Zateplenie podlahy na povale bez folii

Zdravím zateplujem na povale medzi tramamy a už mam skoro polovicu zaklopenu osb doskami lenže som sa tu dočital že je potrebne dat parozabranu na spodok dosiek a nato dat vatu lenže ja to už bohužial neviem spravit a nemam pod vatou žiadnu parozabranu ani nad vatou žiadnu foliu je to velkym problém? iba je to zaklopene osb doskami a teraz neviem čo s tym kedže nechcem aby vata stratila svoje hodnoty po čase ... niejake rady? priložim aj foto.
Odpovedať
@chrapovic10 no tak ako budes to mat zle urobene a strati to podla mna funkciu a nebude to mat dobre izolacne vlastnosti :/
Odpovedať
@chrapovic10 povedal by som, že to nie je až tak veľký problém. Horné miestnosti budú zrejme obývané. Ovšem to vypodloženie pod OSB to je umelecké dielo, to musí mať na to človek talent. Patrilo tam dať palubovku a nie OSB.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak povala nebude kurena a zateplena tak casom izolacia zacne plesniet.
Odpovedať
@noros a prečo?
Odpovedať
@viktor811 áno budú, ta:grin:o tej palubovke som nevedel aj pod ňu by trebalo nejaký rošt a cenovo to vychádza to iste či? Ani nvm ale už to nezmením.
Odpovedať
@madein1974 bude samozrejme na druhý rok sa tam už bude bývať. Ale nemal by to byt až taky veľký problém či áno?
Odpovedať
@chrapovic10 Je to vporiadku. Sadrokartón vytmelíš, po krajoch dáš omietaciu pásku, a bude to vzduchotesné. Fólie sú na prd, keď sa prevŕtajú 100 šrubkami a po okrajoch majú škáru.
Odpovedať
Ja mam na jednom konci 50-70cm od kraja dieru keď dám iba vatu a obyčajne dosky lebo stena sa bude lámať asi na 110-130cm takže mi to dobre vyšlo na 3 celé dosky osb aj ja si myslím len nie som si istý lebo 100ludi 100nazorov najlepšie sa je opýtať tých čo s tým robia denno denne.
Odpovedať
@chrapovic10 Moment, vzduchotesný má byť sádrokartón pod strechou, podlaha nemusí byť, a poschodie má byť vykurované aj keď sa tam nebýva, aby nenastal rosný bod a plesnivenie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?