Skusenosti s hlinikovym plotom, branou, branickou

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Chcem Vas poprosit o radu (tych, ktory uz maju par rokov hlinikovy plot, alebo branu, alebo branicku, alebo cokolvek z AL v exterieri 🙂 ). Ako sa sprava material po x rokoch vplyvom poveternostnych a UV podmienok? Co sa tyka nastreku, aku ma farebnostalost? Je AL plot naozaj bezudrzbovy, ako sa tvrdi, alebo je to plot, ktory iba nezhrdzavie, ale casom sa bude treba o farbu tak, ci onak, starat... ? Ak mate niekto skusenost, poradte, prosim 🙂 Vela zdaru! Pripadne, aj skusenosti z FE alternativ..
Odpovedať
@eno32 pri každom takomto obstarávaní je lepšie, keď si dáš vypracovať viacero cenových ponúk. presne ako píšeš, aby si sa vedel zorientovať a mal nejaký prehľad, ktorá firma čo za koľko peňazí ponúka. jasné ale, že cena nie je to jediné, na čo treba prihliadať pri výbere. kvalita je prvoradá v tomto by som povedal. ako si na tom teraz? máš už aj nejaké ponuky vypracované a rozhoduješ sa, či už si v ďalšej fáze a máš aj vybraté?
Odpovedať
rozdiel v cene tam bol, ale nepovedal by som, ze to je take hrozne, aby ma to odradilo. pocul som na nich dost dobrych ohlasov, takze ta cena nebude zrejme to rozhoduce na zaklade coho budem vyberat. tak by to asi ani nemalo byt. ked je nieco kvalitnejsie, tak sa to prejavi aj na cene. tak ako hovoris. teraz mam konecne vsetky ponuky a rozhodujem, ale myslim, ze to bude rychly proces.
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 teraz som si vsimla, ze som ti dlzna este nejaku foto. Hladala som teraz v telefone, ale nemam nic schopne, budem to musiet nanovo nafotit a potom sem nieco pridam. Ale poviem ti, ze sa mi moc ta brana paci. Take je to cele moderne a potichu sa otvara. Nebola som zvyknuta na take nieco. Doma sme mali taky obycajny plot aj branu, ked som bola mala. Tato nova, to je nieco neporovnatelne. Chceli sme na zaciatok sice len branu, ale viem, ze neostaneme len pri nej. Toho pletiva pred domom sa budem chciet isto zbavit. Tento rok to nechame asi uz tak a na jar, ze by sme sa do toho zase pustili.
Odpovedať
@eno32 no ako? bol to rýchly proces, ako si to nazval? po dlhej dobe som sa stretol s niekým, kto postupuje pri výbere a rozhodovaní ozaj seriózne a nie je to len také to štandardné, chcem niečo - poraďte mi. vieš asi, čo myslím. tak sa pochváľ, koho si vybral a ako si pokročil. ponuku budeš mať už aj schválenú tipujem. @sykorka75 viem presne, akú bránu starú myslíš. taká, čo sa s rachotom otvárala aj zatvárala a istila sa len takou tyčkou do diery do zeme, že je to tak? to je potom ozaj rozdiel, keď si to porovnáš s touto novou. ale však aj teraz by ste to ešte s prehľadom postíhali. či čas nie je to, prečo to chcete odložiť až na ďalší rok?
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 no presne. To pozna hadam kazdy, kto vyrastal na dedine alebo aspon teda tam mal starych rodicov. Ako deti sme sa s tym stale hrali a zabudli zaistit presne tou tyckou a potom brana lietala hore dole. Poslala som ti do spravy foto. Daj vediet, ci ti prislo, ak nie, tak ti to pridam sem potom. Mozno postihali, ale uz by to bolo take natesno, tak to radsej nechame na jar sme si povedali. Ale viem aspon, ze co ako treba. Kde si nechat ponuku vypracovat a ako to potom cele prebieha. Vyuzim zase ten online konfigurator, to je take rychle a sikovne.
