Stavba plotu - malta na betón alebo aj na tvárnicu?

Zdravim potreboval by som par rad ohladom zalozenia prveho radu.davate maltu len na beton alebo aj na tvarnicu?a celkove nejake typy pri stavbe plote kyorym sa vyvarovat? Dakujem moc pripadne za rady skusenejsim
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 nie som murar a neviem aky vysoky mas plot, ale maltu by som dal len na zaklad, pekne do napnutej snury kazdu tvarnicu skontrolovat v oboch rovinach, polozit iba jeden rad tvarnic nechat dobre zatvrdnut a potom pokracovat v dalsich radoch
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 a hlavne nezabudnúť previazat roxormi tak v zvislej ako i vodorovnej polohe. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb zavisi to od pouzitych tvarnic... moze murovat aj z plnych, tam nejde ani roxor a ani beton... tam potom treba mysliet na piliere ktore vytvaraju staticku oporu pre plot... napr. tu http://www.zabudova.kiev.ua/img/84/l2...
Odpovedať
Tvarnice maju dve diery tam planujem dat 12roxor a maltu ano na zaklad ale niekde som videl ze daju aj na zaklad maltu aj na tvarnice maltu a kladu inde som videl ze malta na zaklad a rovno tvarnicu
Odpovedať
http://www.denbraven.sk/denbit-asfalt... Je to vhodna hydroizolacia na betonove pasy ? A na plot tvarnice
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@jankazb ano, velmi správny postreh...previazanie roxormi....klobuk dole pred touto pani....má skúsenosti zo stavby...na 100 percent
Odpovedať
@rado220 pane, ak máte výkop zaliaty betonom, ktorý vytvrdol cca 2 týždne, dajte si na spodok izoláciu predovšetkým a na izoláciu možte piamo liať maltu a tehli alebo kvadry a pod...ak dávate kamen, tam je postup iný...a hlavne prevazovať roxormi zvisle aj vodorovne...ak su to porobetonové kvadri, tie sa tiež prevazujú železom a plnia sa betonom...vrch zalejte do výšky kvadri a nechajte zatvrdnúť, najlepšie je to robit na 1 x a nie na 100 krát... v jeden den...vrch treba prekrit klobúkmi alebo dať peknú strešnúkritinu a miernym sklonom a previsom na odtekanie vody a snehu, z dovodu, že mráz po niekolkých rokoch dokáže narišiť múr...môže začať pukať ak sa do kvadách dostane voda a následne múr zamrzne....pukne...
Odpovedať
@rado220 prídi ku mne na brigádu, naučíš sa stavať...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@jankazb stačí roxory priemeru 8mm a vodorovne do každého radu?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?