Anhydrit penetracia

Pre niekoho mozno hlupa otazka, ale poprosim o radu, kedy je mozne penetrovat anhydrit kvoli prasnosti, resp je mozne ho napenetrovat a pokracovat v kureni a vysusani poteru? Poter presiel krivkou kurenia, kuri sa stale uz cca 2 mesiace vlhkost bola stale cca 70%, tak sa aj odvlhcuje. Chcel by som to len zjednotit aby sa z poteru stale neprasilo Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@rados611 už ho máš vybruseny?
Odpovedať
Mne sa z poteru neprasilo vobec ani po ani pred brusenim.
Odpovedať
Penetrovat kvôli prasnosti netreba. Viem si to predstavit, ak by si veci robil velmi pomaly a nejake dlhsie obdobie by sa po nom iba chodilo, vtedy mozno ano, aj kvoli povrchovemu spevneniu. Inac penetrovat ho budes pod dlazbu a podobne lepene naslapne vrstvy, predtym brusenie. Sedeli sme v jednom byte asi 4mes ako v provizornej kancelarii pri konceni rezidenskeho projektu. Pod kolieskovymi kancelarskymi stoličkami bol teda anhydrit znacne vybruseny...
Odpovedať
Jednoznacne ho penetrovat tesne pred pokladkou finalnej vrstvy a nie pocas prekurovania.
Odpovedať
@rkorba @micjak prebruseny samozrejme je. Po vysavani, vzdy ked prejdem jemnou metlou tak stale stiahne prasne casti, tak preto som premyslal o tom zjednoteni penetrakom. Takze odporucanie je az pred finalnou podlahou. Pri dlazbe to je jasne, inde bude kompozit click Vdaka
Odpovedať
@rados611 on sa bude prasit stale tsk isto ako beton. Ked ho natries penetrakom tak to nachvilu zastavis, ale na frekventovanych miestach to zosuchas.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Máte niekto odskúšaný penetrák? Či stačí klasický Den Braven?Riediť ho alebo čistý? Natret raz či 2x?Ideme pokladať laminát s podložkou a každý mi odporúčil,aby som to poriadne povysával a hned napenetroval. Že kvôli uvolnovaniu castíc pod podlahou a aj pri pokládke aby sa neprášilo na malovku. Poter máme už suchý (od leta).
Odpovedať
Profilova fotka
@budix - omietky a malovku uz mas? Ak nie, najlacnejsia PE folia, a vymalovat. Potom foliu prec, das finalnu foliu pod lamino + kroc.izolaciu alebo sa tapnes po vrecku a kupis all-in-one od vyrobcu lamina. Penetrovat potom netreba, stale bude prikryte dacim. Ak chces, duvilax.
Odpovedať
@mgx Už máme všetko hotovo, treba len podlahu položit,mame tu kroc. izol. od Krono. Plánujem len oškrábať kapance od lepidla,tmelu,farby na zemi, povysávať a napenetrovať. Duvilax? Toto píšu,že je aj na anhydrit,je to OK? : https://www.slapaky.sk/Hlbkova-penetr...
Odpovedať
Profilova fotka
@budix ja sa lastovicke vyhybam, pouzivam bud Murexin LF 14, EP 70 BM alebo Mapei Primer G.
Odpovedať
@mgx Vidím,že sa vyznáš v anhydrite. Taktiež mi jeden odporúčil pred pokládkou obrúsiť obvod poteru, ktory sa prilepil k dilatacii a robí taký 2mm hrbolok. Penetrácia 1:2 či 1:1? dik
Odpovedať
Profilova fotka
@budix anhydridove potery nie su moja parketa, pri cemente podla nasiakavosti a TL vyrobcu....
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?