Co tam ti soudruzi dali

Nazdar borci, po vybrati zeleznych profilov do ktorych bol osadeny umakart, ostali presne pod nimi akesi stopy a to je presne ta otazka stopy coho ? ma to aj inu strukturu ako okolity beton, je to hladsie, netusim co to moze byt, ci to soudruzi lepili niecim, alebo tam dali nejaku penetraciu ,alebo je to len neskodna hrdza(co sa mi nezda), ide o to, aby nato chytila malta ktorou chcem predlzit schodik az do miest, kde nato pojde ytong
Odpovedať
@spartakus44 Neviem, či je to tou neskorou hodinou, ale absolútne netuším, na čo sa pýtaš a čo je na tej fotke. Nechápem, čo majú spoločné odstránený umakart a nejaký predĺžený schodík. Možno by si nám to mohol viac objasniť.
Odpovedať
@chrobak7 1.kvoli schodiku treba podklad vyrovnat s okolim 2.akurat jak je schodik,pozdlz pojde priecka ,ktora bude na maltovom podlozku 3.je to akesi hladke v miestach tej hnedej skvrny, tak sa bojim aby tam malta chytila a predlzila ten schodik aby ytong nebol mensou castou vo vzduchu 4. ptm to chcem zaliat nivelackou po oranzovu, modra znaci pas maltoveho lozka na predlzenie toho schodiku 5. nechcem to hned dorovnat nivelackou ,lebo sa bojim ze popraska a priecka bude trochu vo vzduchu 6. nie som od fachu ,cize mozno som uplne mimo 😄 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@spartakus44 päť posledných slov bolo správnych. To čo vám vadí sú fľaky od hrdze a hladké od oddebňovacej zmesi. Nevýhoda fotografie bez merítka je, že môže predmet zmenšovať alebo zväčšovať, ale nevieme ktorým smerom. používajte penetrák, ak sa obávate tak adhézny mostík a cementovú maltu,
Odpovedať
@jan45 ano od hrdze su flaky ,ale to je len esteticky problem, skor ma stve ten odlisny povrch, hladsi ako okolie, kus a to ponasa na lepidlo, myslite ze ked dam penetrak bude to stacit ? a ako by ste riesili prepojenie nivelacky a betonu v mieste schodika ,ktory ma od 0,5 do 2cm , davali by ste diletacnu pasku ?
Odpovedať
Stačí ten hladký povrch podráždiť uhlopriečne buď karbobrúskou alebo sekáčom a môžeš na to vymurovať rovno prvý rad ytongu na bežné lepidlo. Treba tie tvárnice vypodkladať klinkami do roviny aby ti na nižšej strane neklesli. Priečka sa nelepí o podklad a určite neujde ak nebude zemetrasenie. Muroval som na dlaždičky, muruje sa na asfaltový pás, videl som aj na PVC krytinu a nikdy to nepadlo 😄 Ak si chceš upokojiť svedomie daj adhézny mostík malá pixla vyjde tak 7eur.
Odpovedať
Profilova fotka
@spartakus44 dilatuje sa pre veľké rozmery alebo rôzne rozťažné materiály, nivelák a betón sú príbuzné. Lepidlo sa nepoužíva na vyrovnanie preto, že netvrdne, ale vysychá, stred zostáva dlho pružný.
Odpovedať
@dodok ahaaa diky za info
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?