Odpovedať
pravdaze, kedeze som vedel, co chcem a mal som to prestudovane u koho mi co vedia ponuknut, tak vybrate bolo rychlo. tak dakujem teda za uznanie. akoze v takychto vaznejsich veciach mam, myslim si, celkom racionalny pristup. ponuku som potvrdil, doladili sme detaily a dohodli sa na zamerani. to mam tiez uz uspesne za sebou a teraz len cakam na zhotovenie. dodacia lehota je cca nejake dva mesiace, ale hovoril som, ze ak bolo nahodou skorej hotove, tak u mna samozrejme nie je problem aj skor to namontovat.
Odpovedať
@sykorka75 nemám veru foto, tak keby si skúsila sem pridať. ono tie správy vedia niekedy blbnúť, že fotky proste neposiela. neviem, prečo to je. a tak dobre, keď si si nie istá, že by sa to stihlo spraviť, tak radšej počkať a potom v kľude. máš pravdu, už vieš, čo ťa bude čakať. ten konfigurátor je parádna vec. si to z domu v kľude naťukáš a už len počkáš, kým ti pošlú naspäť. keby to tak všade mali, tak človek nemusí ani po predajniach behať hore dole. @eno32 čo všetko si si dával, či si ostal pekne poctivo len pri tej bráne? už som sa stretol aj tak, že si chalanisko išiel dať spraviť len bránu a nakoniec z toho bol celý plot ešte aj so zábradlím na balkóny a kvetináčmi. aj nejaké z tých doplnkov si si ty dal?
Odpovedať
v mojom pripade to je len brana. plot som nepotreboval teraz robit, ten je zatial este v pohode. to som sa naucil uz, ze netreba zabrdat do niecoho, co funguje. takze ten ma cas. ale tiez by som ho casom chcel dat hlinikovy ako aj branu. takze to sa tiez potom obratim na nich. uvidime, ci to bude buduci rok alebo az potom niekedy. tie doplnky som tiez veru nie, to by som az potom s tym plotom ked tam. toto bola momentalne priorita.
Odpovedať
@eno32 akože to máš pravdu na jednej strane, ale zase keď už si sa do toho pustil, tak si to mohol mať naraz povybavované a porobené všetko a už by si mal s tým na roky rokúce pokoj. ale rozumiem aj tento voľbe. budeš aspoň vedieť, ako postupovať a čo ťa bude čakať. to tiež nie je na zahodenie, že už máš vlastne takúto skúsenosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 sme si povedali, že teraz este ku koncu roka alebo potom hned na zaciatku dame vypracovat tu predbeznu cenovu kalkulaciu, aby sa to teda cele zacalo riesit. Vsak ono sa caka nejaky mesiac a pol az dva, nie? Tak to akurat tak mohlo vychadzat, ze ked uz bude pomaly po zime, tak by prisla na rad montaz.
Odpovedať
@sykorka75 podľa mňa to nemáte prečo nejak odkladať. však ono aj keby si ju teraz dáš vypracovať, tak ju treba potvrdiť najskôr tuším, že do 30 dní. dovtedy je to len také nezáväzné. osobne by som si to tam naťukal čím skôr, aby som získal taký nejaký prehľad. no hej, to sa potom čaká ale už na zhotovenie. keby si túto predbežnú ponuku potvrdila, tak potom sa dohodnete na zameraní, po zameraní sa ešte prepracuje ponuka a tak ďalej. ono to zahŕňa viacero takých krokov alebo ako to nazvať, kým príde na rad samotná montáž.
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 nechali sme to dokonca na zaciatok roka a tento tyzden sme si to tam natukali ako si povedal, do toho konfiguratora. Som necakala, ze tak rychlo pride naspat odpoved. Ale v dobrom samozrejme, uz to sa mi paci, ze clovek nemusi zbytocne vyckavat. Zatial sme ju nezamietli a ani nepotvrdili. Ze este sa na to pozrieme cez vikend v klude. No tak som zvedava, co za nazory budu doma padat. Mne sa velmi paci, co sme vybrali, tak hadam to schvali doma aj zvysok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sykorka75 tak akože tam nemáš prečo čakať dlho na tú ponuku. však aj sa tam uvádza, že obratom behom 5 alebo pár minút ti zašlú vypracovanú cenovú ponuku naspäť. no tak daj, čo za názory teda padali. osobne si myslím, že v tom netreba zbytočne špekulovať, spoločnosť dobrá, materiál kvalitný, vizuál moderný.
