Schodisko do RD

Zdravím, hľadám firmu, ktorá by mi vedela pomôcť zrealizovať takéto schodisko na poschodie v RD. Budem vďačný za každý tip. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
najhoršie možné riešenie
Odpovedať
@jan45 dobry den, ak sa mozem zo zvedavosti spytat, preco to povazujete za najhorsie mozne riesenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@miselito schodisko je komunikácia, stupnice bez podstupníc umožňujú padanie nečistôt, bol som v dome, kde mali koliu, keď prebehla po schodoch padali chlpy rovno do kávy. To je hygienická časť, takéto veľké a volné schodisko je diera do stropu, vytvoriť príjemné klíma v prízemí si žiada viac energie.
Odpovedať
@jan45 ok beriem, dakujem Vam za odpoved
Odpovedať
@miselito Pekne schody, nenechajte sa odradit ak sa Vam to paci a nemate koliu. 😆 Pan Jan nas tiez odradzal od galerie, bo tiez diera v strope, ale dom mame dobre zatepleny.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent de gustibus non est disputandum, neodrádzam, vysvetľujem
Odpovedať
@jan45 Ano, vysvetlujete, vdaka za to, ale podla toho, ake vysvetlenie date, bud posilnite alebo odradite a to je v poriadku, ved preto tu ludia pisu. A uplne s Vami suhlasime, co sa komu paci, nech si kazdy da.
Odpovedať
Tiez som to minule videl v telke, je to pre Slovakov taky netypicky dizajn aj umiestnenie co sa tyka schodov ale preco nie, na jednej strane obyvacka na druhej kuchyna, da sa to predstavit.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne by bolo asi skôr ľúto toho priestoru, že sa nedá natoľko využiť, keď to schodisko je také obmedzujúce alebo ako to správne pomenovať.
Odpovedať
@gordonblue ja by som zas doporučil také schodisko , dom má byt priestor kde sa cítite dobre , nie noclaháren ..Ja sám mám otvorené schodisko spojené v podkroví s otvoreným obytným priestorom , deti ho maju najradšej , len v r1986 bola taká stavba nepochopitelná , aj do záhrady mám okno 300/240 a sa všetci čudovali ako budem chodit do garáže zo zadu dvora...dajte si ho , len na všetko treba peniaze a sposob života .....toto nie je dom pre obyčajných ludí čo budu pit vodu z krčaha v reštaurácií zadarmo...
Odpovedať
Uz sa to tu myslim rozoberalo. Mam skusenost s domom kde je take otvorene schodisko ako aj spojene cele prizemie. Obcas padne aj papuca cez neho, nedajboze ak sa tam nieco vysype, rozleje. Je to energeticky aj akusticky neefektivne. Dokonca by som povedal velmi zle. Jedina vyhoda je, ze tade prejde svetlo so stresnych okien az do hlbokeho severneho prizemia. V lete sa prizemie vdaka velkemu otvoru trochu ochladzuje, pretoze pod strechou sa vytvara zasoba tepleho vzduchu. Ludia citlivejsi na teplo by museli pri streche vetrat pol roka, ja osobne to otvaram pri strechce iba vo vynimocne stabilnych letach (max 2x za 10 rokov) po dobu mesiaca-dvoch a povazujem to mozno za vyhodu alebo zanedbatelnu vec. 99% ludi by s tym malo velky problem. Nie nadarmo sa take haciendy stavaju v subtropickych a tropickych oblastiach.
Odpovedať
a ste pevne rozhodnuti, ze take chcete? nemate ho ako inak umiestnit?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gordonblue mame podobne schody ku vchodu do domu... sestra ked bola malá (5-6 rocna) mala panický strach po nich chodit... museli sme ju vzdy nosit na rukach... a trvalo jej to asi pol roka kym si zvykla
Odpovedať
@exponent uzivatel s nickom gordonblue robi tie schody, ja som sa len pytal lebo ma to zaujalo 😄
Odpovedať
@miselito robi schody a pyta sa, aka firma ich dokaze spravit? neviem ci to potom spravne chapem cele 😄
Odpovedať
@miselito Ano , teraz vidim, otazku zadal gordonblue.
Odpovedať
Zdravím všetkých. Ďakujem za všetky postrehy. Zodpoviem na pár otázok. V prízemí je podlahové kúrenie, úniku tepla sa preto nebojím. Áno jedná sa o veľkorysý denný priestor, plocha bez kuchyne 100m2 🙂. Takýto dizajn práve pre to, aby to schodisko nerušilo robustnou optikou. Každé schodisko má svoje výhody a nevýhody a každé zoberie časť priestoru na prízemí aj poschodí. Hore bude schodisko vyúsťovať do ďaľšieho otvoreného priestoru o ploche cca 50 m2.
Odpovedať
a zase preco nie. ak ste s tym vy ok a paci sa vam to, tak si ho dajte aj takto. co sa tyka zabradlia to chcete riesit nejakym sklom alebo klasicke?
Odpovedať
Profilova fotka
ono teoreticky tam byt nemusi nic, moze byt aj cisto len schodiste. znamy to tak ma spravene, vyzera to fajn. len zase ked sa na to clovek z takej tej bezpecnostnej stranky, tak som mal kadejaky pocit, ked som siel po schodoch a zo ziadnej strany nic, coho by sa mohol clovek prichytit.
Odpovedať
@rosi47 Teoreticky musi mat schodisko zabradlie, inak neskolaudujete. Prakticky: poznam domy, kde skolaudovali aj bez zabradlia. My sme sa na to nespoliehali a dali zabradlie a dobre sme urobili. Nemusime sa k tomu vracat, odhaknute.
Odpovedať
@rosi47 @exponent ale na tej fotke schodisko zábradlie má (sklenené).
Odpovedať
@sousedekovci89 moj prispevok sa nevztahoval na foto ale na nespravne info od rosi47.
Odpovedať
Zdalo sa mi povedomé to schodisko a veru dobrý som mal pocit. Ten obrázok so schodiskom je z reklamy na kavovar DeLonghi kde hraje Brad Pitt 😄 https://www.youtube.com/watch?v=CnG0W... a k tomu schodisku... myslím že najprv je potrebné aby to schodisko niekto navrhol..až potom podľa návrhu niekto zrealizoval. Pri tomto schodisku ale vyhráva dizajn nad praktickosťou... Ja by som preferoval praktické schodisko. Ale na to sa samozrejme nikto nepýtal 😄
Odpovedať
@paldo_5 myslím že praktickosť je posledná vec čo ľudí ktorí sú ochotní. resp. majú z čoho toto zaplatiť zaujíma 😄
Odpovedať
Mna by zaujimalo ci nejako specialne pri tomto schodisku treba riesit aj statiku, kedze je to takto v strede.
Odpovedať
@paldo_5 kua, postaviť si dom ako Brad Pitt, to už je niečo..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?