miestnost o par cm dlhsia ako sucet dlzok dlazby
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr na polovice prekladat takyto rozmer urcite nie, max. na tretinu kvoli prehybu dlazieb...
Odpovedať
@storm2015 odpoveď je, že z toho nebude veľký odpad. Možno aj menší ako pri 60x60. Pokladá sa podľa kladacskeho plánu (uvedený na krabici). Prekryv môže byť väčšinou pri takomto rozmere max 1/3.
Odpovedať
Hlavne si kúpte vopred aspon dve tri balenia na skúšku a pozrite si ako sú rovne. Ja som mal niektoré ohnute a bolo ich treba vymenit
Odpovedať
Profilova fotka
Zalezi od velkosti priestoru na ktory sa ide pokladat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?