Treba ohlášku na betónový plot, ktorý je zakreslený aj v projekte?

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či treba ohlásiť stavbu plotu (betónový, 1,5 m), keď je tento normálne zakreslený v projekte, na ktorý bolo vydané právoplatné stavebné povolenie? Dom je v štádiu výstavby, ešte neskolaudovaný. Vec sa má tak, že som plot začal v dobrej viere stavať bez ohlásenia, keďže ho považujem za súčasť projektu. Dnes ma ale zneistili susedia, že aj napriek tomu treba podať ohlásenie. Neriešili ste nikto tento problém? Ďakujem.
Odpovedať
Poviem ti ako to bolo v mojom prípade. Plot mám v projekte ktorý bol súčasťou stavebného konania. V stavebnom povolení už ale plot nemám zahrnutý aj keď je v projekte. Mám tam totiž bremeno a povolenie na plot mi nedali. Musel som to neskôr riešiť ohlaskou kde bolo aj upravené aký plot môžem postaviť. Mal by si mať v SP vyslovene napísané :-S všetky stavebné objekty na ktoré máš to povolenie vydané. Čiže napríklad dom, žumpa, prípojka NN, prístrešok pre auto, PLOT... Bež sa opýtať na SU!
Odpovedať
@samob treba pozrieť stavebko či máš v ňom oplotenie citované... ak nie treba ohlášku
Odpovedať
@roboza @praktikman Vďaka za odozvu, na úrad pôjdem, ale do pondelka ešte ďaleko…
Odpovedať
@samob JA som mal plot v projekte a aj uvedený v stav. povolení. Nepotreboval som osobitne ohlášku.
Odpovedať
@samob ak je zakresleny a zapisany ako ine casti domu, tak nemusis nic, ak to konci nakresom na projekte musis bud nove SP alebo ohlasku
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 zaujimave, ja som ho mal len nakresleny a pri kolaudacii mi to uviedli do nedostatkov, ze nie je hotovy :)
Odpovedať
@majkoj nie je hotový? alebo že nemáš oplotené stavenisko?
Odpovedať
Profilova fotka
@roboza ze nebol v tom case hotovy. Co je v projekte, to musi pri kolaudacii stat.
Odpovedať
A sme tam kde vždy. Čo stavebný úrad, to iné pravidlá.
Odpovedať
Nakoniec som zistil, že v stavebnom povolení mám výslovne uvedené, že stavbu plotu musím ohlásiť. SP som dostal pred mnohými rokmi, takže človek si to už nepamätal. Každopádne aj pani na obecnom úrade sa čudovala, lebo vraj som bol jedným z mála, čo mal plánovaný plot zakreslený priamo v projekte. O stavebnom povolení sa však rozhodovalo na spoločnom stavebnom úrade v susednom meste – takže asi fakt závisí od úradníka, na ktorého narazíte (tu musím poznamenať, že nemôžem sa sťažovať na nikoho, s kým som pri vybavovaní SP prišiel do kontaktu).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?