Priznane tramy v podkrovi - je na nich plesen?

Mame riznane tramy v podkrovi a spozorovali sme na nich tmave fliacky. Moze to byt plesen?
Odpovedať
@exponent Nerezal niekto závitové tyče po zmontovani?
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent skor to bude ta plesen
Odpovedať
@exponent má plieseň vhodné podmienky? vlhko a teplo alebo tam vzniká kondez, je zateplené? je to i na iných miestach? priznaný krov je i v dome po mojich pra-prastarých rodičoch má viac ako 140 r. no žiadna plieseň tam nie je, na povale sa udilo a drevo stále zvoní , bez akéhokoľvek náteru pozri staršie témy sú zobrazené vpravo
Odpovedať
@profistavbari Mozete mi to presnejsie popisat co myslite?
Odpovedať
@jblaze A podla coho to sudite?
Odpovedať
@duzu Dom a strecha su zateplene, spozorovali sme to zatial len na tych priznanych tramoch v podkrovi.
Odpovedať
@duzu Vdaka za tip. Po precitani tych starsich prispevkov to bude u nas tiez plesen. Tak tie tramy budeme musiet osetrit nejakou chemiou a hlavne budeme musiet aj hladat pricinu.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent ked plesen, tak nee chemiu.., slovac najradsej hned na secko SAVO......... a mamut.... velmi ucinny je aj alkohol, peroxid, ocot, borax.., jedla soda.. atd... pogoogli....
Odpovedať
@exponent keď sa v blízkosti dravá reze železo a tie kovové piliny praskajú na drevo tak časom môžu hrdzaviet. Potom vznikajú takéto podobne fľaky.
Odpovedať
Podľa foto to nie je pleseň. Skôr ide o niečo čo sa esteticky prejavuje ako škvrna (oxidácia). Postupne tmavne. Drevo je potrebné vždy ošetriť či už eko, alebo inými prípravkami. Na záver prelakovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent videl som vela plesnivych driev, aj me sa take urobilo na latach, ale ono to zmizne, ked bude dom suchsi, ci to je uz starsia stavba?
Odpovedať
@ondrej70 drevo sa nemusí nikdy ošetrovať ak je chránené pred vodou, akurát postupne tmavne, i na severnú stranu zrubu svieti slnko aspoň v lete zavčasu ráno od SV a neskoro večer od SZ, vtedy ba sa tam nemala tvoriť plieseň , či mach
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jblaze Je to neobyvana novostavba.
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent no tak isto sa mi to stalo, to prebehnes potom ked bude suchsie jemnym smirglom a uvidis jak to popada
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?