Aká je výška vášho podkrovia?

Chcela by som sa spytat na jednopodlazny rodiny dom a to na vysku podkrovia,od podlahy po strop..surne!!merajte a piste,velmi mi pomozete dakujem!!!
Odpovedať
ahoj. podla mna divna otazka. lebo vyska podkrovia moze byt rozna. vsetko zalezi od strechy asi. aka je.
Odpovedať
Mima má pravdu - je to rôzne...niekto nadstaví 3 čiary + zarovnávací veniec, no a druhému to nestačí a nadstaví 5 čiar a takto môžme pokračovať ;-)
Odpovedať
ano to si myslim tiez , ale je nejaky predpis?my mame 2,30 a statik tvrdi ze 2,60
Odpovedať
myslim svetlost poschodia , neviem ci sa rozumieme :-) ;-)
Odpovedať
a o co vobec ide?
Odpovedať
mne ide o vysku od podlahy po strop na poschodi
Odpovedať
no hej ale naco to potrebujes? aku mate strechu? a ked statik povedal ze 2,60 preco sa ti to nezda. snad vie o co ide nie?
Odpovedať
a v projekte snad je vyska tak kukni tam.
Odpovedať
ved pisem ze tam je 2,30 a nam sa zda dostatocna svetlost len som sa chcela informovat aku ju mate vy ktori staviate v projektoch. len sa uistit
Odpovedať
ak sa tu nieco dozvies kazdy ti odpovie ine cislo. pretoze vsetko fakt zalezi podla mna od strechy. jeden bude mat poschodovy dom a taku strechu druhy bude mat bungalov a onaku strechu. cize tak... a nebudes vediet aj tak nic
Odpovedať
ked mne ide o poschodovy dom ao som uz napisla a ako maju vplanoch viem ze dost zalezi od strechy.len som chcela vediet aku maju udavanu v projektoch svetlost na poschodi ,no aj tak dik
Odpovedať
niekto sa mozno ozve
Odpovedať
Článok sa načítava...
svetla vyška lubovolnej izby by mala byť teoreticky aspon 2,55.. a norma hovorí ešte kadečo dalšie o percentách plochy v podkrovi a tak ... podla mna je určite lepšie 2,6 ako 2,3... my máme presne 2,30 (práve som to zmerala, špeciálne kvoli tebe) a je to veľmi málo, ked sa poriadne postavím na špičky, na ten strop dosiahnem... a to nie je dobre......ak máte tú možnosť, určite si dajte vyšší strop...
Odpovedať
aha, no ale asi som Ta nepochopila... ak mate jednopodlažny dom, tam hadam svetla vyška podkrovia vyjde podla sklonu strechy a šírky domu, ked nie je obytná... takže je to asi jedno, aka je tam svetla vyška... na to, aby sa tam dalo prejsť postačí 2,1m
Odpovedať
pochopila si ma presne dakujem za odpoved.ked nam sa zda ze ten dom sa potom vyvysi ked dame 2,6m.no sama neviem ako sa rozhodneme,a zda sa ti ze mate na poschodi tmu?
Odpovedať
My máme výšku podkrovia 2,6m a je to akurát výška. Neviem si predstaviť že by sme mali výšku iba 2,3m lebo to je pre mňa dosť malé. Jednoznačne odporúčam 2,6m.
Odpovedať
Ahoj. My sme mali v predošlom dome podkrovie výšku 210 a celkom sa to dalo.Ja mám 186 a nemal som s tým problém.Ale záleží na tom aké izby tam chcete.My sme mali spálňu,kúpelňu a detskú.Obyvka bola na prízemí.Tak som nechcel rozoberať celú strechu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 rokoch
Vyska podkrovua v chatke. Aka je povolena kolma ( rozumej bocna ) stena v podkrovi v chatke Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@montreal Aby sa to podkrovie mohlo brať ako obytné tak výška tej rovnej steny musí byť min 1300 mm od podlahy.
Odpovedať
@martosko viem ako by mi to vyhovovalo.....pytam sa na normu aby to vyhovovalo stavebnemu uradu
Odpovedať
Profilova fotka
@montreal Tak presne je to takto : Za podkrovie sa považuje také podlažie, ktoré má aspoň nad tretinou podlahovej plochy šikmú konštrukciu krovu a ktorého zvislé obvodové steny nadväzujúce na šikmú strešnú, resp. stropnú konštrukciu nie sú vyššie ako polovica výšky bežného nadzemného podlažia domu. Svetlá výška v podkroví musí byť najmenej 2,3 m
Odpovedať
@martosko super....to so hladal...takze ziadne presne cisla tam nie su...len percenta.. Dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?