Ako najlepšie zrovnať podlahu v kúpeľni?

Čo použiť na zrovnanie starej podlahy v kúpelke pred pokládkou dlažby? Rozmer vyrovnávanej časti podlahy je cca 1,5x2m a na to bude nadväzovať spádovaná časť podlahy pre sprchový kút so žľabom. Miestami by bolo potrebné dorovnať hrúbku 5cm a miestami iba cca 3cm. Ktorý konkrétny produkt by bol pre tento účel vhodný? Ideálne niečo "samonivelačné" Samonivelačný poter alebo stierka? Ďakujem pekne za reakciu
Odpovedať
Profilova fotka
@draxter mozes pouzit cementovu nivelizaciu (napr. Murexin), ale ziadna nezvladne 5cm. Ale neznamena, ze to nemozes urobit na viac krokov. Druha vec je cena. Ale nesiel by som touto cestou. Najjednoduchsie dva hranoly, urobit vagrys a vyriesit to betonovou mazaninou. Aj murar s ucnovkou to musi vediet zvladnut. Nezabuni vyskovo ratat s hydroizolaciou a s priestorom na lepidlo a dlazbu. Alternativna moznost je XPS do lepidla a na vrch Schulter DITRA alebo Drain. Clovek co to robi by mal mat skusenosti,ak nema hladat ineho.
Odpovedať
@mgx ďakujem za reakciu. Pasujem sa s tým sám a problém nastal tak trochu po tom, čo som sa zacyklil v tom, čo konkrétne použiť. Kvantum produktov a fčul ktorý použiť, aby to bolo v poriadku na prvý krát... Bolo mi jasné, že nivelák by nebola najrozumnejšia cesta aj pre cenu aj pre hrúbku v jednom kroku. Myslel som, či nie je taký nejaký poter redšej konzistencie, čo by bol aspoň čiastočne "samonivelačný" S tými hranolmi to znie fajn, vďaka za tip. Pravdepodobne asi pôjdem cestou nejakého poteru s tým, že použijem hranoly alebo zafixujem omietacie lišty. Po obvode miestnosti zrejme dilatačnú penovú pásku a časť kde bude sprchový kút urobím zvlášť spádovým poterom + spádovú lištu. Samozrejme potom nejakú tekutú izoláciu a pásky pred obkladaním. Čo sa týka toho vyrovnania podlahy cementovým poterom, podlahu napenetrovať klasickým obyčajným penetrákom alebo použiť niečo iné? Ďakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@draxter na taku malu rozlohu vrecovany baumit estrich a miesat miesadlom, alebo pozicat malu miesacku 125L na 220V a rozmixovat estrich, vodu davkovat presne. Neviem ako chces robit kut, ono ak si sikovny da sa to vyriesit aj v jednom kroku a spad riesit len lepidlom, ale musis vediet co a ako. Tekutu izolaciu treba pouzit kvalitnu, tzn. MAPEI, nezabudnut tiez na izolacne pasy do rohov a na spoje a okolo zlabu.. tam rozhodne nesetrit.
Odpovedať
@mgx super, ďakujem. A napenetrovať starú podlahu pred poterom? Klasická penetrácia? Alebo radšej ten Baumit Grund čo je spomenutý v tech. liste?
Odpovedať
Profilova fotka
@draxter co mas daj. ja v tych penetraciach velky rozdiel nevidim, ja napr. pouzivam PCI.
Odpovedať
Potom daj vediet ako sa ti to podarilo, som zvedavy ci sa vyrovna.
Odpovedať
@mgx PCI je kvalita.
Odpovedať
Tak bojujeme 🙂 Zatiaľ hádam aj fajn, rovné to je, výška sedí. Zajtra ešte vyspádovanú časť, kde bude odtokový žľab. Tak snáď sa podarí aj tá spolu s osadením žľabu.
Odpovedať
tak snáď to bude OK
Odpovedať
Držím palce, aby sa to podarilo na prvý raz. Kolega si dával robiť nejakému živnostníkovi a ten to kvalitne odflákol. Musel robiť všetko nanovo.
Odpovedať
@prvosienka5 ďakujem pekne
Odpovedať
@draxter potom kľudne aj foto, keď to bude hotové. Rada pozerám, že kto ako prerobil 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?