Mätový olej na myši - skúsenosti

Ahojte, tak máme myši na chalupe, v pivnici aj v obytnej časti. Dnes sme zistili, že myš spala v manželovom pyžame pod jeho vankúšom, naondila tam, napišala a ešte to pyžamo aj rozhryzla...no sranda veľká...Riešime, pred rokom sme nemali...keďže máme malé zvedavé, akčné a extrémne živé deti, nemôžme veľmi klásť pasce alebo otravu. Hľadám preto ďalšie spôsoby, kým nebudeme nútení do horeuvedenych prostriedkov. Na vseveducom internete som našla veľa textov o tom, že myši neznášajú mätový olej alebo eukalyptus alebo mentolovu pastu a proste takéto silné arómy...tak sa chcem spýtať touto cestou, aké sú vaše konkrétne skúsenosti s matovym olejom a pod. proti myšiam. Dik za odpovede.
Odpovedať
@everdene neviem ako ostatne mysi, ale nase na zahrade sa veselo spacirovali cez matovu hriadku medzi kompostom a norou.
Odpovedať
@everdene ked teda nechcete davat jed..tak dajte lepovu pascu...a do jej strechu vraj zaudeny vlassky orech alebo kusok slaniny... chyti sa
Odpovedať
Myši jedine chytať, olejčeky sú úplne zbytočné. Keď máte deti, tak skúste použiť domčekové pasce
Odpovedať
@everdene myš je nezmar zožerie i strávi takmer všetko a môže žiť i bez vody, stačí jej vlhkosť 10% v potrave a to je všade, najistejšie je lepidlo i ked najmenej humánny spôsob, no ostatné sú tak blbé že jej nepomôžu ale sa tam chytia tiež
Odpovedať
sused to skusal, ze jeho zena vymyslela a docitala sa, ze to bude fungovat. no ale nic z toho. mysi nenachytas tak jednoducho.
Odpovedať
tie oleje su podla mna zbytocne. ak tak by som pouzil tie lepiace paste, ak sa bojis klasickychkvoli detom. jedy, by som teda istotone v interiei nepouzival
Odpovedať
suhlasim, olej takej mysi nic nespravi. dajte si do nejakeho kelimku jed pri dvere a bude to. nasi znami to tak v bytovke riesili.
Odpovedať
Profilova fotka
Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze z toho oleja si nic nerobili. Jedine co pomohlo boli bohuzial pasce
Odpovedať
toto som aj ja niekde čítala, ale teda myslím, že to efekt mať nebude, myši len chytiť, mali sme na chalupe tiež tento problém a to jedine podávať pasce, orech a takéto a chytiť, treba dať pozor na deti, kým sa nevychytajú a najmä skontrolovať všetko, kade sa asi dostali
Odpovedať
Alebo si zavolat niekoho, kto sa o to postara za vas a nemusite spekulovat nad nejakymi olejmi a pascami.
Odpovedať
@topgan v bytovke sa myší a potkanov len tak nezbavia, majú tam veľa dostupnej potravy v kontajneroch
Odpovedať
@duzu to je pravda, tam je to ťažsie. potom leda proste to v takomto prípade dať skôr na starosti nejakej firme, čo sa takouto deratizáciou zapodieva
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Daju sa kupit "domceky" alebo humanne pasce ktore len mysi odchytia a vy ich vyhodite von. Ja mysi riesim takto - kolko krat sa chytia aj dve a vypustam ich na neobyvanych miestach (les, pole). https://www.mall.sk/lapace-hmyzu/ekol...
Odpovedať
Profilova fotka
Takisto mame dieta a psa, takze jedove pasce u nas nebolo riesenie.
Odpovedať
Profilova fotka
jednoduché do plastovej fľaše ,do fľaše dáš syr,slaninku,fľašku treba dať do šikma,otvor na nejakú kocku po ktorej vylezie,vojde dnu a už nevylezie.fľašu treba zaistiť aby sa nekotúľala do strán,odskúšané,funkčné tiché,nezávadné 😉 chytíš ju humánne a potom môžeš pozerať,ked tam dáš vodu ako sa učí plávať 😛
Odpovedať
@ninison toto klobuk dolu, lebo malokto to robi takto a este im aj daruje dalsi zivot. U nas bol skor problem s potkanmi, ale to len kym mala suseda ovce, potom problemy ustupili. Pes ich zopar pochytal, ale aj tak chodili kade tade veselo.
Odpovedať
@matko101112 oceňujem to moc. ako ak by tam by som vsadila, tiež na nejaké tie klietkové pasce
Odpovedať
u nas sa mysi chytali len do tych zaklapavacich klietok a nasledne sa teda vypustali na pole. mne by to nedalo, vidiet v pasci mrtvu mys
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu najmä keď ešte aj tie kompostéry k mnohým bytovkám dali a ľudia tam kadečo vyhadzujú a to je veru raz aj pre myši aj pre potkany a blbé je, že sa môžu kadejako aj cez stupačky dostať.
Odpovedať
Pozicala by som si od niekoho macicku, ta by si s mysami poradila raz dva 🙂. Ale tie domcekove pasce su pre Vas asi naj riesenie a potom vypustit niekde blizko luky, lesa, ci pola.
Odpovedať
Profilova fotka
aj sa vam podarilo ich nejako spacifikovat, ci este bojujete?
Odpovedať
@skrekyno zatiaľ sa našťastie neukázali. Do pivnice sme dali pasce a kúpili ultrazvukové plasice do spalne a do wc. Ale aj naše deti robia taký ramus že ja byť myš tak mám dosť 😁 a zapchali sme všetky škáry ktoré sme našli...
Odpovedať
Profilova fotka
@everdene nooo tak potom super. dufam sa teda uz neobjavia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?