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 vies co, bola som prekvapena, ze sme sa celkom rychlo zhodli a uz sme nieco dalsie ani moc neriesili. Tak som rada, ze to takto dopadlo. No presne toto som ja vravela ako take plusy. Ale vacsia obhajoba nebola potrebna 😄 Tak sme to potom aj potvrdili, boli aj na zamerani, tak teraz uz len cakame, ze kedy bude hotovo.
Odpovedať
@sykorka75 a ste aj niečo menili po tej ponuke a vizualizácii, čo vám po zameraní poslali, či ste ostali pri prvotnom návrhu?
Odpovedať
@peky1984 tak to je podla mna dost znacna cast uspechu, ked uz si pre nieco rozhodnuty. v tomto pripade viem, ze to necham na Elmar a nemusim ani spekulovat nad vyberom modelu a vsetkeho okolo toho, lebo plot sa bude prisposobovat brane, takze tam pojde presne to iste. a vsetko je v papieroch k brane, takze to bude bez starosti.
Odpovedať
@peky1984 tak ako som hovoril, ze to este pocka, tak sa zda, ze sa do toho pustime uz tento mesiac. a to akoze nie je ziaden prvy april. ale domacnost zasadla a zhodla sa na tom, ze nech to aj pred domom uz vyzera normalne a jednotne. takze mozem si k tomu cez vikend sadnut a vsetko dohodnut sa mi zda.
Odpovedať
@eno32 to ti ma teraz celkom ale prekvapilo, lebo hneď si hovoril, že proste nie ešte teraz, že to má čas a podobne. ale zase na druhej strane, budete to mať už natrvalo vybavené všetko. aj sa ti to podarilo rovno všetko objednať? písal si, že by to malo byť viacmenej bez starostí, tak či ozaj bolo.
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 ked si tak spominam, tak nemam pocit, ze by sme nieco menili potom dodatocne. Akoze viem o tom, ze je aj takato moznost, ze mozes vlastne menit a upravovat pokial sa teda nepotvrdi ta finalna cenova ponuka. Ale tak ja som bola rada, ze sme sa pomerne rychlo zhodli a dohodli a pacilo sa mi to, tak som nechcela ani uz do toho nejak viacej zabrdat potom.
Odpovedať
@sykorka75 veď nie je to nutnosť, že by sa muselo niečo meniť alebo upravovať, len mi tak napadlo, že či ste to náhodou nevyužili, keď je aj takáto možnosť. to ste podľa mňa jedni z takýchto šťastlivcov, že ste to rýchlo vybrali, potvrdili a tak ďalej, haha.
Odpovedať
@peky1984 ale hej, da sa povedat, vsak uz som vedel, ze ako na to, co presne mi treba vediet, kde co natukat, naklikat, odoslat atd. takze takto cast bola vybavene pomerne rychlo. a tym padom, ze som to este v aprili riesil a boli to aj zamerat a tak dalej, tak tento mesiac uz bude hotovo. tak presne ako si aj pisal, tak som aj rad na jednej strane, ze toto je vlastne uz vsetko na poriadku tym padom, aj dobre, ze som sa nechal ukecat.
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 vsak to akoze nie, ale tak stale lepsie, ked ma clovek aj takuto moznost. Ze to nie je proste len tak, ze mas nejake predpisane modely na vyber a musis si z toho nieco vybrat. Ze aj ty ako zakaznik tam mas proste fakt ze volnu ruku, co sa tyka toho vyberu, mozes si to uplne podla seba naplanovat. Tak hej, to aj co sme sa bavili takto so susedmi napriklad, tak jedni hovorili, ze oni uplne dlho, niekolko mesiacov sa dohadovali, ze co ako spravia, lebo jemu sa lubilo jedno, jej druhe a ani jeden nechcel polavit. V tomto mame my stastie 😎
Odpovedať
@sykorka75 to hej, vsak ono mozes ze zadas len rozmery, ale mozes si spravit aj vlastny navrh, nejaky nacrt a podla toho ti vedia spravit. akoze v ramci moznosti, ano, zase budme realisti. ze nemusia napriklad byt tie rozostupy medzi tymi listami alebo tie take vyrezy pri niektorych modeloch sa daju inak zoskupit atd.
