Sadrokartón montované na OSB dosky

Ahojte Chcem sa spýtať ako je to s montážou sadrokartónu na OSB dosky ,treba tam dať aj nejakú fóliu alebo stačí prelepit medzery medzi OSB doskami parotesnou páskou. Skladba strechy pri zobytneni podkrovia kde budú len dve detské izby a chodba bez kupelne , čiže žiadne výpary,je: škridla,fólia čo sa dáva pod skridlu(názov neviem)striekanie izolácia,OSB dosky kvôli vyrovnaniu stien a na to som chcel dať tatranský profil,no sme si to rozmyslenie a chceme tam sadrokartón,no neviem ako ďalej s tými parozabranami,či fólia po celom obvode alebo stačí parotesna páska na spoje. Vopred ďakujem za odpovede. S pozdravom Miroslav
Odpovedať
@mirflav pokiaľ je zámer parotesná rovina na úrovni osb dosky tak musíš dať parozábranu po celej ploche, spoje nestačia... OSB doska nevie plniť funkciu parozábrany, iba parobrzdy
Odpovedať
@mirflav no a to uplne staci, parobrzda. Prelep spoje OSB a priskrutkuj SDK.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirflav Teraz iba otázka či je to OSB doska ,alebo OSB 3 doska. Medzi nimi je veľký rozdiel. Ak je to iba OSB treba dať fóliu po celej ploche.
Odpovedať
hlinikova folia a potom sadros, tak mam v projekte
Odpovedať
@milan_toman a mas v projekte aj osb?
Odpovedať
@palo18 samozrejme, kuk príloha
Odpovedať
@mirflav pouzil by som OSB,foliu,sdk. Koli prestupu vlhkosti cez SDK a pripadnemu vstupu vlhkosti do OSB. Takto navlhnuta OSB by mohla menit objem a byt dovod na praskanie SDK.
Odpovedať
@milan_tomanno len máš nie "štandardnú" strechu si zabudol povedať 😉 všelijaký Ing behajú po svete 🙂
Odpovedať
Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveďe, je tam OSB 3 doska teda asi treba dať tú foliu iked tam nieje kúpeľňa,nieje problém ju dať no chcem si byť istý a sú aj nejaké samolepiace fólie,alebo sa to dáva na silikón. Ešte raz ďakujem za odpoveď S pozdravom
Odpovedať
@mirflav ja to len prispinkujem na osb so stykovanim 10cm
Odpovedať
@palo18 osb, folia, sadros je tema mam skveleho projektanta
Odpovedať
@mirflav nie nie je treba ju tam dať. Stačí prelepiť spoje OSB. @milan_toman to je super, že máš skvelého, vravím, že máš špecifickú skladbu strechy, čiže tam možno má dáky zmysel tá parozábrana keď ju tam naprojektoval. V téme OSB -parozabrana - SDk, parozabrana nemá zmysel a sú to vyhodené peniaze investora.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@palo18 skus nam to j dako odovodnit pls.
Odpovedať
@milan_toman ten ze osb po prelepeni spojov vytvara parobrzdnu rovinu. Aky zmysel ma skladba paronepriepustna rovina a pod nou parobrzdna rovina? Ziaden. Je to zbytocne predrazenie. Pokial sa rozhodnem pre osb zaklop tak prelepim a mam parobrzdnu rovinu a je. To aky je rozdiel sa da bezne docitat.
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk to sa da este kupit osb doska? ja vidim vsade len osb 3, 🙂 @mirflav ked neriesis rekord vo vzduchotesnosti domu, tak staci prelepit spoje aby to bolo vetrotesne, potom to bude dobra parobrzda ako bolo spominane 🙂 kolko cm tam mas tej striekanej?
Odpovedať
@jblaze mám tam 20 CM striekanej Páska musí byť tá špeciálna parotesna alebo aj hliníková používaná pri vzduchotechnike? S pozdravom
Odpovedať
Profilova fotka
v diskuzii sa nejak stratila kovová konštrukcia sdk, nie je ani na výkrese, ale v popise skladby je. Skladba zelenej strechy je trochu chudobná, chýba tam akumulácia vody, ale k skladbe strechy nemám pripomienky, jeden z mála návrhov s použitím odvetrania pod krytinou.
Odpovedať
@praktikman @palo18 @zmrzlina_sk @milan_toman @profistavbari @jblaze @jan45 Prajem pekný deň Mám stále dilemu, Tento týždeň chcem začať s inštaláciou sadrokartónu,dať fóliu alebo len prelepit medzery medzi OSB doskami páskou,keď na ne priamo pôjde sadrokartón bez konštrukcie,keď tam dám fóliu,tak ich šroby montované cez sadrokartón do OSB znehodnotila a asi funkcia parozabrany bude fuč, nebude stačiť keď sa všetky spoje prelepia parotesnou páskou ,aj dodávatel striekanej izolácie mi vravel že netreba dávať fóliu že OSB doska je postačujúca no chcem vedieť aj iné názory, nechcem potom banovať. Vopred ďakujem za odpovede a podnety. S pozdravom Miroslav
Odpovedať
@mirflav tak si sa prisiel opytat presne to iste co 23.8 dostal si x odpovedi ale mas dilemu. Tak skus ine forum ked mas na tomto stale dilemu... Ps. Pasku kup v obi, zelena parotrsna paska. Drzi jak slak a je aj za fajn cenu. Hlinikovu si strc, to su vyhodene peniaze.
Odpovedať
@mirflav v miestnosti kde bude vysoka vlhkost(kupelna-strop,pracovna...) pouzi foliu ostatne len prelep paskou od hasoftu,dörkenu...
Odpovedať
@profistavbari @palo18 Ďakujem vám za odpoveď Kúpeľňa ani pracovňa tam nebudú,len dve detské izby,tak dám to na tú pásku a bude. Ešte raz ďakujem a s pozdravom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?