Ako predísť vŕzganiu drevenej podlahy

Ahojte, počítal som tu veľa tém, že začala podlaha v podkroví na drevenom rošte po rokoch vrzgat. Našiel som radu že na drevený rošt nasponkovat mirelonovu podložku, čo sa dáva pod plavajucu podlahu a na to srobovat osb dosku. Ja budem mat rošt ale dvojitý. Potrebujem sa dostať na výšku 16 cm a mám strašne veľa 8 hranolov takze pôjdu v 2 vrstvách na kríž. Chcem sa spýtať či stačí dať tu fóliu iba na vrchnú vrstvu medzi hranol a osb alebo aj medzi tie 2 hranole na každý spoj, aby to nevrzgalo. Ďakujem za rady
Odpovedať
@marek_p nebude vrzgat ak podlahové dosky na tie OSB dosky nalepis lepidlom na parkety. Oni tie drevené podlahy vrzgaju aj trením jednej dosky o druhú. Musel by si to veľmi na husto srobovat aby sa to nepohlo.
Odpovedať
Na tie osb dosky som už chcel len ukladať plavajucu podlahu, ja som bojím že bude vrzgat tie spoje na tom rošte pod osb doskou
Odpovedať
Tam taký spoj nieje ktorý by vrzgal. Aspoň ja som sa stým nestretol. Nič nepokazis keď tam narezes nejaký materiál a položis na rošt, ale tam môže vrzgat len srob. Pozri u mňa v albume ako to mám urobené a jediné čo vrzga je toto: https://vimeo.com/383586162
Odpovedať
Akože ti povolil lepený spoj na tej dlazkovici a v tom ti to vŕzga, že sa trú o seba 2 dosky ?
Odpovedať
@marek_p práveže to nebolo lepené ale šrobovane a preto je tam po zaschnutí nejaký priestor na vŕzganie.
Odpovedať
*zoschnutí (dosiek)
Odpovedať
Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?