Co medzi betonovu podlahu a pvc

Ahojte, Prosim o radu. V 50r dome som v miestnosti odstranil pvc. Bolo pod tym vlhko a zapach, zrejme zatieklo zo susednej kupelne. Steny neboli vlhke. Betonovu podlahu som vycistil a vysusil. Pivnica pod podlahou nie je. Rad by som tam dal opat pvc/"lino", kedze je prakticke a mozem vymenit. Lepit ho nechcem. Chcem sa spytat na radu, co dat pod to lino, aby sa pod lino nerosilo a netvorila pod lino vlhkost. V zime sa tam kuri tak na 21stupnov. Citam som tu ze tekutu lepenku a parozabranu. Co si o tom myslite? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@juraj_fedor pod lino sa voda nedostala zvonku, alebo zatiela, alebo prechádza zemná vlhkosť spod betónu (izolácia). betón je schpný udržať veľa vody, ak bol mokrý, bol tam zdroj. Ak ste ho odstránili, treba niveláciu, položenie lina a ochrana pred zatekaním z kúpelne
Odpovedať
@jan45 dakujem za radu. Kupelnu som odizoloval. So zemnou vlhkostou som si nie isty, minimalne je tam hned pri dome zvod z dazdovej vody, co asi nie je spravne. Ako to mozem zistit ci ta vlhkost nejde odspodu? Mala by tam byt pod doskou lepenka, a stena je z vonka podpilena a vlozena izolacia. Nepomohlo by pretriet beton tekutou hydroizolaciou? Nivelka sa dava len na zarovnanie, alebo ma aj nejaku izolacnu vlastnost? Dakujem.
Odpovedať
Treba odmerať vlhkosť poteru. Ak tam je vlhkosť žiadne PVC nedávať. Bude to plesneť a zápachať. Bude potrebné nájsť príčinu vlhkosti a tu odstrániť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?