Odpovedať
Profilova fotka
@eno32 no ved ano, takto som to myslela, nie zase, ze ti spravia cokolvek, co ti napadne a nakreslis nieco len tak. ale tak moznoze by sa dalo na kadecom dohodnut, to neviem, takto sme nad tym neuvazovali a ani neplanovali si navrhovat uplne nieco vlastne. ono predsa len o nieco bolo dolezitejsie to, aby to bolo vsetko kvalitne a tak, nez to, ze ako to bude vyzerat. teraz zase nechcem ale vyzniet, ze vzhlad nie je dolezity v tomto pre nas. och, som sa nejak zamotala 😬
Odpovedať
Zdravim, neviete ci este nejaka ina firma (okrem Alumix) vyraba samonosne posuvne brany s KRATKYM PRESAHOM (do 1 metra?). 5 metrovu branu, metrovu branku a k nim stlpiky nam nacenili na viac ako 8 000 eur 😞 dakujem
Odpovedať
@sofkabarbie vyskúšaj si pozrieť Elmar, na webe majú aj konfigurátor na cenovú kalkuláciu, takže v podstate hneď po vyplnení, behom pár minút ti príde vypracovaná ponuka naspäť, tak si budeš vedieť hneď porovnať s tou ponukou, ktorú už máš.
Odpovedať
@peky1984 to som pozrela uz davno 😉 cena bola vyssia
Odpovedať
Zdravim, riesim momentalne posuvnu kolajnicovu branu a branicku a som v stadiu ziskavania CP, ako na hlinikovu verziu tak aj na kovanu ocelovu. V tejto teme, ale aj v inych bol casto odporucany Elmar ako kvalitna firma, ktora ma ale ceny dost vyssie ako konkurencia. Ja zatial z 5tich orientacnych CP na hlinik verziu vidim, ze sice Elmar skutocne vychadza v mojom pripade najdrahsi, ale rozdiel je relativne minimalny - 5000e Elmar, najlacnejsia ponuka 4650e a ostatne 3 medzi tym. Tak by som len ako info poprosil ak niekto ma aktual skusenost, ci sa tak dorovnali ostatne firmy a tie rozdiely sa u hliniku naozaj hybu v radovo len par sto eur a tym padom nema zmysel oslovovat dalsie firmy, alebo som len zhodou okolnosti dostal zatial CP od všetkych "najdrahsich" firiem. Oslovene viacere aj tu spominane, spatna vazba a CP zatial od Elmar, Alu-design, Kovinox, Sunsystem, ZRF.
Odpovedať
@hockto to zase nie su podla mna take rozdiely v tych cenovych ponukach a ked mas aj dobre odporucania na ten Elmar, tak by som siel do toho. Vychadzam vlastne z toho, ze tiez mame od nich a vyhovuje vo vsetkych ohladoch. Nemyslim, ze by to bolo tak, ze si trafil nejak tie najdrahsie firmy, to je cca rovnakej. Tiez ked mi prisli tie ponuky od roznych firiem, tak sa lisili, ale neboli tam velke rozdiely. Treba pozerat aj ostatne veci, co ktora firma ponuka, napriklad zaruka, pripadne servisy ako riesia atd.
Odpovedať
@vackoo Dik za info. Pytal som sa hlavne z toho dovodu, ze ked som riesil pergolu, tak tam boli rozdiely medzi najnizsou a najvyssou ponukou vysoke (min cca 4000e a max cca 6000e) a ked som tu cital o Elmare, ze su jedny z najdrahsi atd a ze ludia potom volia ine alternativy, tak som cakal nieco podobne aj tu. Len tu su teda tie rozdiely minimalne, tak som nevedel ci to je real alebo som spravil zly random vyber oslovenych subjektov
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?