Vystavanie podkrovia na RD po rekonštrukcii - približná cena a kontakt na robotníkov Malacky

Ahojte, riešime s manželkou rekonštrukciu podkrovia rodinného domu. Reálne by sme samotné práce riešili až na jar 2020, avšak plánujeme a zisťujeme už teraz. Je to RD, kde máme na prízemí 3 izby a na "povale" je ešte priestor na ďalšie dve menšie izby, ktoré by sme chceli využiť ako detské izby. Ide o starší rodinný dom, na ktorom v nedávnej dobe (2012) prebehli rozsiahle rekonštrukcie v podobe znižovania stropov, zateplenia, výmeny okien, výmena strechy ihlanová (pálená škridla) - krovy zdravé pôvodné. Na povale máme priestor cca 10x10m2, ak odrátame, že sa jedná o podkrovné riešenie bývania, tak ide o rozmery 8x8m2, čiže o celkovú plochu 64m2. Chceli by sme tam postaviť dve detské izbičky o rozmeroch 5x3 m2 a jednu kúpeľňu (sprchový kút) s WC o rozmeroch 4x2 m2. Na základe informácií od statika citujem "nosnosť s prehľadom vydrží". Neplánujeme robiť nič so strechou, nakoľko je nová, neplánujeme ani meniť tvar strechy a zvyšovať (okná plánujeme šikmé - vyklápacie), čiže stavebné povolenia by sme tiež nemali potrebovať. Čo sa týka rozsahu prác, tak v zásade bude sa stavať štandardné schodisko na povalu (aktuálne máme vyklápacie padacie schody). Na drevené trámy sa bude pokladať dlažba pod ktorú sa dáva akási izolácia a rošty (vraj betónovať sa nebude). Naviac sa pod podlahou bude viesť kabeláž (elektrika, TV, internet) odpadové rúry (WC, sprcha) a nad podlahou trúbky pre radiátory. Pod strechu sa dá izolácia a steny sa budú riešené sadrokartónom. Samotné izby som chcel nechať vystavať siporexom, avšak švagor (ktorý sa narozdiel odo mňa živý "stavbarinou" - extrémne pracovne vyťažený) mi poradil, že v tomto prípade viem steny riešiť aj nejakým špeciálnym hrubým sadrokartónom, cez ktorý sa tiež dá viesť prípadná kabeláž a pod. Priznám sa nerozumiem sa tomu, živým sa ako ITčkár, tak všetky tieto veci idú mimo mňa. :-D Len to tu spisujem aby ste mali pre prípadnú odpoveď čo najviac dostupných informácií, lebo založiť vlákno s otázkou "Koľko stojí rekonštrukcia podkrovia 10x10m2?" a očakávať relevantnú odpoveď - je prinajmenšom smiešne. V programe planner 5D som si vytvoril aj akúsi vizualizáciu ako by to mohlo vyzerať. Prikladám v prílohe tohto príspevku. Žiaľ program nevie robiť šikmé steny, resp. nepočíta s podkrovnou izbou, takže som to musel navrhnúť na klasické rovné steny. V zásade ale všetko čo je na tom obrázku, tak sedí. Vôbec netuším ako sa pohybujú ceny stavebných tovarov (pozeral som aj na nete avšak informácie sú rôznorodé, tak som to po pol dni analyzovania výsledného rozpočtu vzdal :-p ) a ani koľko si pýtajú robotníci, prípadne stavebné firmy. Každopádne viem, že určite už nepôjdeme do pláce na hodinu, nakoľko sme toto skúsili a bolo to čisté naťahovanie času zo strany robotníkov. Platiť budeme rozhodne od vykonanej práce nezávisle či to budú robiť mesiac alebo pol roka. Prosím vedeli by ste mi niekto povedať koľko orientačne môže stáť takáto prerábka? Zaujíma ma cena práce firmy/robotníkov plus cena stavebných materiálov, resp. tej hrubej stavby, sadrokartón, kabeláž, odpadové trúbky, izolácie, jednoducho všetku tú činnosť ktorú si neviem spraviť sám. Telku v deckej na stenu ešte zavesím :-p Taktiež by som chcel poprosiť ak niekoho poznáte, alebo sami ste robotník a zaujímala by Vás takáto potencionálna zákazka a vaše ceny sú adekvátne slovenskej trhovej ekonomike, tak prosím súkromnú správu. Ide o rodinný dom v Malackách (Bratislavský kraj). Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?