Zrovnanie vrchnej casti betonoveho muru z DT

Zdravim majstri. Prisiel som si po radu, akym sposobom zrovnat vrchnu cast betonoveho muru (zvyraznena zltou farbou na foto). Beton je tu trocha vydroleny a chcel by som dosiahnut rovny a hladky povrch. Na najnizsom "schode" by som chcel zdvihnut vysku o 5 cm nakolko zo susedovej strany som na konci schodu na urovni jeho pozemku. Aky beton pouzit a je potrebneho ho nejak previazat s povodnym murom? Na ostatnych "schodoch" by som potreboval len cisto zarovnat povrch. Otazka je cim to zrovnat. Bude tu umiestneny plot (plot. panely) so stlpikmi na pätkach, a hlavne koli montazi pätiek by som chel ten povrch zrovnat. Vopred dakujem
Odpovedať
5cm je dost malo na beton, nebdue to pevne, moze to po par rokoch popraskat. nalepil by som tam plotove striesky, ak nemaju okapovu hranu, flexou by som zarezal zo spodnej strany, cca pol cm od okraja a poriadne vysparovat, dat si zalezat, aby sa pod ne nemohla dostat voda, ktora by to v zime odtrhla od podkladu.
Odpovedať
Sparovat polyuretanovym tmelom (sikaflex), zatial sa mi zda, ze drzi najlepsie.
Odpovedať
@boboris je to dosť nafigu.. tá škrupinka betonu by bola dosť tenučká a určite sa nezviaže s pôvodným betonom.. ideálne by bolo normálne urobiť železobetonový min. 10 cm veniec, ked tam chceš kotviť stlpiky, aby si to neulomil.. a určite nie iba zarovnať.. a do pôvodného betonu navrtať zopár dier a naštrobovať tam každých cca pol metra truboskrutky do betonu, prípadne zakovtiť pár roxorov do spodného betonu a hore ich zviazať s so želenou výstuhou vo venci.. aby sa ti nestalo, že ti ľahne plot za pár rôčkov lebo sa ulomí a odlupne škrupinka z DT-čky.
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne ked bides davat stlpiky na patky kotvi ich az do spodneho betonu. Cokolvek tam das uz sa to nepreviaze a pevnostne to bude drzat iba trenim a zatecenim do nerovnosti.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?