Ako prežiť leto v podkroví?

Zobraz úvodný príspevok
Plánujeme dobudúcna zobytniť podkrovie. Zatiaľ nemáme deti, takže nám stačí spalňa na prízemí, ale časom bude podkrovie obývateľné, kde budú izby a kúpeľňa. BohužiaĽ bránila som sa podkroviu, ale nezmestila sa ďalšia na prízemie. Projektant nám navrhol 20cm izoláciu, zdá sa mi to žalostne málo. Preto zisťujeme u ďalších odborníkov, koľko dávajú oni a akú skladbu. Sranda, že každý to robí inak a väčšina dáva 20 cm. Preto budem rada, ak sa nájde niekto, kto má podkrovie a dá sa tam v lete vydržať a aké zateplenie ste dávali?
Odpovedať
1
2
@quintes nerobi mi dobre klima.mam problemy s dutinami a krcnou chrbticou.pouzivam klimu v praci,ale doma som sa jej chcela vyhnut
Odpovedať
Mala poznamka - riesime tu chladenie v podkrovi. Ti co hovoria, ze im vadi klimatizacia (maju skusenost z prace) tak si neuvedomuju, ze v dome sa jedna o inu situaciu. Chladime podkrovie kde su standardne umiestnene spalne. Teda cez den sa tam ludia skoro nevyskytuju - su vonku v zahrade alebo dolu - v kuchyni, obyvacke. Ja to robim tak, ze pridem z prace, zapnem klimu v spalni a necham ju ist dokedy nejdem spat. Pred spanim to vypnem - spalna a vsetok nabytok su krasne vychladene, mozme tvorit okno - lebo vonku je uz cca 24 a menej stupnov .... pocas spania by ma klima vyrusovala ...
Odpovedať
@hoblinka13 ked ti klima nerobi dobre, tak ju zapnes ked pojdes do prace a ked prides zasa z nej, tak ju vypnes, takze nebude mat na teba co fukat. podla mna je to ine ako v praci :-) :-) v podkrovi, za mna asi najlepsie riesenie, ako tam prezit
Odpovedať
@hoblinka13 My mame sice prizemny dom ale klimatizaciu mame, bezi vzdy ked nie sme doma po prichode ju vypneme a je to uplne v pohodicke. Manzelka ma tiez problemy s krcnou chrbticou ale v takomto rezime pouzivania jej to absolutne nevadi. Doma mame stalych 23°C.
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd pokial sa to vychladi kym nie ste doma, tak je to super, ovela lepsie akoby mala bezat ked ste doma, to je jasne, ze v takom pripade by to malo vplyv aj na krcnu chrbticu a u mojej zeny aj na hrdlo, ta akonahle je pri nej pustena klima jeden den tak na druhy uz ma problem, ze ju hrdlo boli, skriabe
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 klíma nie je len vnútorná jednotka fúkajuca studený vzduch...
Odpovedať
ahoj,necital som celu diskusiu,ale podla vlastnej skusenosti ti poviem takto:mame 300m2 podkrovia,obyvaneho kazdy den,mam tam kancel a detska hernu.medzi krokvy sme davali 18 cm izolaciu ,potom 25cm a nakoniec sadrokarton.v lete v pohode lebo izolacia nepusti dnu teplo a v zime tiez lebo izolacia nepusti teplo von.kurenie tam nie je iba na prizemi cize teplo sa dostava hore.mame 4 stresne okna ,ktore ani nevim kedy bolo naposledy otvorene. cim hrubsia izolacia tym lepsie. :-p :-D
Odpovedať
@beckham23 a krytinu mate aku? My mame betonovu,ta je vraj najlepsia pre podkrovie,co zatial mozem potvrdit. V tychto horucavach bolo v podkrovi prijemne,aj ked este nie je obyvane a nezaizolovana strecha
Odpovedať
@quintes mozes napisat viac? Ake su moznosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 ahoj, my máme obývané podkrovie. Zatiaľ len detská izba. Zateplenie máme 36 cm, menej by som nedávala,.strešné okná Velux a vonkajšie rolety na strešných oknách, bez klimatizácie. Cez najväčšie horúčavy tam bolo max. 26 stupňov, vetráme len skoro ráno. Celkom sa tam dá vydržať.
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 chladenie tepelným čerpadlom, podlaha alebo strop... je to o dosť drahšie, ale asi najzdravšie čo môže existovať.
Odpovedať
@quintes TC to ano,ale privelka investicia,ak ma sluzit len na chladenie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@hoblinka13 Chladenie je jeho sekundárna činnosť.. A cena áno, je vysoká. Moja cenová ponuka od NIBE- TČ ohrev vody 9tis eur, chladenie stropné ďalších 6tis :-D
Odpovedať
hoblinka 13 ,mame bramac,cize ano je to asi betonova.mozno je to plus ,ale v podstate ide o hrubku izolacie. :-D
Odpovedať
@hoblinka13 to je uplne sumak, aku mate krytinu ...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?