Skondenzovana voda na strešných oknach

Ahojte. 2x stresne okno velux 3 sklo. Kazde rano niekedy aj cez deň ked je vonku zima musime utierat stresne okna od vody. Voda je aj na rame okna aj na skle a niekedy až pomaličky kvapka na gauc pod oknom. Podlahovka max 23.5 stupňa kurime a vlhkosť v dome nepresiahne 65%. Da sa s tym nieco urobit? Treba mat otvorene to vrchne vetranie alebo to treba zatvoriť uplne cez zimu? Vdaka za rady
Odpovedať
@martinak15 ahoj, tiez riesim podobny problem. Ako zacala zima tak sa nam uz zacalo rosit okno. Na okne by som to este pochopil ale nam sa rosi aj v mieste tesnenia na rame. Vid foto. Teplotu a vlhkost mame podobnu ako vy.
Odpovedať
@feriicko presne to iste!!! Ale cital som ze je to normálne v týchto mesiacov hlavne keď je vonku vysoká vlhkosť a prší...treba viac vetrať. Ako hovorím kurime max na 22.5 23. Este odporúčali mat radiator pod oknami ale keďže je podlakovka..
Odpovedať
@martinak15 tiez mame podlahovku. Uvidime, ti co nam montovali okna poslali tieto fotografie do veluxu aby sa k tomu vyjadrili ci je to normalne. Ked dostanem odpoved dam vediet.
Odpovedať
@martinak15 Uplne normalne ano, tak potom aj zatekajuca strecha je uplne normalna, hlavne v tychto dnoch ked vonku prsi 😄 😄
Odpovedať
@milan_vt tiez sa mi to nezda a som na to celkom nastvany lebo to robia vsetky stresne okna co mame. Podla mna to moze byt aj chybou montaze, ze je krivo osadene to okno. ram sa rosi najmä v protilahlych rohoch. Som velmi zvedavy co na to povedia odbornici z veluxu.
Odpovedať
Odborníci odpovedia,že nebola spravená poriadne montáž-teda že spodné ostenie má byť zvislo a vrchné ostenie /nadpražie/vodorovne aby mohol teplý vzduch obmývať okno a pod oknom ešte aj zdroj tepla. Málokedy sa zadarí,aby boli podmienky na strešné okná ideálne a nerosili sa. Ešte keď napadne sneh bude po svetle plus padajúci sneh dovnútra pri otvorení... Ak sa dá niet nad vikier v streche.
Odpovedať
@dodok prudenie vzduchu pri podlahovke je podla mna zanedbadetelne. Navyse mna ani tak netrapi kondenzacia na skle ale skor zvnutornej strany ramu vid moje fotografie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?