Ako riešiť vyspádovanie anhydritoveho poteru do guličky-v sprchovom kute?

Ahoj parta. Prosím vedeli by ste mi poradiť, ako ste riešili vyspádovanie anhydritového poteru do guličky v technickej miestnosti a v sprchovom kúte? Kút chcem len vyspádovaný v úrovni podlahy, nechcem žiadne vaničky a podobné vtákoviny. V technickej miestnosti chcem mať podlahový vpust. Na podlahu sa rozhodujem medzi vinylom, a plávajúcou podlahou. V kúpelni možno vynil alebo dlažba. Ďakuejm za odpovede-dobré rady
Odpovedať
priťažiť platňou xps do spádu 🙂 neni zač
Odpovedať
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale nedopína mi ako priťažím cca 1cm XPSko pod uhlom,aby pri odtoku bolo 1cm utopené a na začiatku na 0 podlahy. Jednoducho, aby mi nevyplávalo.
Odpovedať
na hornej aj dolnej hrane ho musis na nieco pomolzit, cim urcis spad... ja som o stenu oproti zlabu chytil na dva vruty cdcko a dole som sdk oprel o "manzetu" zlabu... pouzil som 5cm xps, hodil som na to dlazdice a vybavene
Odpovedať
a sak 1cm xps sa ani nevyraba inak, ale aj 2cm sa mi zdalo malo
Odpovedať
Možno zvážiť, že anhydrit není vhodný do vlhkých priestorov, respektíve tam, kde je možnosť prieniku vlhkosti do neho. Preto sa väčšina sprchových kútov, podláh v kúpeľni rieši betónom. Ďalšia možnosť je použiť vyrovnávajúcu stierku, ktorou sa vytvorí požadovaný spád.
Odpovedať
@frantisekca to je taky dovod, ze ked to neviem spravit, viem si to aspon obhajit... 10 rokov mam v sprchaci anhydrit...
Odpovedať
@kejsix "Na podlahu sa rozhodujem medzi vinylom, a plávajúcou podlahou. V kúpelni možno vynil alebo dlažba." V kúpeľni asi nemáš vinylovú podlahu a predpokladám, že ani v tej technickej nemáš plávajúcu, či tu vinylovú.... A aj tu na MS je dosť príspevkov o vytopení, vniku vody do anhydritovej podlahy a následkov z toho.
Odpovedať
Sak anhydrid po prebruse a vyzreti napenetrujes a natiahnes hydroizolaciu a vybavene... nechapem, kde je akoze problem, pokial sa to neodfusuje.
Odpovedať
všade mám anhydrit, sprcháč som klasicky vybetónoval, dal 3 ks dlažby do spádu k žľabu a žiadne starosti
Odpovedať
Ďakujem za info, ale zaujima ma hlavne detail ako napojiť anhydrit s cementom. Urobím šalung na rozmery sprcháču. Potom po zatvrdnutí anjydritu dám šalung dole a len vylejem cementovy poter? Netreba nejaku penetráciu? Mostíky? Alebo dilatáciu? Toto by mazaujimalo, ako ste to kto riešili a aké máte reálne skúsenosti.
Odpovedať
@hondambx Asi nechapem. Chceš cementovy poter dať na anhydrid či čo?
Odpovedať
Len v priestore sprchového kútu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@hondambx tu to mas presne https://www.youtube.com/watch?v=qy61I...
Odpovedať
Ok, tak ja som sa stratil, lebo najskor chces spadovat anhydrit a teraz davat do sprchaca cementovy poter... vzdavam sa.
Odpovedať
No ta ja som vyspadoval kachličkami, však tam ti stači uplne v pohode 1cm na meter, maš väčši kut jak meter? Kus viac lepidla dzigneš a život ozdaj funguje 😄
Odpovedať
Vám to šibe sak anhydrid vynechas na kus aj väčší ako je sprachac ktorý chceš mať osalujes to alebo tam polozis dve tabule polystyrenu ktoré zaťažis a po viliati anhydridu ti tam ostane diera až po polystyren ktorú potom dospadujes cementovym poterom keď budes dávať zlab a odtok ja keď to tu čítam tak mam dosť fakt
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix 1cm xps sa vyraba…
Odpovedať
Firmy ktoré som oslovil mi nechcú do sprcháču liať anhydrit. Preto sa ršte rozhodujem ako to mám spraviť, či ísť tvrdohlavo a stáť si za tým aby mi ho naliali do sprcháču alebo obšalovať a priestor sprchového kútu vyriešiť vrecovaným poterom, kde sa ale bojím ako to napojiť na ten anhydrit, aby to na spoji nepraskalo.
Odpovedať
@hondambx obetuj 14 minut zivota a pozri si to video, co som posielal vcera, tam to presne je, ako sa to robi
Odpovedať
aha takto... no hura 😀 jasne, ak to nevedia robit, to video je navod presne pre Teba... prechod materialov sa osetruje na urovni hydroizolacie paskou, nasledne sa obklad lepi tak, ze cez prechod naplanujes fugu v obklade a tuto potom sparujes silikonom vo farbe sparovacky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?