Ako ste spokojný s odtieňom podlahy Merbau?

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či už má niekto z vás podlahu laminátovú odtieňa Merbau. Ako ste spokojní? a ak by ste si mali vybryť medzi merbau a javorom, čo by ste brali a prečo? ak máte aj foto podlahy merbau, prosím poslite, mám dilemu:)) vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
mela jsem na vyber merbau nebo dub a sli jsme do dubu. Na tmave je vsechno videt, kazdy chlup, vlas, drobek....na svetle to videt neni, udrzba je jednodussi a taky se k tomu lepe ladi ostatni nabytek
Odpovedať
to je pravda, ale zase posobi to tak teplejsie a luxusnejsie...len ci to prilis opticky nezmensuje priestor
Odpovedať
prostor to zmenšuje, chce to do velkýho pokoje a uklizečku k tomu. Luxusnějc to ale vypadá, to máš pravdu.
Odpovedať
Profilova fotka
jj, to zase jo....jde taky o to, v jakym stylu bude byt udelanej, ze
Odpovedať
no každý týžden ho chcem urobiť inak...už mi to lezie na mozog :-)
Odpovedať
Podlahou se většinou začíná :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no, to jo....ale taky nemusi, jde o to, ze treba nekdo ma vylozene nejaky nabytkovy soliter a podle toho to pak ladi
Odpovedať
Mám merbau v obývačke aj v spálni. Ak by som rekonštruovala zase byt, tak by to bola zase takáto nejaká podlaha. Na bledej podlahe je tiež toľko bordelu, len ho nie je vidieť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
fanta, no vzdyt o to jde, ne? ze neni videt, tim padem muzu vytirat obden a ne 2x denne
Odpovedať
jedine co viem určite je bledá kožená sedačka do obyvacky :-N
Odpovedať
fanta: a nemas foto ako to vyzera...mne sa to paci...ale pride mi to prilis do cervena...
Odpovedať
Profilova fotka
mne se treba vic libi orech nebo takova ta prumyslova mozaika, to vypada fakt skvele
Odpovedať
Článok sa načítava...
Do červena? Neviem. Ja mám obývačku oranžovú, takže to možno skresluje. Nejaké fotky mám, kam ti ich vložím?
Odpovedať
ja neviem, vies mi ich hodit do posty tu? alebo na mail adresu?
Odpovedať
o tú spinu až tak nejde, skor o ten priestor. ako indikátor špiny mi slúži moj čierny kocur, na nom je prach vidieť bezohladu na podlahu...stačí aby si lahol na zem a viem, že je čas zmývať... :-)
Odpovedať
ak ti nejde o špinu nie je čo riešiť :-D
Odpovedať
a nemás pocit, že ti to zmenšuje byt? my ho máme síce veľkometrážny, ale bohužial obyvačka je dost mala
Odpovedať
obývačka má 20m2, na panelák celko dosť, ale nikdy som nad tým tak neuvažovala, ani sa mi nezdá
Odpovedať
Sakra, vytírat obden???????????? To by mě trefilo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja riesim podobny problem. Mam vybraty Makassar, co je este tmavsie ako merbau. Ale sa mi velmi paci. Chcem ho do obyvky s kuchynou. Cez obyvku sa ale vychadza von na dvor, takze urcite sa to bude pekne spinit. Teraz na byte mam buk, tiez sa spini samozrejme, ale umyvam len 1x tyzdenne. (Obden nehrozi). Neviem sa rozhodnut sakris, aby som si nenadavala potom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
ahojte, loginka ja sa prave rozhodujem medzi makassarom od kronotexu, alebo cocobolo dark od paradoru. Viac sa mi páči ten makassar, je oveľa tmavší, no bojujem sama so sebou, lebo nechcem byť otrokom vlastnej domácnosti. Nevýhoda tmavých podláh - makassaru je nielen tá špina, ale aj opticky zmenšujú priestor. to cocobolo dark je tiež také melírované ako makassar ale v bledšom, no zas to má skosené hrany (vraj teraz veľká móda, imidž, pôsobí to ako drevená podlaha a preto sú aj o 400 sk drahšie ako ten makassar od kronotexu). Vytvára to vlastne také žliabky, a myslím si že tam sa bude držať špina, budem musieť pokaždé pred umývaním vysávať a raz začas kľaknúť na kolena a tie žliabky prstom s handrou prejsť, umyť. Neviem kto toto vymyslel.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?